Италија

Пипо Инзаги успеа – Венеција во Серија Б после 12 години
0

Пипо Инзаги успеа – Венеција во Серија Б после 12 години

April 15th, 2017 | by stefan
Share Тимот на Филипо Инзаги успеа да обезбеди враќање помеѓу второлигашите. Пипо Инзаги и Венеција го слават пласманот во...
Како се нарекува овој потег во фудбалот?  Мајсторија на младиот ас на Милан! (Видео)
0

Како се нарекува овој потег во фудбалот?  Мајсторија на младиот ас на Милан! (Видео)

April 15th, 2017 | by pance
Share Мануел Локатели изведе нешто што ретко се гледа во фудбалот… Милан со гол во последна секунда од мечот успеа да излече...
Пандев погоди, но Џенова освои само бод, Игуаин со два погодоци го приближи Јуве кон ново Скудето, реми на Рома, бод за Палермо
0

Пандев погоди, но Џенова освои само бод, Игуаин со два погодоци го приближи Јуве кон ново Скудето, реми на Рома, бод за Палермо

April 15th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа уште седум натпревари од 32-ро коло во Серија А. Јувентус на гости ја победи Пескара, 0:2. Гонзало Игуаин во првото...
Пандев влезе и предизвика делириум – Македонскиот репрезентативец погоди против Лацио (ВИДЕО)
0

Пандев влезе и предизвика делириум – Македонскиот репрезентативец погоди против Лацио (ВИДЕО)

April 15th, 2017 | by stefan
Share Џенова десетина минути пред крајот на натпреварот стигна до водство против Лацио, 2:1. Пандев влезе на натпреварот во...
Интер грми, Милан слави, еве зошто судијата толку го продолжи мечот!
0

Интер грми, Милан слави, еве зошто судијата толку го продолжи мечот!

April 15th, 2017 | by pance
Share Каква завршница, какво славје на Росонерите. Интер и Милан одиграа еден од најдобрите дерби во последните неколку години,...
Интер испушти 2 погодоци предност, Запата во последните секунди го спаси Милан од пораз (ВИДЕО)
0

Интер испушти 2 погодоци предност, Запата во последните секунди го спаси Милан од пораз (ВИДЕО)

April 15th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Интер и Милан ремизираа на Џузепе Меаца во натпревар од 32-ро коло во Серија А, 2:1. Бака на почетокот на...
„Ќе се вратиме во врвот со мали чекори!“
0

„Ќе се вратиме во врвот со мали чекори!“

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Новиот претседател на Милан, Јонгхонг Ли сакаше да предупреди дека клубот ќе прави само мали чекори кон враќање на самиот...
„Берлускони беше револуционер!“
0

„Берлускони беше револуционер!“

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот претседател на Интер, Морати смета дека Берлускони имаше револуционерна улога во италијанскиот фудбал, за...
Позната листата на желби на новите газди на Милан!
0

Позната листата на желби на новите газди на Милан!

April 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Милан вчера и официјално беше продаден на кинески инвеститори. Берлускони доста емотивно се прости од Милан, но самиот...
Почна нова ера, кинеските газди ги отворија картите: Ова е планот за препород на Милан!
0

Почна нова ера, кинеските газди ги отворија картите: Ова е планот за препород на Милан!

April 15th, 2017 | by pance
Share Три столба во стратегијата што може Милан да го врати во врвот. За Донарума, Бензема и Обамејанг, ликвидирање на долговите,...