Франција

ФК Ница им оддава почит на загинатите од терористичкиот напад во Ница
0

ФК Ница им оддава почит на загинатите од терористичкиот напад во Ница

August 9th, 2016 | by Dare Smilanov
Почетокот на новата сезона во Франција екипата на Ница ќе го искористи за да им оддаде чест на жртвите во Ница кои загинаа на...
ПСЖ го освои францускиот супер куп со убедлива победа
0

ПСЖ го освои францускиот супер куп со убедлива победа

August 6th, 2016 | by Dare Smilanov
Денеска со почеток од 20:45 во Клагенфурт пред повеќе од 30.000 љубители на фудбалот се одигра финалето од францускиот супер куп....
Францускиот клуб го потврди трансферот на напаѓачот од Милан
0

Францускиот клуб го потврди трансферот на напаѓачот од Милан

July 31st, 2016 | by stefan
Напаѓачот на Милан, Жереми Менез кариерата ќе ја продолжи во Франција. Францускиот фудбалер се враќа во татковината. Тој ги...
Резервниот дрес на ПСЖ изгледа феноменално
0

Резервниот дрес на ПСЖ изгледа феноменално

July 27th, 2016 | by stefand
Екипата на ПСЖ во наредната сезона влегува со неколку промени во играчкиот кадар. Актуелниот шампион на Франција во овој...
Падна договор – Криховијак ќе слета во Париз
0

Падна договор – Криховијак ќе слета во Париз

July 2nd, 2016 | by stefan
Новиот тренер на Севиља, Хорхе Сампаоли даде зелено светло за трансферот. Еден од најдобрите фудбалери на Севиља ќе се...
Хатем Бен Арфа потпиша за францускиот гигант
0

Хатем Бен Арфа потпиша за францускиот гигант

July 1st, 2016 | by stefan
Францускиот фудбалер, Хатем Бен Арфа е нов фудбалер на ПСЖ. Овој 29-годишен минатата година се врати на големата сцена, а за...