Италија

„Игуаин вреди со причина 94 милиони евра!“
0

„Игуаин вреди со причина 94 милиони евра!“

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Џеко и Игуаин водат голема битка оваа сезона за прв стрелец во Серија А. По 24 одиграни кола двајцата имаат постигнато по 18...
Жал ми е, ја разочарав својата мајка“
0

Жал ми е, ја разочарав својата мајка“

February 14th, 2017 | by pance
Share Дефанзивецот на Каљари Маурицио Исла се извини на својата мајка поради лошата партија против Јувентус. Каљари е поразен...
Берлускони, твојот збор повеќе не е последен! Еве како беше спречена големата реформа во Милан
0

Берлускони, твојот збор повеќе не е последен! Еве како беше спречена големата реформа во Милан

February 13th, 2017 | by stefan
Share Важните одлуки повеќе не се исклучуво во рацете на легендарниот претседател на росонерите. Кинезите решија да градат нов...
Сусо е јунакот – Милан избегна пораз на Олимпико од Лацио (ВИДЕО)
0

Сусо е јунакот – Милан избегна пораз на Олимпико од Лацио (ВИДЕО)

February 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Лацио и Милан ремизираа на Олимпико во натпревар од 24-то коло во Серија А, 1:1. Биља имаше шанса за погодок на...
Ни Дибала неможеше да поверува како голманот на Каљари го одбрани тоа! (Видео)
0

Ни Дибала неможеше да поверува како голманот на Каљари го одбрани тоа! (Видео)

February 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Одбраната на Рафаел после упатениот шут од Пабло Дибала може да конкурира за најдобар одбрана на сезоната. Јувентус на...
Тренерот на најлошата екипа во Серија А во солзи го следеше поразот
0

Тренерот на најлошата екипа во Серија А во солзи го следеше поразот

February 13th, 2017 | by pance
Share Камерите во Италија го фатија во Пескара тренерот Масимо Одо во солзи во очи во моментот додека неговиот клуб губеше со 5:0...
Јувентус подготви нов договор за својот дефанзивец со цел да ги стопира намерите на Сити!
0

Јувентус подготви нов договор за својот дефанзивец со цел да ги стопира намерите на Сити!

February 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јувентус сака да го одбие интересот од Гвардиола и да му понуди нов договор на Алекс Сандро. Од Јувентус сакаат да го...
Дали е ова одбрана на годината – Рафаел одбрани невозможен удар од Дибала(ВИДЕО)
0

Дали е ова одбрана на годината – Рафаел одбрани невозможен удар од Дибала(ВИДЕО)

February 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Голманот на Каљари ја даде својата кандидатура за одбрана на годината. Каљари во неделата изгуби од Јувентус со 2:0 во...
Навиките останаа исти, Берлускони го нападна Монтела по најважната победа во сезоната!
0

Навиките останаа исти, Берлускони го нападна Монтела по најважната победа во сезоната!

February 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Едно е сигурно по продажбата на тимот на Кинезите, а тоа е дека тренерите ќе можат да работат на мир. Милан, со сите маки,...
„Многу лошо игравме!“
0

„Многу лошо игравме!“

February 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Игуаин го водеше Јувентус до победа во Каљари. Тој погоди 2 пати во победата од 2:0 и така со Џеко е прв стрелец во Серија А....