Лига на Шампиони

Човекот кој го полуде Реал – Десет одбрани на неверојатниот МАНУЕЛ НОЕР (ВИДЕО)
0

Човекот кој го полуде Реал – Десет одбрани на неверојатниот МАНУЕЛ НОЕР (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Еден збор – феномен. Денес во центарот на вниманието беше Мануел Ноер. Заедно со Буфон се најдобрите голмани во светот....
Вреди да се погледне – Историскиот погодок на Кристијано Роналдо (ВИДЕО)
0

Вреди да се погледне – Историскиот погодок на Кристијано Роналдо (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Реал Мадрид го победи Баерн Минхен на Алијанц Арена во четвртфиналето во ЛШ, 1:2. Кристијано Роналдо со два погодоци во...
Гризман од пенал го реши Лестер на Калдерон (ВИДЕО)
0

Гризман од пенал го реши Лестер на Калдерон (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид на Висенте Калдерон го победија Лестер во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на...
Кристијано Роналдо сам го победи Баерн Минхен на Алијанц – Историска ноќ за најдобриот фудбалер во светот (ВИДЕО)
0

Кристијано Роналдо сам го победи Баерн Минхен на Алијанц – Историска ноќ за најдобриот фудбалер во светот (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Баерн Минхен на Алијанц Арена во првиот четвртфинален натпревар во ЛШ, 1:2. Гостите...
Кристијано Роналдо ја занеме Алијанц Арена – Кралски пресврт (ВИДЕО)
0

Кристијано Роналдо ја занеме Алијанц Арена – Кралски пресврт (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Реал Мадрид направи пресврт на Алијанц Арена против Баерн Минхен во четвртфиналниот натпревар во Лигата на Шампионите,...
Кристијано Роналдо го прекина големиот пост – Реал Мадрид израмнува против Баерн (ВИДЕО)
0

Кристијано Роналдо го прекина големиот пост – Реал Мадрид израмнува против Баерн (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид на почетокот на второто полувреме го израмнија резултатот против Баерн Минхен, 1:1. Видал во...
Баварците во транс – Видал ја заби топката во голот на Реал Мадрид (ВИДЕО)
0

Баварците во транс – Видал ја заби топката во голот на Реал Мадрид (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Баерн Минхен стигнаа до водство на Алјанц Арена против Реал Мадрид во четвртфиналниот натпревар во ЛШ. Во...
Среќата овој пат му го спаси животот – Дел од метал завршил во седиштето, а тој и побегнал на смртта!
0

Среќата овој пат му го спаси животот – Дел од метал завршил во седиштето, а тој и побегнал на смртта!

April 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дортмунд го потресоа неколку силни експлозии кои се случија пред автобусот во кој се наоѓаа фудбалерите на Дортмунд....
Голеада на Сигнал Идуна Парк – Монако подобар од Дортмунд (ВИДЕО)
0

Голеада на Сигнал Идуна Парк – Монако подобар од Дортмунд (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Монако ја победија Борусија Дортмунд на Сигнал Идуна Парк во првиот четвртфинален натпревар во ЛШ, 2:3....
Борусија Дортмунд се врати во натпреварот – Дембеле го намали водството на Монако (ВИДЕО)
0

Борусија Дортмунд се врати во натпреварот – Дембеле го намали водството на Монако (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Борусија Дортмунд успеа во второто полувреме да го намали водството на Монако на Сигнал Идуна Парк во четвртфиналниот...