Италија

На Олимпико падна Каљари – Џеко и донесе победа на Рома (ВИДЕО)
0

На Олимпико падна Каљари – Џеко и донесе победа на Рома (ВИДЕО)

January 22nd, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Рома го победија Каљари минимално во натпревар од 21-то коло во Серија А. Во првото полувреме Џеко се закани по...
„Се плашам од Наполи и Рома“
0

„Се плашам од Наполи и Рома“

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалерите на Јувентус победија во 20-то коло против Лацио со 2:0 на домашен терен. Целиот натпревар го одигра Миралем Пјаниќ...
Марио влезе и му донесе победа на Интер против Палермо и Трајковски, Џенова и Пандев ремизираа против Кротоне
0

Марио влезе и му донесе победа на Интер против Палермо и Трајковски, Џенова и Пандев ремизираа против Кротоне

January 22nd, 2017 | by stefan
Уште пет од натпревари се одиграа од 21-то коло во Серија А. Болоња на домашен терен го победи Торино, 2:0. Двата погодоци ги...
Дибала и Игуаин го средија Лацио – Нова победа на Јувентус во Серија А (ВИДЕО)
0

Дибала и Игуаин го средија Лацио – Нова победа на Јувентус во Серија А (ВИДЕО)

January 22nd, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Јувентус на домашен терен го совладаа Лацио со 2:0 во натпревар од 21-то коло во Серија А. Само после пет минути...
Милан на колена среде Милано – Инсиње и Каљехон донесоа победа на Наполи на Сан Сиро (ВИДЕО)
0

Милан на колена среде Милано – Инсиње и Каљехон донесоа победа на Наполи на Сан Сиро (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Наполи го победија Милан на Сан Сиро со 1:2 во натпревар од 21-то коло во Серија А. Само после шест минути Наполи...
„Повеќе немаме право на грешки“
0

„Повеќе немаме право на грешки“

January 20th, 2017 | by pance
Фудбалерите на Јувентус го доживееја во минатата недела и четвртиот пораз во Серија А, а овој пат подобри од нив беше екипата...
no-cover
0

Новите дресови на Јуве со новиот грб изгледаат премоќно!

January 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалскиот клуб на Јувентус пред некој ден го објави својот нов грб и имаше доста негативни коментари за истиот. Сепак иако...
Ван Бастен за продавањето на Милан, кинеските милиони и навивачите од фотеља
0

Ван Бастен за продавањето на Милан, кинеските милиони и навивачите од фотеља

January 19th, 2017 | by pance
„Знате што ме прави уште потажен? Кога ќе го видам Сан Сиро полупразен“, порача Холанѓанецот. Легендарниот Марко ван Бастен...
Јувентус стана фабрика за производство на пршута?
0

Јувентус стана фабрика за производство на пршута?

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Челните луѓе на Старата дама се одлучија да го променат грбот. Имено, во тоа не би било ништо чудно ако во Италија не се...
Рома убедливо против Сампдорија – Волчицата во четвртфинале (ВИДЕО)
0

Рома убедливо против Сампдорија – Волчицата во четвртфинале (ВИДЕО)

January 19th, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Рома ја совладаа Сампдорија на Олимпико со 4:0 во натпревар од осминафиналето во купот на Италија. Наинголан во...