Германија

Левандовски во 96-та го спаси Баерн од пораз од Херта, убедлива победа на Борусија Дортмунд против Волфсбург (ВИДЕО)
0

Левандовски во 96-та го спаси Баерн од пораз од Херта, убедлива победа на Борусија Дортмунд против Волфсбург (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Од 21-то коло во Бундеслигата се одиграа уште пет натпревари. Борусија Дортмунд на Сигнал Идуна Парк убедливо го победи...
„Пеп го има мојот телефонски број“
0

„Пеп го има мојот телефонски број“

February 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Голманот на Баерн од Минхен, Мануел Ноер зборуваше за евентуална промена на средината. Наводно, од тимот на Сити се...
Модерни камери наскоро на стадионите во Германија?
0

Модерни камери наскоро на стадионите во Германија?

February 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По инцидентот кој во минатите недели се случи на натпреварите во БЛ, претседателот на Синдикатот на полицијата Јург Радек...
Полицијата ги спречи хулиганите на Борусија да направат хаос во Дармштад!
0

Полицијата ги спречи хулиганите на Борусија да направат хаос во Дармштад!

February 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Околу 90 навивачи на Борусија Дортмунд беа спречени да отпатуваат во Дармштад, бидејќи тие планирале да направат проблеми....
Баерн во финишот го победи Инголштадт, Лајпциг и Дортмунд запишаа нови порази (ВИДЕО)
0

Баерн во финишот го победи Инголштадт, Лајпциг и Дортмунд запишаа нови порази (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Уште пет натпревари се одиграа од 20-то коло во Бундеслигата. Дармштадт на домашен терен ја победи Борусија Дортмунд со 2:1....
Пристигна големо засилување за Баерн!
0

Пристигна големо засилување за Баерн!

February 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Играчот на Баерн, Франк Рибери се врати на тренинзите, бидејќи на почетокот на месецот доживеа повреда на мускулот и се...
Казна за „жолтиот ѕид„ на Дортмунд?!
0

Казна за „жолтиот ѕид„ на Дортмунд?!

February 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалскиот сојуз на Германија денеска побара остри казни и затварање на трибините на Вестфален, стадионот на Борусија...
 “Изненади сме од однесувањето на Лам“
0

 “Изненади сме од однесувањето на Лам“

February 9th, 2017 | by pance
Share Еден од челниците на Баерн Карл Хајнц Румениге не е баш воодушевен од одлуката на Филип Лам да се пензионира после оваа...
Изненадувањето е Лоте, Дортмунд потешко од очекуваното се пласираше во 1/4 финале (ВИДЕО)
0

Изненадувањето е Лоте, Дортмунд потешко од очекуваното се пласираше во 1/4 финале (ВИДЕО)

February 8th, 2017 | by stefan
Share Уште четири натпревари се одиграа од 1/8 финалето во купот на Германија. Фудбалерите на Борусија Дортмунд после пенали ја...
Официјално: Форсберг е најплатен фудбалер на Лајпциг!
0

Официјално: Форсберг е најплатен фудбалер на Лајпциг!

February 8th, 2017 | by pance
Share Одличниот Швеѓанец го продолжи договорот со сензацијата од Бундеслигата до лето 2022 година. Контроверзниот новајлија во...