Италија

„Навивам за Интер, но не ме прашувајте дали ќе одам таму“
0

„Навивам за Интер, но не ме прашувајте дали ќе одам таму“

May 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Доменико Берарди го обожава Интер но не е сигурен дека би можел кариерата да ја продолжи таму. Берарди кој со Сасуоло...
Иемељо со два погодоци го сруши Интер на Џузепе Меаца
0

Иемељо со два погодоци го сруши Интер на Џузепе Меаца

May 14th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Сасуоло го победија Интер на Џузепе Меаца во натпревар од 36-то коло во Серија А, 1:2. Перишиќ на почетокот на...
Лудило на улиците на Бергамо – Аталанта се пласираше во Европа по 26 години!
0

Лудило на улиците на Бергамо – Аталанта се пласираше во Европа по 26 години!

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Аталанта по ремито со Милан во дуелот од 36-то коло во Серија А го осигура 5-то место на табелата и пласман во...
„Ќе ни недостига Џеко“
0

„Ќе ни недостига Џеко“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рома вечерва игра против Јувентус во 36-то коло од Серија А. Со победа Рома би била во подобра позиција за 2-то место на...
„Титулата прв пат зависи од нас!“
0

„Титулата прв пат зависи од нас!“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пред фудбалерите на Јувентус е дербито со Рома во рамки на 36-то коло во Серија А. Јувентус од 20:45 игра против Рома и ќе има...
„Се надевам дека ќе ја освојам титулата како тренер на Рома“
0

„Се надевам дека ќе ја освојам титулата како тренер на Рома“

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Даниеле Де Роси сеуште не го продолжил договорот со Рома кој му завршува  на крајот на оваа сезона. Преговорите на овој...
Ќе биде Парма повторно голема – Дојдоа Кинези со 10 милиони евра, Креспо ќе одлучува за се, за 5 години ќе бидат како Аталанта!
0

Ќе биде Парма повторно голема – Дојдоа Кинези со 10 милиони евра, Креспо ќе одлучува за се, за 5 години ќе бидат како Аталанта!

May 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Се случи промена на сопствеништвото во италијанскиот клуб. Каде се Милан и Интер, таму ќе биде и Парма! Затоа што помеѓу...
Делуфеу го спаси Милан од пораз во Бергамо
0

Делуфеу го спаси Милан од пораз во Бергамо

May 13th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Милан одиграа без победник вечерва во Бергамо на гостувањето кај Аталанта во 36 коло од италијанската...
„Рома? Шпекулации не ме интересираат“
0

„Рома? Шпекулации не ме интересираат“

May 13th, 2017 | by pance
Share Винченцо Монтела ги отфрли шпекулациите дека на крајот на сезоната може да седне на кормилото на Рома. Овој 42-годишен...
„Не сум сигурен дали ќе останам во Рома“
0

„Не сум сигурен дали ќе останам во Рома“

May 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Заменик капитенот и еден од омилените навивачи на Рома, Де Роси не е сигурен дали ќе остане во клубот и по оваа сезона. Де...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди