Лига Европа

„Ростов е лош ждреб за нас!“
0

„Ростов е лош ждреб за нас!“

February 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Јунајтед, Мурињо не е задоволен со ждребот за 1/8-финале во ЛЕ. „Ова е лош ждреб за нашиот тим. Патот до Русија е...
Познати двојките во осминафиналето во Лига Европа
0

Познати двојките во осминафиналето во Лига Европа

February 24th, 2017 | by stefan
Share Денес во Нион беше одржан ждребот за 1/8 финалето во ЛЕ. Најмногу внимание привлекуваат германскиот дуел помеѓу Шалке и...
Штиндл ја шокираше Фиорентина, Лион со 7 голови го нокаутираше АЗ Алкмар, Белгијците го сопреа Тотенхем
0

Штиндл ја шокираше Фиорентина, Лион со 7 голови го нокаутираше АЗ Алкмар, Белгијците го сопреа Тотенхем

February 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вечерва во ЛЕ се доиграа неколку натпревари. Највозбудлив беше натпреварот помеѓу Фиорентина и Менхенгладбах, кој го...
Апоел направи сензација и го елиминира Билбао, Виљареал ја победи Рома, но волчицата продолжува понатаму (ВИДЕО)
0

Апоел направи сензација и го елиминира Билбао, Виљареал ја победи Рома, но волчицата продолжува понатаму (ВИДЕО)

February 23rd, 2017 | by stefan
Share Седум реванш натпревари се одиграа од 1/16 финалето во ЛЕ. Апоел на домашен терен го победи Атлетик Билбао, 2:0. Во првото...
Мурињо откри кого сака да го избегне во осмина финалето
0

Мурињо откри кого сака да го избегне во осмина финалето

February 22nd, 2017 | by pance
Share Манчестер Јунајтед денеска се пласираше во осмина финалето на Европа лига после што го исфрлија Сент Етјен. Жозе Мурињо...
„Тие ќе го пропуштат финалето, но кога некој недостасува тоа е секогаш шанса за докажување на некој друг“
0

„Тие ќе го пропуштат финалето, но кога некој недостасува тоа е секогаш шанса за докажување на некој друг“

February 22nd, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се пласираа во осмина финалето на Европската лига после победата против Сент Етјен во...
Миктаријан го победи Ст.Етиен и се повреди – Јунајтед продолжува во 1/8 финале (ВИДЕО)
0

Миктаријан го победи Ст.Етиен и се повреди – Јунајтед продолжува во 1/8 финале (ВИДЕО)

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа три натпревари од 1/16 финалето во ЛЕ. Манчестер Јунајтед го победи Ст.Етиен на гости минимално, 0:1. Во 17-та...
Магична асистенција на Мата за Михтаријан
0

Магична асистенција на Мата за Михтаријан

February 22nd, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед моментално играат на гостување против Сент Етјен во реванш мечот од шеснаесет финале...
„Ништо не е готово, во фудбалот се е возможно!“
0

„Ништо не е готово, во фудбалот се е возможно!“

February 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Рома утре играат на домашен терен против Виљареал во 1/16-финале од ЛЕ против Виљареал. Рома минатата недела...
Идеален тим во ЛЕ – Ибра, Џеко, Блинд…
0

Идеален тим во ЛЕ – Ибра, Џеко, Блинд…

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачите на Манчестер Јунајтед  и Рома, односно Ибра и Џеко добија оцена 10. Ибра и Џеко постигнаа хет-трик во...