Лига Европа

На Ибрахимовиќ најмногу му годи противникот во Лигата на Европа
0

На Ибрахимовиќ најмногу му годи противникот во Лигата на Европа

December 13th, 2016 | by Vlatko
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ секако  е задоволен од ждрепката што неговиот клуб за противник во...
Братот на Пол Погба пристигнува на Олд Трафорд: Браќата еден против друг
0

Братот на Пол Погба пристигнува на Олд Трафорд: Браќата еден против друг

December 12th, 2016 | by Vlatko
Денешната ждрепка во Лигата на Европа ги спои Манчестер Јунајтед и Сент Етјен. Дуелот на англискиот и францускиот гигант ќе...
Ждреб во ЛЕ: Манчестер против Французи
0

Ждреб во ЛЕ: Манчестер против Французи

December 12th, 2016 | by pance
После ждребот за ЛШ, објавен е и ждребот за шеснаесет финалето на ЛЕ. Еве ги паровите. Нешто помалку популарното...
Ибрахимовиќ на индиректен начин призна: Мака мачи со играњето во Лигата на Европа
0

Ибрахимовиќ на индиректен начин призна: Мака мачи со играњето во Лигата на Европа

December 10th, 2016 | by Vlatko
На сите им е добро познато дека големите европски клубови немаат премногу големи амбиции кога станува збор за настапите во...
Сасуоло на колена втор пат од Генк
0

Сасуоло на колена втор пат од Генк

December 9th, 2016 | by stefan
Одложениот натпревар поради маглата вчера се одигра денес, а Генк славеше на гости против Сасуоло со 0:2. Фудбалерот на Генк,...
Камерите се изгаснаа, а потоа Ибрахимовиќ настапи на сцена
0

Камерите се изгаснаа, а потоа Ибрахимовиќ настапи на сцена

December 9th, 2016 | by stefan
Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ постигна погодок во победата на Манчестер Јунајтед против Зорја. Јунајтед со победата...
Калкулации – На кого може Јунајтед во наредната фаза од ЛЕ?!
0

Калкулации – На кого може Јунајтед во наредната фаза од ЛЕ?!

December 9th, 2016 | by pance
Конечно е завршена есента во Европа, а ова се учесниците во наредната рунда во Лига Европа. Во наредната рунда од ЛЕ се...
Евроголот на Соу го елиминира Феенорд, Миктаријан и Ибра за победа на Јунајтед, Рома освои бод против Астра
0

Евроголот на Соу го елиминира Феенорд, Миктаријан и Ибра за победа на Јунајтед, Рома освои бод против Астра

December 8th, 2016 | by stefan
Единаесет од дванаесет натпревари се одиграа од 19:00 часот од последното коло од групната фаза во ЛЕ, а еден натпревар не се...
Кривтсов и Тајсон ја декласираа Брага среде Португалија, Виљареал и Фиорентина запишаа нови победи, Муарем со Карабах елиминиран
0

Кривтсов и Тајсон ја декласираа Брага среде Португалија, Виљареал и Фиорентина запишаа нови победи, Муарем со Карабах елиминиран

December 8th, 2016 | by stefan
Шест натпревари се одиграа од шестото коло од групната фаза во Лига Европа. Шахтјор си поигра со Брага, 2:4. По еден погодок во...
Неверојатна ситуација во Холандија после дуелот на Јунајтед
0

Неверојатна ситуација во Холандија после дуелот на Јунајтед

September 16th, 2016 | by Dare Smilanov
После дуелот од првото коло на Европа Лига, каде што Манчестер Јунајтед загуби од Фенорд со 1:0 изврешна е редовна допинг...