Германија

Дефинитивно нема среќа – Сахин повторно се повреди!
0

Дефинитивно нема среќа – Сахин повторно се повреди!

April 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Нури Сахин доживеа нова повреда, беше соопштено на сајтот на клубот. Овој 28-годишен...
Баварците освоија само бод на Алијанц Арена против Мајнц (ВИДЕО)
0

Баварците освоија само бод на Алијанц Арена против Мајнц (ВИДЕО)

April 22nd, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа уште пет натпревари од 30-то коло во бундеслигата. Баерн Минхен и Мајнц ремизираа на Алијанц Арена, 2:2....
Пизаро останува уште една година во Вердер?
0

Пизаро останува уште една година во Вердер?

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот играч од Перу, Клаудио Пизаро ќе остане уште една сезона во Вердер. Пизаро веќе има 38 години, а актуелниот...
Баерн бара резерва за Ноер!
0

Баерн бара резерва за Ноер!

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Баерн Минхен е во потрага по голман поради тоа што не се задоволни како Свен Улрајх брани кога имаше прилика да го...
Напад на автобусот на ХСВ!
0

Напад на автобусот на ХСВ!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Автобусот на ХСВ беше нападнат од страна на навивачите на Вердер. Вердер и ХСВ играа важен натпревар во БЛ денес, со оглед...
Убави вести од Дортмунд – Бартра излезе од болница!
0

Убави вести од Дортмунд – Бартра излезе од болница!

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шпанскиот фудбалер Марк Бартра е отпуштен од болница. Тој успешно е опериран пред два денови, па сега е пуштен на домашно...
Голема нула – Баерн Минхен се сопна кај Леверкузен
0

Голема нула – Баерн Минхен се сопна кај Леверкузен

April 15th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Баер Леверкузен и Баерн Минхен одиграа нерешено во натпревар од 29-то коло во Бундеслига, 0:0. Видал и...
Фестивал на спектакуларни погодоци на Сигнал Идуна Парк, Дортмунд подобар од Франкфурт, Лајпциг го декласира Фрајбург (ВИДЕО)
0

Фестивал на спектакуларни погодоци на Сигнал Идуна Парк, Дортмунд подобар од Франкфурт, Лајпциг го декласира Фрајбург (ВИДЕО)

April 15th, 2017 | by stefan
Share Уште шест натпревари се одиграа од 29-то коло во германската Бундеслига. Борусија Дортмунд на Сигнал Идуна Парк го победи...
Големи проблеми за Анчелоти – Баерн оди во Леверкузен без стопер!
0

Големи проблеми за Анчелоти – Баерн оди во Леверкузен без стопер!

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Баерн ќе биде ослабен во натпреварот против Баер Леверкузен. Натпреварот поради повреда ќе го пропуштат Боатенг и Хумелс,...
„Кога ќе си го погледнам мојот зглоб, чувствувам гордост!
0

„Кога ќе си го погледнам мојот зглоб, чувствувам гордост!

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марк Бартра, човекот кој ја погледна смртта во очи и и избега во вторник вечерта, сега е добар, лежи во болница, благодарен...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди