Италија

Пиоли го сака Ди Марија во Интер
0

Пиоли го сака Ди Марија во Интер

March 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Стефано Пиоли изјави дека сака еден од Анхел Ди Марија или Дрис Мертенс да потпише за Интер. Интер оваа сезона се бори за...
„Убаво е да се видат играчите на Милан во солзи по натпреварот“
0

„Убаво е да се видат играчите на Милан во солзи по натпреварот“

March 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јувентус го победија Милан со 2:1 во дербито на 28-то коло во Серија А. Јувентус стигна до нова победа во...
Тинејџерот на Јувентус добива плата од соништата!
0

Тинејџерот на Јувентус добива плата од соништата!

March 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кин е млад фудбалер на Јувентус кој оваа сезона дебитираше за првиот тим, па стана јасно дека тој е иднина на Јувентус. Кин...
Џеко го повтори својот успех од пред 7 години!
0

Џеко го повтори својот успех од пред 7 години!

March 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Един Џеко едноставно блеска во дресот на Рома оваа сезона. Тој втор пат во својата кариера успеа да постигне повеќе од 30...
„Се надевам дека Јувентус ќе влезе во криза“
0

„Се надевам дека Јувентус ќе влезе во криза“

March 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рома го победи Палермо со 3:0 во 28-то коло во Серија А. Спалети изјави дека ова бил многу тежок натпревар, но дека победата...
Ниту капитенската лента не помогна – Несторовски и Палермо убедливо поразени од Рома (ВИДЕО)
0

Ниту капитенската лента не помогна – Несторовски и Палермо убедливо поразени од Рома (ВИДЕО)

March 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Рома го победија на гости Палермо убедливо во натпревар од 28-мо коло во Серија А, 0:3. Несторовски во петата...
Илија Несторовски е првиот МАКЕДОНЕЦ капитен во Серија А
0

Илија Несторовски е првиот МАКЕДОНЕЦ капитен во Серија А

March 12th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот напаѓач на Палермо, Илија Несторовски на вечерашниот натпревар против Рома ќе ја носи капитенската лента....
Актер на денот: Дрис Мертенс! (Видео)
0

Актер на денот: Дрис Мертенс! (Видео)

March 12th, 2017 | by Dare Smilanov
Share И ќе беше навистина чудно доколку пеналот не беше досуден, бидејќи сепак, ова е Италија. Проценете самите дали овде има...
Терор на Интер – Хет-трик на Икарди за девет минути, хет-трик на Банега, на Аталанта и се падна лотото (ВИДЕО)
0

Терор на Интер – Хет-трик на Икарди за девет минути, хет-трик на Банега, на Аталанта и се падна лотото (ВИДЕО)

March 12th, 2017 | by stefan
Share Од 28-мо коло од Серија А се одиграа уште пет натпревари. Интер на Џузепе Меаца ја декласира Аталанта со 7:1. Гостите преку...
Каде што има чад, таму има и оган – Нов „Калчополи“ на повидок?!(ВИДЕО)
0

Каде што има чад, таму има и оган – Нов „Калчополи“ на повидок?!(ВИДЕО)

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По 11 години од скандалот во италијанскиот фудбал и исфрлање на Јувентус во Серија Б поради наместени натпревар, не...