Европско првенство

„Џокер Џака“ – Влезе и го реши натпреварот!
0

„Џокер Џака“ – Влезе и го реши натпреварот!

June 16th, 2016 | by pance
Share Албанскиот репрезентативец Тулант Џака помина само 15 минути на теренот во дуелот со Франција но тоа му беше доволно за...
no-cover
0

Реакцијата на Славен Билиќ после голот на Паје ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

June 16th, 2016 | by stefand
Share Билиќ гостуваше во една емисија посветена на Европското првенство, во живо го следеше натпреварот помеѓу Франција и...
Де Бјази зарем така се однесува еден селектор? (ВИДЕО)
0

Де Бјази зарем така се однесува еден селектор? (ВИДЕО)

June 16th, 2016 | by stefand
Share Селекторот на Албанија Џовани Де Бјази својот гнев поради примениот гол на неговата репрезентација го “истури” врз...
Никогаш не ја отпишувајте Италија!
0

Никогаш не ја отпишувајте Италија!

June 16th, 2016 | by stefand
Share Голманот на репрезентацијата на Германија, Мануел Ноер, изјави дека никогаш не треба да се отпишува селекцијата на...
Срамно: Лименки пиво, шишиња вино и пикавци во соблекувалната
0

Срамно: Лименки пиво, шишиња вино и пикавци во соблекувалната

June 15th, 2016 | by stefand
Share Германски “Билд” објави дека фудбалерите на Украина после поразот од Германија, пиеле вино и пушеле цигари....
Албанија не издржа, Гризман и Паје за нокаут фаза!
0

Албанија не издржа, Гризман и Паје за нокаут фаза!

June 15th, 2016 | by stefand
Share Од 21:00 часот својот натпревар од второто коло на Европското првенство го одиграа репрезентациите на Франција и Албанија....
Неверојатна статистика: Мечот кој е во тек е прв без шут во рамките на голот ова ЕВРО
0

Неверојатна статистика: Мечот кој е во тек е прв без шут во рамките на голот ова ЕВРО

June 15th, 2016 | by pance
Share Завршено е првото полувреме на натпреварот меѓу Франција и Албанија во рамките на второто коло од група А на ЕП во...
Еве што се случи кога Погба и Гризман последен пат не играа за Франција
0

Еве што се случи кога Погба и Гризман последен пат не играа за Франција

June 15th, 2016 | by stefand
Share Селекторот на Франција, ги изнеади сите со првите единаесетимина за натпреварот против Албанија, а статистиката говори...
Русите пред исфрлање од ЕП!
0

Русите пред исфрлање од ЕП!

June 15th, 2016 | by stefand
Share Руската репрезентација би можела да биде исфрлаена од Европското првенство. Руските хулигани во изминатите денови...
Репрезентативецот на Исланд Арнасон: „Роналдо после мечот покажа дека е лузер
0

Репрезентативецот на Исланд Арнасон: „Роналдо после мечот покажа дека е лузер

June 15th, 2016 | by pance
Share Синоќа храбрата репрезентација на Исланд освои бод против фаворизираната Португалија во својот прв меч на големите...