Европско првенство

Трофејот го чекаат 11 милиони луѓе
0

Трофејот го чекаат 11 милиони луѓе

July 10th, 2016 | by stefand
Share Командант од последната линија на Португалија секако е Пепе. Иако поради повреда неговиот настап во вечерашното финале е...
„Гризман игра добро? Не, тој игра одлично“
0

„Гризман игра добро? Не, тој игра одлично“

July 10th, 2016 | by pance
Share Бакари Сања игра одлично во последната линија на Франција во текот на ова првенство. Десниот бек на француската...
„Португалија ќе биде шампион, Франција има проблем во одбраната“
0

„Португалија ќе биде шампион, Франција има проблем во одбраната“

July 10th, 2016 | by pance
Share Италијанскиот стручнак Фабио Капело верува дека Португалија ќе ја победи Франција и ќе ја освои титулата шампион на...
Дуел на двата најголеми менаџери во финалето на ЕВРО
0

Дуел на двата најголеми менаџери во финалето на ЕВРО

July 10th, 2016 | by pance
Share Жорге Мендеш и Мино Раиола се можеби најголемите виновници што се цените на многу играчи, благо речено, се нереални. Жорге...
По кој знае кој пат ја докажува големината: Ако победиме, победата ја подарувам на децата во Палестина
0

По кој знае кој пат ја докажува големината: Ако победиме, победата ја подарувам на децата во Палестина

July 10th, 2016 | by pance
Share Иако многумина не го сакаат поради неговото его, некои поради тоа што и му љубоморат на Португалецот, тој и понатака го...
Историска одлука: УЕФА го поддржува системот со 24 екипи на ЕВРО
0

Историска одлука: УЕФА го поддржува системот со 24 екипи на ЕВРО

July 10th, 2016 | by pance
Share На заседанието на Извршниот одбор на УЕФА е изразено задоволство од досегашниот тек од овогодинешното ЕВРО, кое завршува...
Играчите на Германија добро ќе заработат од пласманот во полуфиналето
0

Играчите на Германија добро ќе заработат од пласманот во полуфиналето

July 9th, 2016 | by stefand
Share Фудбалерите на Германија беа поразени во полуфиналето на Европското првенство од домаќинот Франција со резултат 2:0. Без...
Баерн неприкосновен!
0

Баерн неприкосновен!

July 8th, 2016 | by pance
Share Фудбалскиот клуб Баерн од Минхен ќе остане после Европското првенство во Франција клуб со најмногу играчи кои го освоија...
„Каков црн дочек, одам да се оженам“
0

„Каков црн дочек, одам да се оженам“

July 8th, 2016 | by pance
Share Велс од страна на Португалија е исфрлена од ЕВРО во Франција, а нивниот сонародник Џо Ледли даде неколку интересни изјави....
Роналдо – Ќе плачeме како и во 2004… Само се надевам дека ќе бидат солзи радосници
0

Роналдо – Ќе плачeме како и во 2004… Само се надевам дека ќе бидат солзи радосници

July 7th, 2016 | by stefan
Share „Подобро е да почнеш полека, а да завршиш јако“, изјави првата ѕвезда на Португалија. Душманите сакаа да го провоцираат...