Лига Европа

Шкендија поразена од Тракаи
0

Шкендија поразена од Тракаи

July 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Шкендија забележа минимален пораз од 2:1 на гостувањето во Литванија кај Тракаи. Избраниците на Ќатип Османи...
Видео: Шкендија во последните пет минути од првиот дел израмни против Тракаи
0

Видео: Шкендија во последните пет минути од првиот дел израмни против Тракаи

July 27th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерите на Шкендија лошо го започнаа натпреварот против Тракаи откако примија гол во првите 45 секунди. По несмасната...
Ејупи го однесе Осијек во третото коло (Видео)
0

Ејупи го однесе Осијек во третото коло (Видео)

July 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Повремениот македонски репрезентативец и член на хрватски Осијек, Музафер Ејупи го постигна единствениот погодок на...
Шкендија се пласираше во третото коло во квалификациите од ЛЕ
0

Шкендија се пласираше во третото коло во квалификациите од ЛЕ

July 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерите на Шкендија се пласираа во третото коло од квалификациите на Лигата на Европа откако одигра без победник 1:1...
Работнички со убедлив пораз ги заврши настапите во Европа
0

Работнички со убедлив пораз ги заврши настапите во Европа

July 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Работнички доживеа убедлив пораз од 3:0 на гостувањето во Белорусија кај Динамо Минск. Победата за Белорусите...
Трајчевски: Имаме сили да го елиминираме Динамо Минск
0

Трајчевски: Имаме сили да го елиминираме Динамо Минск

July 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на Работнички ќе има тешка задача на гостувањето во Белорусија кај Динамо Минск во обидот да мине во третото коло во...
Шкендија и Работнички ги добија можните противници за третото коло
0

Шкендија и Работнички ги добија можните противници за третото коло

July 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Македонските претставници во Лигата на Европа, Шкендија и Рабтонички ги добија можните противници во третото...
Шкендија повторно убедлива, Најденов го спаси Работнички од пораз
0

Шкендија повторно убедлива, Најденов го спаси Работнички од пораз

July 13th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Во рамките од воторот кфалификациско коло од Лигата на Европа денес нашите два тима ги одиграа совите натпревари,...
Теренот е мал, но Работнички подобро го познава од Динамо Минск
0

Теренот е мал, но Работнички подобро го познава од Динамо Минск

July 13th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Денеска се играат натпреварите од преткфалификациското коло во Лигата на Европа, наштие два претставника ги играат...
Треневски: Динамо Минск е фаворит, но ние имаме свои планови
0

Треневски: Динамо Минск е фаворит, но ние имаме свои планови

July 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во пресрет на првиот натпревар од второто коло во квалификациите за Лигата на Европа помеѓу Работнички и Динамо Минск...