Германија

БЛ: Дортмунд без претставник во тимот на сезоната, најдобриот играч очекувано од Баерн!
0

БЛ: Дортмунд без претставник во тимот на сезоната, најдобриот играч очекувано од Баерн!

May 22nd, 2017 | by pance
Share Според уредниците на специјализираниот портал “Whoscored” во тимот на сезоната немаше место ни за најдобриот стрелец во...
Одличен потег – Левандовски му испрати порака на Обамејанг!
0

Одличен потег – Левандовски му испрати порака на Обамејанг!

May 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Дортмунт, Обамејанг ја освои титулата за најдобар стрелец во лигата за оваа сезона. Тој во фото-финиш успеа...
Штарке, Алонсо и Лам се простија со победа и титула – Баерн со покер за Фрајбург на Алијанц Арена
0

Штарке, Алонсо и Лам се простија со победа и титула – Баерн со покер за Фрајбург на Алијанц Арена

May 20th, 2017 | by stefan
Share Денес се одигра последното 34-то коло во Бундеслигата. Баерн Минхен на Алијанц Арена го победи Фрајбург, 4:1. После четири...
БЛ го доби првиот женски судија, знаете ли кој и беше дечко?
0

БЛ го доби првиот женски судија, знаете ли кој и беше дечко?

May 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Германката, Биабиана Штајнхаус ќе има чест да суди во БЛ. Неколку интересни факти се поврзани за неа, а првата е нејзиниот...
„И сега, крајот е близу…“
0

„И сега, крајот е близу…“

May 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалерите на Баерн Минхен денеска ќе ја прослават новата титула во Бундеслигата. Со прославувањето на таа титула,...
Се борат за Бундеслига, а денеска се поразени со 6:0!
0

Се борат за Бундеслига, а денеска се поразени со 6:0!

May 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во дербито на 33тото коло во втората Бундеслига победи Хановер со 1:0 над Штутгард. Хановер и Штутгард имаат по 66 бодови и...
Дортмунд со проблеми до крајот на сезоната!
0

Дортмунд со проблеми до крајот на сезоната!

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вајгл го повреди скочниот зглоб во 20-та минута против Аусбург. Според првите информации, тој ќе паузира од 2 до 4 месеци....
Баерн со два погодоци во судиското продолжение го сруши Лајпциг, Дортмунд освои бод против Аугсбург, петарда за Вердер од Хофенхајм
0

Баерн со два погодоци во судиското продолжение го сруши Лајпциг, Дортмунд освои бод против Аугсбург, петарда за Вердер од Хофенхајм

May 13th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа сите девет натпревари од 33-то коло во Бундеслигата. Баерн Минхен го победи Лајпциг на гости, 4:5. На почетокот на...
Официјално – Бадштубер заминува од Баерн!
0

Официјално – Бадштубер заминува од Баерн!

May 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Баерн на официјалната страна објави дека Бадштубер нема да игра повеќе во Минхен. Тој моментално е на позајмица во Шалке,...
Стигнува засилување на Дортмунд на крајот на сезоната!
0

Стигнува засилување на Дортмунд на крајот на сезоната!

May 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Борусија Дортмунд се врати на тренинзите на Дортмунд по 1 месец пауза. Овој 26-годишен фудбалер доби повреда...