Вести

Управата на Вардар „војува“ против Комитите: Енормно високи цени на билетите за историскиот дуел
0

Управата на Вардар „војува“ против Комитите: Енормно високи цени на билетите за историскиот дуел

August 8th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Влезниците за натпреварот на нашиот шампион Вардар против Фенербахче во плеј-офот од Лигата на Европа ќе...
Николов: Полни сме со оптимизам, не се плашиме од Фенербахче
0

Николов: Полни сме со оптимизам, не се плашиме од Фенербахче

August 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на ФК Вардар го доби најнепосакуваниот противник во плеј-офот од Лигата на Европа откако по денешната ждрепка беше...
Не можеше потешко, гигантите Милан и Фенербахче на мегдан со Шкендија и Вардар
0

Не можеше потешко, гигантите Милан и Фенербахче на мегдан со Шкендија и Вардар

August 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашите претставници во квалификациите од Лигата на Европа, Вардар и Шкендија ги добија своите противници во плеј-офот. И...
Ајакс и Фенер можни противници на Вардар, новиот Милан на Шкендија
0

Ајакс и Фенер можни противници на Вардар, новиот Милан на Шкендија

August 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Со почеток во 13:00 часот во седиштето на УЕФА во Нион ќе биде извршена ждрепката за плеј-офот во Лигата на Европа. УЕФА веќе...
Тричковски и Мојсов со АЕК во плеј-офот од Лига Европа
0

Тричковски и Мојсов со АЕК во плеј-офот од Лига Европа

August 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Македонските репрезентативци Иван Тричковски и Даниел Мојсов со својот клуб АЕЛ Ларнака обезбедија пласман во плеј-офот...
Шкендија убедлива против Тракаи за плеј-оф во Лигата на Европа
0

Шкендија убедлива против Тракаи за плеј-оф во Лигата на Европа

August 3rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Шкендија го повтори минатогодишниот успех успевајќи да се пласира во плеј-офот од Лигата на Европа....
Ѓорѓиоси: Горд сум со организацијата на Супер Купот
0

Ѓорѓиоси: Горд сум со организацијата на Супер Купот

August 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Само една недела не дели од најголемиот спортски настан во историјата на Република Македонија. Љубителите на фудбалот со...
ФОТО: Започна трофеј турата со највредните клупски пехари
0

ФОТО: Започна трофеј турата со највредните клупски пехари

August 1st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Започна турнејата на највредните фудбалски клупски пехари која пред неколку денови ја најавија од Фудбалската...
Започнува трофеј турата низ Македонија со највредните фудбалски трофеи
0

Започнува трофеј турата низ Македонија со највредните фудбалски трофеи

July 28th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалските фанови ширум нашата земја ќе имаат ретка можност да се фотографираат со највредните фудбалски трофеи, од...
Вечер на големи изненадувања, Македонците се радуваа
0

Вечер на големи изненадувања, Македонците се радуваа

July 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Големи изненадувања имаше во првите натпревари од третото квалификациско коло од Лигата на Европа. Тимот за кој...