Европско првенство

“Кристијано е беспрекорен на ЕП“
0

“Кристијано е беспрекорен на ЕП“

July 6th, 2016 | by pance
Share Еве што имаше да каже селекторот на репрезентацијата на Португалија пред натпреварот со Велс. Селекторот на фудбалската...
„Аутсајдери сме, но ќе се бориме за нашата држава“
0

„Аутсајдери сме, но ќе се бориме за нашата држава“

July 6th, 2016 | by pance
Share Селекторот на фудбалската репрезентација на Велс Крис Колман ја препушти улогата на фаворит на Португалија, но рече...
„Тажен сум поради солзите на Џиџи“
0

„Тажен сум поради солзите на Џиџи“

July 5th, 2016 | by pance
Share Францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба порача дека е среќен поради пласманот во полуфиналето на ЕП, но дека се...
Ова е тимот од четвртфиналето на ЕП!
0

Ова е тимот од четвртфиналето на ЕП!

July 5th, 2016 | by pance
Share Остана на Европското првенство да се одиграат уште само три натпревари, време е за сумирање на впечатоците од...
„Одмаздата е наша, чувајте се“
0

„Одмаздата е наша, чувајте се“

July 4th, 2016 | by pance
Share Франција и Германија ќе ги вкрстат копјата во полуфиналето на Европското првенство. Домаќинот на ЕВРО е на чекор до...
Голем удар за Португалија пред мечот со Велс
0

Голем удар за Португалија пред мечот со Велс

July 4th, 2016 | by pance
Share И Португалија се соочува со повреди… Според пишувањата на странските медиуми, стоперот на Португалија Пепе е под знак...
Грција пред 12 години стана шампион на Европа
0

Грција пред 12 години стана шампион на Европа

July 4th, 2016 | by pance
Share Сензација. Така може да се опише Европското првенство во Португалија во 2004 година кое ни помалку ни повеќе го освои...
„Не играат Роналдо против Бејл, веќе два фантастични тима“
0

„Не играат Роналдо против Бејл, веќе два фантастични тима“

July 4th, 2016 | by pance
Share Најдобриот фудбалер на Велс Герет Бејл почна со најавата за мечот од полуфиналето на Европското првенство во Франција...
Милер со сарказам ги исмејуваше новинарите: Силно сакаме да испаднеме во полуфиналето!“
0

Милер со сарказам ги исмејуваше новинарите: Силно сакаме да испаднеме во полуфиналето!“

July 4th, 2016 | by pance
Share Германскиот фудбалер Томас Милер никако не се докажа на ова ЕВРО, и не ги исполни очекувањата, но Германија сепак се...
„Германци дојдете, ве чекаме“
0

„Германци дојдете, ве чекаме“

July 4th, 2016 | by pance
Share Пол Погба се запиша синоќа во листата кога со ефектен погодок веќе во првото полувреме ја запечати судбината на Исланд....