Вести

Официјално: Перишиќ останува во Интер до…
0

Официјално: Перишиќ останува во Интер до…

September 8th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Крилниот играч на Интер, Иван Перишиќ, изјави дека денес за него е специјален ден, откако тој потпиша нов договор...
„Јас сум Нани, a не уште еден Клосе“
0

„Јас сум Нани, a не уште еден Клосе“

September 8th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Луис Нани, планира да остави траг во историјата на Лацио, под своето сопствено имe,  а не да биде наследник и да...
Биља открива зошто го избрал Милан…
0

Биља открива зошто го избрал Милан…

September 8th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Лукас Биља, изјави дека му се приклуил на Милан, за да освојува титули. Во недела, тој ќе има тешка задача, бидејќи...
Тоти почна со тренерскиот курс!
0

Тоти почна со тренерскиот курс!

September 8th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Франческо Тоти се откажа од играњето фудбал, постана спортски директор во својата сакана Рома, но сепак најверојатно тој...
„Не се може против Јувентус“
0

„Не се може против Јувентус“

September 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Лучијано Спалети пред медиумите излезе со интересна изјава. Тој тврди дека покрај сите вложувања ниеден тим оваа сезона...
Хамшик открива: „Ги одбив Јувентус и Милан, затоа што сметав…“
0

Хамшик открива: „Ги одбив Јувентус и Милан, затоа што сметав…“

September 7th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Марек Хамшик потврди дека во минатото ги одбил Милан и Јувентус. Капитенот на Словачката репрезентација,...
Игуаин и Бонучи ќарат најмногу пари во Серија А
0

Игуаин и Бонучи ќарат најмногу пари во Серија А

September 7th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Дефанзивецот на Милан, и поранешен соиграч на ГОнзало Игуаин во Јувентус, се играчите кои најмногу заработуаат во...
Фудбалерот на Милан се здоби со лесна повреда на интернационалната пауза
0

Фудбалерот на Милан се здоби со лесна повреда на интернационалната пауза

September 6th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Дефанзивецот на Милан, Андреа Конти, според информациите избегнал сериозна повреда, по репрезентативниот дуел на...
Карамох: „Интер е остварување на сонот“
0

Карамох: „Интер е остварување на сонот“

September 6th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Јан Карамох, призна дека одбил многу клубови само за да му се приклучи на Интер, кој за него претставуа исполнување...
Бешикташ го притиска Јувентус за Лиштајнер
0

Бешикташ го притиска Јувентус за Лиштајнер

September 5th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     ТУрски Бешикташ е упорен во желбата да го потпише десниот бек на Јувентус, Стефан Лиштајнер. Договрот на...