Германија

Баерн Минхен гази кон титулата, Платенхардт со фантастичен погодок ги сруши милионерите , Лајцпиг загуби од Волфсбург (ВИДЕО)
0

Баерн Минхен гази кон титулата, Платенхардт со фантастичен погодок ги сруши милионерите , Лајцпиг загуби од Волфсбург (ВИДЕО)

March 11th, 2017 | by stefan
Share Од 24-то коло во Бундеслигата се одиграа уште пет натпревари. Баерн Минхен на Алијанц Арена убедливо го победи Франкфурт,...
Не им е на сите добро во Баерн – Расте се повеќе незадоволството!
0

Не им е на сите добро во Баерн – Расте се повеќе незадоволството!

March 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бразилскиот фудбалер Даглас Коста призна дека е незадоволен. Коста не може да прифати дека не е дел од првиот тим на Баерн,...
„Волците„ во тешки маки!
0

„Волците„ во тешки маки!

March 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дефанзивецот на Волфсбург, Џефри Брума се повреди и е надвор од терените еден месец. Се работи за повреда на коленото која...
Ројс мора на нова пауза!
0

Ројс мора на нова пауза!

March 5th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марко Ројс ќе мора да паузира околу 1 месец, потврдија од Борусија Дортмунд. Ројс го напушти теренот на дуелот против...
Баерн со тројка го реши Келн, Дортмунд со шест парчиња го наполни Леверкузен (ВИДЕО)
0

Баерн со тројка го реши Келн, Дортмунд со шест парчиња го наполни Леверкузен (ВИДЕО)

March 4th, 2017 | by stefan
Share Во Бундеслигата се одиграа уште пет натпревари. Баерн Минхен на гости го победи Келн, 0:3. Први посериозно се заканија...
Никогаш не е доста од фудбал – Легендата во април се враќа на фудбалските терени!
0

Никогаш не е доста од фудбал – Легендата во април се враќа на фудбалските терени!

March 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот германски голман Тим Висе се враќа на фудбалските терени на почетокот на април. Тој веќе долго време не се...
Тренерот на Дортмунд се огласи за „случајот Геце“
0

Тренерот на Дортмунд се огласи за „случајот Геце“

March 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Германскиот фудбалер Марио Геце би можел да ја паузира кариерата на некое време поради пречки во метаболизмот. Геце скоро...
Германското чудо и Аугсбург ги поделија бодовите (ВИДЕО)
0

Германското чудо и Аугсбург ги поделија бодовите (ВИДЕО)

March 3rd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Аугсбург и Лајпциг ремизираа во натпревар од 23-то коло во Бундеслигата, 2:2. Стафилидис во 19-та минута му...
Дали ќе гледаме големо дерби во 1/2 финалето од ДФБ Покал?
0

Дали ќе гледаме големо дерби во 1/2 финалето од ДФБ Покал?

March 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Денеска беше одржан ждребот за 1/2 дуели од ДФБ Покал. Двојките се: Баерн Минхен против победникот од Борусија Дортмунд и...
Баварската машинерија за едно полувреме го елиминира Шалке од купот (ВИДЕО)
0

Баварската машинерија за едно полувреме го елиминира Шалке од купот (ВИДЕО)

March 1st, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Баерн Минхен на Алијанц Арена го победија Шалке со 3:0 во натпревар од 1/4 финалето во германската...