Франција

Депај го глумеше Ибра, па се посрамоти!
0

Депај го глумеше Ибра, па се посрамоти!

February 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мемфис Депај веднаш по доаѓањето во Лион се избори за место во првиот тим. Депај вчера до 63-та минута играше во поразот од...
Лукас е спасителот на ПСЖ – Во 91-ва минута Лил се предаде на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)
0

Лукас е спасителот на ПСЖ – Во 91-ва минута Лил се предаде на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)

February 7th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на ПСЖ победија со 2:1 на Паркот на Принцовите против Лил во натпревар од 24-то коло во Лига 1. Во првото...
Напаѓач отворено се наметнува на Барселона, дали ќе реагираат?
0

Напаѓач отворено се наметнува на Барселона, дали ќе реагираат?

February 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Александер Лаказет блеска во дресот на Лион, но неговиот тим е далеку од титулата. Лаказет постигна 18 погодоци досега во...
ПСЖ за три минути ги расплака навивачите на Дижон – Фантастичен погодок со пета на Кавани (ВИДЕО)
0

ПСЖ за три минути ги расплака навивачите на Дижон – Фантастичен погодок со пета на Кавани (ВИДЕО)

February 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на ПСЖ на Паркот на Принцовите го победија Дижон со 1:3 во натпревар од 23-то коло во Лига 1. Мартин во шестата...
Кој го стопираше враќањето на Евра во Јунајтед?
0

Кој го стопираше враќањето на Евра во Јунајтед?

February 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Патрик Евра, сега веќе нов играч на Олимпик Марсеј потврди дека бил близу до враќање на Олд Трафорд. „Бев близу до враќање...
ПСЖ го декласира Рен и се пласира 1/8 финале (ВИДЕО)
0

ПСЖ го декласира Рен и се пласира 1/8 финале (ВИДЕО)

February 1st, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на ПСЖ убедливо го совладаа Рен на гости во натпревар од 1/16 финалето во купот на Франција, 0:4. Дракслер и Лукас...
„Направив добар потег со доаѓањето во ПСЖ“
0

„Направив добар потег со доаѓањето во ПСЖ“

January 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Германскиот фудбалер Дракслер премина од Волфсбург во ПСЖ. Тој долго време сакаше да го напушти тимот на Волфсбург поради...
Паје во Марсеј избра број кој досега го нема носено на својот грб!
0

Паје во Марсеј избра број кој досега го нема носено на својот грб!

January 30th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Францускиот фудбалер, Димитири Паје потпиша договор со Олимпик Марсеј на 4ипол години. Веднаш по завршувањето на...
Роналдињо се врати во Париз!
0

Роналдињо се врати во Париз!

January 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Роналдињо кариерата ја започна во Гремио, но може да кажеме дека во ПСЖ започна една од најубавите фудбалски приказни....
Монако се извлече во судиското продолжение од пораз од ПСЖ (ВИДЕО)
0

Монако се извлече во судиското продолжение од пораз од ПСЖ (ВИДЕО)

January 29th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на ПСЖ и Монако ремизираа на Паркот на Принцовите во натпревар од 22-ро коло во Лига 1. Едисон Кавани во првото...