Италија

„Берлускони беше револуционер!“
0

„Берлускони беше револуционер!“

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот претседател на Интер, Морати смета дека Берлускони имаше револуционерна улога во италијанскиот фудбал, за...
Позната листата на желби на новите газди на Милан!
0

Позната листата на желби на новите газди на Милан!

April 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Милан вчера и официјално беше продаден на кинески инвеститори. Берлускони доста емотивно се прости од Милан, но самиот...
Почна нова ера, кинеските газди ги отворија картите: Ова е планот за препород на Милан!
0

Почна нова ера, кинеските газди ги отворија картите: Ова е планот за препород на Милан!

April 15th, 2017 | by pance
Share Три столба во стратегијата што може Милан да го врати во врвот. За Донарума, Бензема и Обамејанг, ликвидирање на долговите,...
А сега кинески Милан! Што задолжениот милионер ќе донесе на паднатиот гигант…
0

А сега кинески Милан! Што задолжениот милионер ќе донесе на паднатиот гигант…

April 14th, 2017 | by pance
Share Новите сопственици тргнуваат од Донарума, преку нови договори за Монтела и играчите, решение за ситуацијата на...
Стигнуваат уште добри вести за Милан – Монтоливо конечно се враќа на теренот!
0

Стигнуваат уште добри вести за Милан – Монтоливо конечно се враќа на теренот!

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Милан, Рикардо Монтоливо се враќа на теренот. Тој се повреди на почетокот на октомври во квалификациониот...
„Ова е важен ден за Милан“
0

„Ова е важен ден за Милан“

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јонгхонг Ли е нов сопственик на Милан и знае каква одговорност има сега. Силвио Берлускони после 31 година поминати на...
Новите сопственици стигнуваат во Миланело – Фудбалерите на Милан ќе имаат гости на тренинг!
0

Новите сопственици стигнуваат во Миланело – Фудбалерите на Милан ќе имаат гости на тренинг!

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Милан се подготвува за дербито против Интер, кој се игра во сабота. Додека Монтела подготвува тактика за Интер,...
Која е првата желба на новите сопственици на Милан?
0

Која е првата желба на новите сопственици на Милан?

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Милан е веќе во сопственост на кинеска компанија, конечно продаден после неверојатното одолговлекување. Па најголемата...
Дибала не случајно носи црни копачки!
0

Дибала не случајно носи црни копачки!

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дибала со два погодоци ја сруши Барселона во вторникот со 3:0. Дибала го продолжи договорот со Јувентус, има доста поголеми...
Берлускони со емотивна порака се прости од клубот!
0

Берлускони со емотивна порака се прости од клубот!

April 14th, 2017 | by pance
Share После повеќемесечно одложување, зделката конечно е завршена. Фудбалскиот клуб Милан после 31 година ќе има нов сопственик!...