Лига Европа

Братот на Пол Погба пристигнува на Олд Трафорд: Браќата еден против друг
0

Братот на Пол Погба пристигнува на Олд Трафорд: Браќата еден против друг

December 12th, 2016 | by Vlatko
Share Денешната ждрепка во Лигата на Европа ги спои Манчестер Јунајтед и Сент Етјен. Дуелот на англискиот и францускиот гигант...
Ждреб во ЛЕ: Манчестер против Французи
0

Ждреб во ЛЕ: Манчестер против Французи

December 12th, 2016 | by pance
Share После ждребот за ЛШ, објавен е и ждребот за шеснаесет финалето на ЛЕ. Еве ги паровите. Нешто помалку популарното...
Ибрахимовиќ на индиректен начин призна: Мака мачи со играњето во Лигата на Европа
0

Ибрахимовиќ на индиректен начин призна: Мака мачи со играњето во Лигата на Европа

December 10th, 2016 | by Vlatko
Share На сите им е добро познато дека големите европски клубови немаат премногу големи амбиции кога станува збор за настапите...
Сасуоло на колена втор пат од Генк
0

Сасуоло на колена втор пат од Генк

December 9th, 2016 | by stefan
Share Одложениот натпревар поради маглата вчера се одигра денес, а Генк славеше на гости против Сасуоло со 0:2. Фудбалерот на...
Камерите се изгаснаа, а потоа Ибрахимовиќ настапи на сцена
0

Камерите се изгаснаа, а потоа Ибрахимовиќ настапи на сцена

December 9th, 2016 | by stefan
Share Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ постигна погодок во победата на Манчестер Јунајтед против Зорја. Јунајтед со...
Калкулации – На кого може Јунајтед во наредната фаза од ЛЕ?!
0

Калкулации – На кого може Јунајтед во наредната фаза од ЛЕ?!

December 9th, 2016 | by pance
Share Конечно е завршена есента во Европа, а ова се учесниците во наредната рунда во Лига Европа. Во наредната рунда од ЛЕ се...
Евроголот на Соу го елиминира Феенорд, Миктаријан и Ибра за победа на Јунајтед, Рома освои бод против Астра
0

Евроголот на Соу го елиминира Феенорд, Миктаријан и Ибра за победа на Јунајтед, Рома освои бод против Астра

December 8th, 2016 | by stefan
Share Единаесет од дванаесет натпревари се одиграа од 19:00 часот од последното коло од групната фаза во ЛЕ, а еден натпревар не се...
Кривтсов и Тајсон ја декласираа Брага среде Португалија, Виљареал и Фиорентина запишаа нови победи, Муарем со Карабах елиминиран
0

Кривтсов и Тајсон ја декласираа Брага среде Португалија, Виљареал и Фиорентина запишаа нови победи, Муарем со Карабах елиминиран

December 8th, 2016 | by stefan
Share Шест натпревари се одиграа од шестото коло од групната фаза во Лига Европа. Шахтјор си поигра со Брага, 2:4. По еден погодок...
Неверојатна ситуација во Холандија после дуелот на Јунајтед
0

Неверојатна ситуација во Холандија после дуелот на Јунајтед

September 16th, 2016 | by Dare Smilanov
Share После дуелот од првото коло на Европа Лига, каде што Манчестер Јунајтед загуби од Фенорд со 1:0 изврешна е редовна допинг...
„Не победија нас, а играа само да не загубат“
0

„Не победија нас, а играа само да не загубат“

September 15th, 2016 | by pance
Share Тренерот на фудбалерите на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо рече дека неговата екипа вечерва не заслужи да загуби од...