Европско првенство

Сеуште ништо не сме освоиле, а Германците се најдобри во светот!
0

Сеуште ништо не сме освоиле, а Германците се најдобри во светот!

July 4th, 2016 | by stefand
Share Селекторот на репрезентацијата на Франција, Дидие Дешам имаше многу причини за задоволство после четвртфиналната победа...
Величествено простување – Големиот Еидур на најдобар можен начин отиде во бесмртните!
0

Величествено простување – Големиот Еидур на најдобар можен начин отиде во бесмртните!

July 3rd, 2016 | by pance
Share И вечерва влезе, започна акција на својот тим кај вториот гол на Исланѓаните – легендарниот Еидур Гудјонсон не можеше да...
Никој нема да не памети!
0

Никој нема да не памети!

July 3rd, 2016 | by stefand
Share Италија беше елиминирана од Германија во 1/4 финалето од Европското првенство во Франција, а дефанзивецот на Јувентус...
Проклетството на Англија го погоди дури и натпреварот Италија – Германија!?
0

Проклетството на Англија го погоди дури и натпреварот Италија – Германија!?

July 3rd, 2016 | by stefand
Share Можеби англиското проклетсво, пенали, – бидејќи англичните на големите натпреварува кога и да дојдат до пенал рулетот...
Не сакав Бонучи два пати да ме совлада
0

Не сакав Бонучи два пати да ме совлада

July 3rd, 2016 | by stefand
Share Германската репрезентација во вчерашното четвртфинале успеа да ја елиминира Италија после подоброто изведување на...
Откриено – Заза пеналот го препиша од соиграчот
0

Откриено – Заза пеналот го препиша од соиграчот

July 3rd, 2016 | by stefan
Share Сите се шокирани, но ваков пенал беше изведен. Само Симоне Заза знае како му е. Влезе во 120-та минута и го изведе еден од...
Во 2012 се бореа за опстанок, а сега сочинуваат најдобар италијански тандем во последните 36 години
0

Во 2012 се бореа за опстанок, а сега сочинуваат најдобар италијански тандем во последните 36 години

July 3rd, 2016 | by pance
Share Иако сите зборуваат за италијанската одбрана, нападот на Аѕурите многу бара внимание и почитување на ЕП во Франција....
 Фотографија на денот – Велшани се ХИТ
0

 Фотографија на денот – Велшани се ХИТ

July 1st, 2016 | by pance
Share Велс синоќа ја совлада Белгија во четвртфиналето на ЕП, целосно го заслужија ова славје. Велшани заслужија да слават,...
Роналдо е одличен лидер на теренот
0

Роналдо е одличен лидер на теренот

July 1st, 2016 | by stefand
Share Според мислењето на многумина, Кристијано Роналдо не е на нивото кое се очекува од него на ова ЕП. Меѓутоа така не мисли...
Велс слави, Бејл против Роналдо во полуфиналето!
0

Велс слави, Бејл против Роналдо во полуфиналето!

July 1st, 2016 | by stefand
Share Денес со почеток од 21:00 часот се одигра четвртфиналниот натпревар од Европското првенство помеѓу репрезентациите на Велс...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди