Италија

Рим сега нема да може да спие – Синот на Тоти најдобар стрелец на јуниорски турнир
0

Рим сега нема да може да спие – Синот на Тоти најдобар стрелец на јуниорски турнир

April 17th, 2017 | by stefan
Share Титулата ја освои Милан. Рано, многу е рано. Посебно затоа што малиот Кристијан ќе биде под притисок во јавноста. Ретки се...
Интер го притиска Симеоне, а планот е јасен!
0

Интер го притиска Симеоне, а планот е јасен!

April 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share После ремито со Милан, јасно е дека Интер ќе остане без ЛШ а можеби и без ЛЕ. Богатите кинези веќе размислуваат за...
Кинески Милан: Позната е листата на желби на новите газди!
0

Кинески Милан: Позната е листата на желби на новите газди!

April 17th, 2017 | by pance
Share Откако конечно се комплетираше превземањето, Милан сега ќе се посвети на својата иднина. Според Ди Стефано од Скај Спорт,...
Олеснување за Јувентус, најдобра можна вест!
0

Олеснување за Јувентус, најдобра можна вест!

April 16th, 2017 | by pance
Share Се потеа до денес попладне, но… Пауло Дибала дури не ни одеше на дополнителни прегледи, со неговиот зглоб е се во ред,...
„Целосно полудев“
0

„Целосно полудев“

April 16th, 2017 | by pance
Share „На емотивен план ништо не се смени, и понатака навивам за Милан, без оглед што повеќе не сум дел од директорскиот...
Фудбалер каков што не се раѓа секој ден, Торино чекаше на ваков голгетер скоро 70 години!
0

Фудбалер каков што не се раѓа секој ден, Торино чекаше на ваков голгетер скоро 70 години!

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фантастичниот играч не може да престане да постигнува голови. Торино денес одигра 1:1 против Кротоне. Стрелец на...
На работ од инфаркт: Легендарниот коментатор во транс после гол на Милан! (Милан)
0

На работ од инфаркт: Легендарниот коментатор во транс после гол на Милан! (Милан)

April 15th, 2017 | by pance
Share Возрасниот Тицијано Крудели покажа дека сеуште умее да лудува кај Росонерите мрежата Милан извади бод против Интер...
Пипо Инзаги успеа – Венеција во Серија Б после 12 години
0

Пипо Инзаги успеа – Венеција во Серија Б после 12 години

April 15th, 2017 | by stefan
Share Тимот на Филипо Инзаги успеа да обезбеди враќање помеѓу второлигашите. Пипо Инзаги и Венеција го слават пласманот во...
Како се нарекува овој потег во фудбалот?  Мајсторија на младиот ас на Милан! (Видео)
0

Како се нарекува овој потег во фудбалот?  Мајсторија на младиот ас на Милан! (Видео)

April 15th, 2017 | by pance
Share Мануел Локатели изведе нешто што ретко се гледа во фудбалот… Милан со гол во последна секунда од мечот успеа да излече...
Пандев погоди, но Џенова освои само бод, Игуаин со два погодоци го приближи Јуве кон ново Скудето, реми на Рома, бод за Палермо
0

Пандев погоди, но Џенова освои само бод, Игуаин со два погодоци го приближи Јуве кон ново Скудето, реми на Рома, бод за Палермо

April 15th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа уште седум натпревари од 32-ро коло во Серија А. Јувентус на гости ја победи Пескара, 0:2. Гонзало Игуаин во првото...