Франција

Кавани ја прекина победничката серија на Нант – Фантастичен погодок на уругваецот од слободен удар (ВИДЕО)
0

Кавани ја прекина победничката серија на Нант – Фантастичен погодок на уругваецот од слободен удар (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
ПСЖ победи на гости кај Нант со 0:2 во натпревар од 21-то коло од Лига 1. После дваесетина минути игра го видовме првиот погодок...
Официјално – Депај го напушти Манчестер Јунајтед
0

Официјално – Депај го напушти Манчестер Јунајтед

January 20th, 2017 | by stefan
Уште една продажба во Манчестер Јунајтед. Мемфис Депај и официјално се пресели во Лион. Тој на својот Твитер потврди дека има...
„Бев близу до враќање во Наполи“
0

„Бев близу до враќање во Наполи“

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Единсон Кавани потврди дека шпекулациите за негово враќање во Наполи не биле лага. Кавани имаше проблеми пред да започне...
Изгледа се погоди засилувањето – Дракслер му донесе победа на ПСЖ против Рен (ВИДЕО)
0

Изгледа се погоди засилувањето – Дракслер му донесе победа на ПСЖ против Рен (ВИДЕО)

January 14th, 2017 | by stefan
Фудбалерите на ПСЖ славеа минимално против Рен во натпревар од 20-то коло од Лига 1. Џулијан Дракслер беше единствениот...
Тандемот Ди Марија-Силва го среди Мец – ПСЖ во полуфинале (ВИДЕО)
0

Тандемот Ди Марија-Силва го среди Мец – ПСЖ во полуфинале (ВИДЕО)

January 11th, 2017 | by stefan
Фудбалерите на ПСЖ го победија Мец на Паркот на Принцовите со 2:0 во натпревар од четвртфиналето од купот на Франција. Беше...
Монако преку пенали до полуфинале!
0

Монако преку пенали до полуфинале!

January 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалерите на Монако се пласираа во полуфиналето на купот од Франција после денешната победа против екипата на Сошо каде...
Неверојатен податок за Фекир против Монпеље!
0

Неверојатен податок за Фекир против Монпеље!

January 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Доколку некогаш се најдете во францускиот град Монпеље, со сигурност не смеете да го споменувате Фекир, играчот на Лион....
Лион го декласираше Монпеље!
0

Лион го декласираше Монпеље!

January 8th, 2017 | by Dare Smilanov
Денеска на програмата се повеќе натпревари од францускиот куп, а последниот е дуелот помеѓу Лион и Монпеље во кој Лион секако...
Марсеј победи на продолженија, Ница отфрлена од купот!
0

Марсеј победи на продолженија, Ница отфрлена од купот!

January 8th, 2017 | by Dare Smilanov
Неколку натпревари од францускиот куп кој што е на програмата денеска се завршија, а изненадување на денот е поразот на Ница...
Дракслер дебитираше со гол – Божиќното лото му се падна на Бастија (ВИДЕО)
0

Дракслер дебитираше со гол – Божиќното лото му се падна на Бастија (ВИДЕО)

January 7th, 2017 | by stefan
ПСЖ ја декласира Бастија во францускиот куп со 7:0. Парижани очекувано славеа на Паркот на Принцовите и се пласираа понатаму....