Германија

Обамејанг донесе минимална победа на Дортмунд против Инголштадт (ВИДЕО)
0

Обамејанг донесе минимална победа на Дортмунд против Инголштадт (ВИДЕО)

March 17th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Борусија Дортмунд на Сигнал Идуна Парк го победија Инголштадт во натпревар од 25-то коло во Бундеслигата,...
Нов спектакл во германскиот куп – Убедлива победа на Дортмунд и во 1/2 финале против Баерн Минхен (ВИДЕО)
0

Нов спектакл во германскиот куп – Убедлива победа на Дортмунд и во 1/2 финале против Баерн Минхен (ВИДЕО)

March 14th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Борусија Дортмунд го победија Лоте со 0:3 во натпревар од 1/4 финалето во германскиот куп. Во првото...
Хенес ги шокираше навивачите – Баерн нема да има големи засилувања?!
0

Хенес ги шокираше навивачите – Баерн нема да има големи засилувања?!

March 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Претседателот на Баерн, Ули Хенес најави дека клубот во иднина ќе се потпре на младите играчи и нема да троши пари на...
Голем јубилеј на Левандовски во дресот на Баерн
0

Голем јубилеј на Левандовски во дресот на Баерн

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Полскиот фудбалер Роберт Левандовски стигна до 100-от гол во дресот на Баерн. Тој во натпреварот против Франкфурт беше...
Еден од најдобрите фудбалери на Лајпциг итно префрлен во болница
0

Еден од најдобрите фудбалери на Лајпциг итно префрлен во болница

March 11th, 2017 | by pance
Share Еден од најдобрите фудбалери на РБ Лајпциг Наби Кеита денеска е итно префрлен во болница после натпреварот со Волфсбург...
Баерн Минхен гази кон титулата, Платенхардт со фантастичен погодок ги сруши милионерите , Лајцпиг загуби од Волфсбург (ВИДЕО)
0

Баерн Минхен гази кон титулата, Платенхардт со фантастичен погодок ги сруши милионерите , Лајцпиг загуби од Волфсбург (ВИДЕО)

March 11th, 2017 | by stefan
Share Од 24-то коло во Бундеслигата се одиграа уште пет натпревари. Баерн Минхен на Алијанц Арена убедливо го победи Франкфурт,...
Не им е на сите добро во Баерн – Расте се повеќе незадоволството!
0

Не им е на сите добро во Баерн – Расте се повеќе незадоволството!

March 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бразилскиот фудбалер Даглас Коста призна дека е незадоволен. Коста не може да прифати дека не е дел од првиот тим на Баерн,...
„Волците„ во тешки маки!
0

„Волците„ во тешки маки!

March 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дефанзивецот на Волфсбург, Џефри Брума се повреди и е надвор од терените еден месец. Се работи за повреда на коленото која...
Ројс мора на нова пауза!
0

Ројс мора на нова пауза!

March 5th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марко Ројс ќе мора да паузира околу 1 месец, потврдија од Борусија Дортмунд. Ројс го напушти теренот на дуелот против...
Баерн со тројка го реши Келн, Дортмунд со шест парчиња го наполни Леверкузен (ВИДЕО)
0

Баерн со тројка го реши Келн, Дортмунд со шест парчиња го наполни Леверкузен (ВИДЕО)

March 4th, 2017 | by stefan
Share Во Бундеслигата се одиграа уште пет натпревари. Баерн Минхен на гости го победи Келн, 0:3. Први посериозно се заканија...