Италија

Мбапе открива: Нејмар беше причина плус, за моето доаѓање во Париз
0

Мбапе открива: Нејмар беше причина плус, за моето доаѓање во Париз

September 3rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Ова беше неверојатно лето за тимот од Париз, најпрво дојде Нејмар, а потоа следеше трансферот на Мбапе, кој откри...
Кедира прави простор за Емре Чан во Јувентус
0

Кедира прави простор за Емре Чан во Јувентус

September 3rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Сами Кедира, ќе направи место за Емре Чан, во Јувентус, следното лето, шпекулираат италијансктие медиуми, откако...
Трабзонспор го сака дуото од Серија А
0

Трабзонспор го сака дуото од Серија А

September 2nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Италијанските медиуми пренесуваат дека Турскиот Трабзонспор, сака да ги доведе играчот на Милан, Хозе Соса и...
Ариго Саки има големи пофалби за Инсиње
0

Ариго Саки има големи пофалби за Инсиње

September 2nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Како еден од најголемите тренери на сите времиња, и веројатно најдобриот италијански стратег, зборот на Ариго Саки...
Милан конечно се ослободи од Нианг
0

Милан конечно се ослободи од Нианг

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   М’баје Нианг беше на излезни врати од Милан веќе подолг период, но ги одби сите тимови кои не беа од Италија....
Неговиот агeнт открива: „Тој ја одби понудата од Јувентус“
0

Неговиот агeнт открива: „Тој ја одби понудата од Јувентус“

August 31st, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Агентот на фудбалерот, Елсид Хусај, открива дека Јувентус го повикал неговиот играч, но тој ја одбил понудата,...
ОФИЦИЈАЛНО: Нани потпиша за Лацио
0

ОФИЦИЈАЛНО: Нани потпиша за Лацио

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Лацио најде ново засилување на крилната позиција, португалецот Нани пристигна во Рим.   По неуспешната...
Челзи се договори со Торино за трансфер на Запакоста
0

Челзи се договори со Торино за трансфер на Запакоста

August 31st, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Челзи летово прими неколку удари откако беа одбиени за трансферите на Алекс Сандро, Алексис Санчез и...
Готово е Милан се ослободи од Нијанг: Играчот потпиша со…
0

Готово е Милан се ослободи од Нијанг: Играчот потпиша со…

August 31st, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Информациите од Италија, говорат дека се е отово и денеска играчот на Милан, М’Баје Нијанг ќе потпише со Торино....
Матната страна на фудбалот: „За Кеита имаше многу понуди, но Лацио ги криеше“
0

Матната страна на фудбалот: „За Кеита имаше многу понуди, но Лацио ги криеше“

August 30th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Кеита Балде, вчера потпиша за Монако, но неговиот агент откри дека ниту една друга понуда не допрела до нив, и  дека...