Италија

А сега кинески Милан! Што задолжениот милионер ќе донесе на паднатиот гигант…
0

А сега кинески Милан! Што задолжениот милионер ќе донесе на паднатиот гигант…

April 14th, 2017 | by pance
Share Новите сопственици тргнуваат од Донарума, преку нови договори за Монтела и играчите, решение за ситуацијата на...
Стигнуваат уште добри вести за Милан – Монтоливо конечно се враќа на теренот!
0

Стигнуваат уште добри вести за Милан – Монтоливо конечно се враќа на теренот!

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Милан, Рикардо Монтоливо се враќа на теренот. Тој се повреди на почетокот на октомври во квалификациониот...
„Ова е важен ден за Милан“
0

„Ова е важен ден за Милан“

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јонгхонг Ли е нов сопственик на Милан и знае каква одговорност има сега. Силвио Берлускони после 31 година поминати на...
Новите сопственици стигнуваат во Миланело – Фудбалерите на Милан ќе имаат гости на тренинг!
0

Новите сопственици стигнуваат во Миланело – Фудбалерите на Милан ќе имаат гости на тренинг!

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Милан се подготвува за дербито против Интер, кој се игра во сабота. Додека Монтела подготвува тактика за Интер,...
Која е првата желба на новите сопственици на Милан?
0

Која е првата желба на новите сопственици на Милан?

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Милан е веќе во сопственост на кинеска компанија, конечно продаден после неверојатното одолговлекување. Па најголемата...
Дибала не случајно носи црни копачки!
0

Дибала не случајно носи црни копачки!

April 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дибала со два погодоци ја сруши Барселона во вторникот со 3:0. Дибала го продолжи договорот со Јувентус, има доста поголеми...
Берлускони со емотивна порака се прости од клубот!
0

Берлускони со емотивна порака се прости од клубот!

April 14th, 2017 | by pance
Share После повеќемесечно одложување, зделката конечно е завршена. Фудбалскиот клуб Милан после 31 година ќе има нов сопственик!...
Се менува распоредот на натпреварите во Серија А
0

Се менува распоредот на натпреварите во Серија А

April 13th, 2017 | by pance
Share Собранието на италијанскиот фудбалски Сојуз одржа седница во Милано на која се усвоени одредени промени кои се...
Проблеми за Рома пред мечот со Аталанта
0

Проблеми за Рома пред мечот со Аталанта

April 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Лучијано Спалети се најде во проблеми пред натпреварот од 32. коло од Серија А против Аталанта. Рома се надева на кикс на...
ОФИЦИЈАЛНО: Берлускони го продаде Милан
0

ОФИЦИЈАЛНО: Берлускони го продаде Милан

April 13th, 2017 | by pance
Share После повеќемесечно одложување, зделката конечно е завршена. Фудбалскиот клуб Милан после 31 година ќе има нов сопственик!...