Лига Европа

Ајакс потсети на старите денови и го потопи Лион!
0

Ајакс потсети на старите денови и го потопи Лион!

May 3rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Ајакс заиграа одлично и го победија Лион со 4:1 во првиот натпревар од ½-финале во ЛЕ. Иако се очекуваше...
Манчестер Јунајтед гостува во Виго, Ајакс против Лион
0

Манчестер Јунајтед гостува во Виго, Ајакс против Лион

April 21st, 2017 | by stefan
Share Денес со почеток од 13:00 часот во Нион беше одржан ждребот за полуфиналните парови во Лига Европа. Лион, Селта Виго,...
„Повредите на Ибрахимовиќ и Рохо се голем удар за нас“
0

„Повредите на Ибрахимовиќ и Рохо се голем удар за нас“

April 20th, 2017 | by pance
Share Капитенот на Манчестер Јунајтед Мајкл Керик призна дека Јунајтед пропушти неколку шанси против Андерлехт во реваншот од...
Рашфорд во продолжението донесе полуфинале на Јунајтед (ВИДЕО)
0

Рашфорд во продолжението донесе полуфинале на Јунајтед (ВИДЕО)

April 20th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа реванш натпреварите во ЛЕ. Манчестер Јунајтед после продолжение го победи Андерлехт на Олд Трафорд, 2:1....
Каде се подготвуваат играчите на Андерлехт?
0

Каде се подготвуваат играчите на Андерлехт?

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Вечерва Манчестер Јунајтед и Андерлехт ќе играат реванш од 1/4 финалето во ЛЕ. Првиот натпревар заврши со резултат 1:1....
„Мораме да бидеме мотивирани како играчите на Челси“
0

„Мораме да бидеме мотивирани како играчите на Челси“

April 19th, 2017 | by pance
Share Манчестер Јунајтед ќе проба во оваа сезона да дојде до трофеј во Европската лига, но мора да изборат полуфинале. Манчестер...
Без милост – УЕФА строго ги казни Бешикташ и Лион
0

Без милост – УЕФА строго ги казни Бешикташ и Лион

April 19th, 2017 | by stefan
Share Строго се казнети двата клуба поради немилите настани во четвртфиналето во ЛЕ. Дисциплинската комисија на УЕФА строго ги...
„Требаше да победиме во овој натпревар!“
0

„Требаше да победиме во овој натпревар!“

April 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Искусниот играч на Јунајтед, Керик жали што неговиот тим не успеа да го победи Андерлехт во првиот натпревар од ¼-финале...
Фабри се посрамоти и му ја поклони победата на Лион – Бешикташ за две минути остана со празни раце (ВИДЕО)
0

Фабри се посрамоти и му ја поклони победата на Лион – Бешикташ за две минути остана со празни раце (ВИДЕО)

April 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Лион со пресврт го победија Бешикташ на домашен терен во првиот четвртфинален натпревар во Лига Европа, 2:1....
Ѓаволите ремизираа против Андерлехт, Ајакс подобар од Шалке, Селта победи во голеадата на Балаидос (ВИДЕО)
0

Ѓаволите ремизираа против Андерлехт, Ајакс подобар од Шалке, Селта победи во голеадата на Балаидос (ВИДЕО)

April 13th, 2017 | by stefan
Share Од 1/4 финалето во ЛЕ се одиграа три натпревари. Андерлехт и Манчестер Јунајтед ремизираа во Белгија, 1:1. Голманот на...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди