Вести

Сери: Не ми е дојдено до фудбал, откако пропадна мојот трансфер во Барселона
0

Сери: Не ми е дојдено до фудбал, откако пропадна мојот трансфер во Барселона

August 28th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Пропадна трансферот на Мајкал Сери во Барселона, а играчот влегол во канцеларијата на клубот и само што не...
Фото: Стеф Кари го посети неговиот другар Нејмар, во Париз и доби овации
0

Фото: Стеф Кари го посети неговиот другар Нејмар, во Париз и доби овации

August 26th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Новиот фудбалер на Париз Сент Жермен, синоќа имаше специјален гостин, станува збор за кошаркарот на Голден Стејт...
ПСЖ го сака Пепе Реина, но Наполи бара превисока сума
0

ПСЖ го сака Пепе Реина, но Наполи бара превисока сума

August 26th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Тимот на Наполи би го пуштил голманот Реина во ПСЖ, но не за сума помала од 15 милиони евра. Тивки беа гласините дека...
Карим Бензема уште еднаш изоставен од составот на Франција
0

Карим Бензема уште еднаш изоставен од составот на Франција

August 24th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, уште еднаш беше изоставен од составот на Франција, откако Дидие Дешамп го...
Дали хакерите намирисаа нешто? Ди Марија во Барселона?
0

Дали хакерите намирисаа нешто? Ди Марија во Барселона?

August 23rd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Според шпанските медиуми, ПСЖ се договорил со Барселона за откупната цена на репрезентативецот на Аргентина, Анхел Ди...
Видео: Ќе се појави ли јунак во франција што ќе ги сопре „лудите“ дриблинзи на Нејмар ?!
0

Видео: Ќе се појави ли јунак во франција што ќе ги сопре „лудите“ дриблинзи на Нејмар ?!

August 21st, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Тимот на Парис Сент Жермен во натпреварот од 2-то коло во Француската Лига 1, го победи Тулуз со убедливи 6-2, а главна...
Професионален УФЦ борец е нов член на обезбедувањето на Нејмар
0

Професионален УФЦ борец е нов член на обезбедувањето на Нејмар

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Големите пари кои Нејмар ги заработува во ПСЖ си носат со себе опасности, па затоа тој мора да се погрижи за својата...
Трансферот на Матуиди во Јувентус е готов, играчот денеска на медицински прегледи
0

Трансферот на Матуиди во Јувентус е готов, играчот денеска на медицински прегледи

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Во денешниот фудбалски свет во кој се плаќаат вртоглави суми за трансфери на играчи, повторно доаѓа Јувентус да им ја...
„Луѓето велат ако ја напуштиш Барселона си „мртов“, но јас сега се чуствувам поубаво од кога било“
0

„Луѓето велат ако ја напуштиш Барселона си „мртов“, но јас сега се чуствувам поубаво од кога било“

August 15th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Во својот прв натпревар за новиот клуб тој беше прогласен за играч на натпреварот. Постигна еден гол и запиша две...
ВИДЕО: Нејмар со гол и асистенција дебитираше за ПСЖ
0

ВИДЕО: Нејмар со гол и асистенција дебитираше за ПСЖ

August 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Бразилскиот интернационалец кој пред десетина дена го направи најскапиот трансфер во историјата на фудбалот своето деби...