Италија

Дали агентот ја откри иднината на Пашалиќ?
0

Дали агентот ја откри иднината на Пашалиќ?

December 27th, 2016 | by pance
Младиот хрватски фудбалер Марио Пашалиќ често добива се повеќе шанса за игра во оваа сезона во дресот на Милан. Тој неодамна...
Големи реформи во иднина: Италијанците подготвуваат големи измени за Серија А?
0

Големи реформи во иднина: Италијанците подготвуваат големи измени за Серија А?

December 25th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Во средината на оваа недела во Серија А беа одиграни натпреварите од 18-то коло по следува 2-неделна пауза. Познато е дека...
Мартина се соблече во чест на успехот на Милан
0

Мартина се соблече во чест на успехот на Милан

December 24th, 2016 | by pance
Словакињата Мартина Стетиарова е позната навивачка на Милан. Мартина конечно го дочека тој трофеј на Росонерите, поради тоа...
Клаузулата е активирана, Рома доби дефанзивец
0

Клаузулата е активирана, Рома доби дефанзивец

December 24th, 2016 | by stefan
Федерико Фазио е од денес само на Рома. Досегашниот фудбалер на Тотенхем беше позајмен на Рома, Федерико Фазио сега е само...
Лага е дека Јувентус е заштитен, судијата најмногу му помогнуваа на Торино, па на Милан
0

Лага е дека Јувентус е заштитен, судијата најмногу му помогнуваа на Торино, па на Милан

December 24th, 2016 | by stefan
Интересно истражување на калчомеркато. Тоа е традиционална рубрика на калчомеркато. Секоја година ги прегледуваат сите...
Бонавентура: Страдавме многу изминативе години
0

Бонавентура: Страдавме многу изминативе години

December 24th, 2016 | by Dare Smilanov
Милан во Доха го освои суперкупот на Италија со победа на пенали против Јувентус. Тимот на Монтела освои трофеј после 5ипол...
„Неописливо чувствто! Чест ми е да го носам дресот на Милан! Го бакнувам грбот бидејќи многу го сакам клубот“
0

„Неописливо чувствто! Чест ми е да го носам дресот на Милан! Го бакнувам грбот бидејќи многу го сакам клубот“

December 24th, 2016 | by Dare Smilanov
„После натпреварот ми пријде Буфон, ми го честита првиот трофеј во кариерата. Тоа е тоа чувство кое неможам да го опишам“...
Фантастичниот Донарума го испрати Стураро „по бурек“!
0

Фантастичниот Донарума го испрати Стураро „по бурек“!

December 24th, 2016 | by pance
Во дуелот меѓу Јувентус и Милан, во рамките на Суперкупот на Италија, виден е одличен потег на младиот голман на Росонерите....
„Направивме се со цел да ги избегнеме пеналите“
0

„Направивме се со цел да ги избегнеме пеналите“

December 23rd, 2016 | by pance
Фудбалерите на Јувентус се поразени денеска во финалето на Суперкопа Италија од Милан после пенали. Тренерот на Јувентус...
„Заслуживме да победиме во 90 минути“
0

„Заслуживме да победиме во 90 минути“

December 23rd, 2016 | by pance
Тренерот на Милан Винченцо Монтела беше исклучително среќен после освојувањето на италијанскиот Суперкопа. Во 120 минута од...