Европско првенство

Роналдо – Ќе плачeме како и во 2004… Само се надевам дека ќе бидат солзи радосници
0

Роналдо – Ќе плачeме како и во 2004… Само се надевам дека ќе бидат солзи радосници

July 7th, 2016 | by stefan
Share „Подобро е да почнеш полека, а да завршиш јако“, изјави првата ѕвезда на Португалија. Душманите сакаа да го провоцираат...
ФОТО ПРИКАЗНА – Пријателе, дојди да те утешам
0

ФОТО ПРИКАЗНА – Пријателе, дојди да те утешам

July 7th, 2016 | by stefan
Share Кристијано и Герет – како беше подоцна. Со денови се најавуваше судирот на световите. Дуел помеѓу најскапите фудбалери...
no-cover
0

„Во недела ќе плачам од среќа“

July 7th, 2016 | by pance
Share Капитенот на фудбалската репрезентација на Португалија Кристијано Роналдо изјави дека во недела ќе плаче од среќа после...
„Погба има само 23 години и не му е лесно да се носи со притисокот“
0

„Погба има само 23 години и не му е лесно да се носи со притисокот“

July 7th, 2016 | by pance
Share Некогашниот репрезентативец на Франција Биксент Лизаразу рече дека Пол Погба чувствува преголем притисок кој му е...
„Дојдовме овде да освоиме трофеј“
0

„Дојдовме овде да освоиме трофеј“

July 6th, 2016 | by pance
Share Голманот на Португалската репрезентација Руи Патрисио даде изјава после пласманот во финалето од Европското првентство....
Уште еден рекорд на Роналдо
0

Уште еден рекорд на Роналдо

July 6th, 2016 | by pance
Share Кристијано Роналдо вечерва го израмни рекордот на Мишел Платини. Португалија на Роналдо славеше со 2:0 против Велс и така...
Роналдо е сепак тој кој прави разлика! Португалија во финалето на ЕП!
0

Роналдо е сепак тој кој прави разлика! Португалија во финалето на ЕП!

July 6th, 2016 | by pance
Share Кристијано Роналдо никогаш не бил поблиску како лидер на репрезентацијата до успех со репрезентацијата на Португалија....
Момчето е гение – Влезе на фотка на Португалија и го „запали“ интернетот
0

Момчето е гение – Влезе на фотка на Португалија и го „запали“ интернетот

July 6th, 2016 | by pance
Share Страствените љубители на фудбалот сигурно се сеќаваат на Џими Џамп и неговите „бравури“ од разни фудбалски...
Каков шок! Португалците водат со 2:0, чудесниот Роналодо се израмни со Платини!
0

Каков шок! Португалците водат со 2:0, чудесниот Роналодо се израмни со Платини!

July 6th, 2016 | by pance
Share Португалците водат против Велс. На Роналдо му недостасува уште еден гол да стане најдобар стрелец во историјата на ЕП....
Успех со репрезентацијата, “хаос” во приватните животи на Велашаните
0

Успех со репрезентацијата, “хаос” во приватните животи на Велашаните

July 6th, 2016 | by stefand
Share Сензационалниот успех на репрезентацијата на Велс очигледно ги изненадил и самите фудбалери на оваа репрезентација....