Европско првенство

„Не играат Роналдо против Бејл, веќе два фантастични тима“
0

„Не играат Роналдо против Бејл, веќе два фантастични тима“

July 4th, 2016 | by pance
Најдобриот фудбалер на Велс Герет Бејл почна со најавата за мечот од полуфиналето на Европското првенство во Франција каде...
Милер со сарказам ги исмејуваше новинарите: Силно сакаме да испаднеме во полуфиналето!“
0

Милер со сарказам ги исмејуваше новинарите: Силно сакаме да испаднеме во полуфиналето!“

July 4th, 2016 | by pance
Германскиот фудбалер Томас Милер никако не се докажа на ова ЕВРО, и не ги исполни очекувањата, но Германија сепак се избори за...
„Германци дојдете, ве чекаме“
0

„Германци дојдете, ве чекаме“

July 4th, 2016 | by pance
Пол Погба се запиша синоќа во листата кога со ефектен погодок веќе во првото полувреме ја запечати судбината на Исланд....
„Морате да ги победите најдобрите, за да бидете најдобри“
0

„Морате да ги победите најдобрите, за да бидете најдобри“

July 4th, 2016 | by pance
Франција синоќа пружи одлична партија победувајќи го Исланд во четвртфиналето го големи 5:2, и се пласираа во полуфиналето...
Заза проговори за трагичното промашување!
0

Заза проговори за трагичното промашување!

July 4th, 2016 | by pance
Италијанскиот репрезентативец жали поради промашениот пенал. Симоне Заза можеше да биде херој на Италија, но се избрука при...
Жиру шокиран од насловните страници после победата над Исланд
0

Жиру шокиран од насловните страници после победата над Исланд

July 4th, 2016 | by stefand
Оливие Жиру во вчерашниот натпревар против Исланд постигна два погодоци за својата селекција. Тој после преспиената ноќ,...
Се надевам дека со Роналдо ќе се сретнам во финалето
0

Се надевам дека со Роналдо ќе се сретнам во финалето

July 4th, 2016 | by stefand
Месут Озил и Кристијано Роналдо се многу добри пријатели, а пријателство ззапочна од времето кога и Озил беше член на Реал...
Сеуште ништо не сме освоиле, а Германците се најдобри во светот!
0

Сеуште ништо не сме освоиле, а Германците се најдобри во светот!

July 4th, 2016 | by stefand
Селекторот на репрезентацијата на Франција, Дидие Дешам имаше многу причини за задоволство после четвртфиналната победа...
Величествено простување – Големиот Еидур на најдобар можен начин отиде во бесмртните!
0

Величествено простување – Големиот Еидур на најдобар можен начин отиде во бесмртните!

July 3rd, 2016 | by pance
И вечерва влезе, започна акција на својот тим кај вториот гол на Исланѓаните – легендарниот Еидур Гудјонсон не можеше да...
Никој нема да не памети!
0

Никој нема да не памети!

July 3rd, 2016 | by stefand
Италија беше елиминирана од Германија во 1/4 финалето од Европското првенство во Франција, а дефанзивецот на Јувентус...