Европско првенство

Нани и Санчез атмосферата на дочекот ја доведоа до вриење
0

Нани и Санчез атмосферата на дочекот ја доведоа до вриење

July 12th, 2016 | by pance
Share После освојувањето на титулата шампион на Европа, во Португалија на играчите им е организиран одличен дочек каде што сите...
Португалци, заблагодарете се на Спортинг
0

Португалци, заблагодарете се на Спортинг

July 12th, 2016 | by pance
Share Најголем број на играчи во редовите на освојувачот на Европското првенство имаше Спортинг. Од 14 играчи на Португалија кои...
Објавени се најубавите голови на секоја селекција, Украинци извинете
0

Објавени се најубавите голови на секоја селекција, Украинци извинете

July 11th, 2016 | by pance
Share Популарната Копа 90 објави интересно видео со најубавите голови од репрезентациите кои погодуваа на Евро. Имено сите...
Каков дочек за Португалците: Роналдо и друштвото на ова не се надеваа
0

Каков дочек за Португалците: Роналдо и друштвото на ова не се надеваа

July 11th, 2016 | by pance
Share Денеска за Португалците Лисабон е центар на светот, на дочекот во Лисабон имаше повеќе од милион луѓе. Португалците...
Роналдо повторно ја покажа големината
0

Роналдо повторно ја покажа големината

July 11th, 2016 | by stefan
Share Изгледа дека не е така како што сите мислат. Кристијано Роналдо одлучи да се откаже од својата награда за втор стрелец на...
Гризман најдобар играч на ЕП, избран и идеалниот состав
0

Гризман најдобар играч на ЕП, избран и идеалниот состав

July 11th, 2016 | by stefan
Share Антоан Гризман очекувано беше избран за најдобар играч на ЕП во Франција. Иако Португалија ја освои титулата, јасно беше...
Француската ѕвезда – Роналдо ја освои Златната топка
0

Француската ѕвезда – Роналдо ја освои Златната топка

July 11th, 2016 | by stefan
Share Иако Антоан Гризман со шест погодоци беше најдобар стрелец на ЕП, целото славење му припадна на Кристијано Роналдо кој го...
„Ќе треба време ова да се сфати…”
0

„Ќе треба време ова да се сфати…”

July 11th, 2016 | by pance
Share Селекторот на фудбалската француска реперзентација, Дидее Дешан изјави дека чувствува “огромно разочарување” по...
Заедно растеа, заедно мечтаеја и заедно славеа!
0

Заедно растеа, заедно мечтаеја и заедно славеа!

July 10th, 2016 | by pance
Share Португалија во Париз стана прв пат шампион на Европа. Кога се ќе се собере и одземе, некако и заслужено. Навистина, се...
Пепе е играч на финалето на Европското првенство
0

Пепе е играч на финалето на Европското првенство

July 10th, 2016 | by pance
Share Стоперот на Реал Мадрид Пепе е прогласен за најдобар играч на финалето од ЕП. Португалија со погогодокот на Едер дојде до...