Лига на Шампиони

“Во Загреб среќата нека „дојде“ кај нас“
0

“Во Загреб среќата нека „дојде“ кај нас“

July 16th, 2016 | by pance
На првиот натпревар покажавме одлична игра против големиот Динамо кој секоја година игра во Лигата на шампионите. Имавме...
Вардар поразен во Скопје, Динамо на чекор третото претколо од ЛШ
0

Вардар поразен во Скопје, Динамо на чекор третото претколо од ЛШ

July 12th, 2016 | by pance
Фудбалерите на нашиот шампион се совладани од екипата на Динамо од Загреб во рамките на второто претколо од ЛШ, а хрватскиот...
Позната е замената за Скендербег во Лигата на шампионите
0

Позната е замената за Скендербег во Лигата на шампионите

July 6th, 2016 | by pance
Албанскиот шампион Скендербег е исфрлен од ЛШ поради местење на натпревар, одлучи судот за спортска арбитража во Лозана....
Шампионот на Албанија дефинитивно е исфрлен од квалификациите за Лигата на шампионите
0

Шампионот на Албанија дефинитивно е исфрлен од квалификациите за Лигата на шампионите

July 6th, 2016 | by pance
Судот за спортска арбитража во Лозана (КАС) потврди дека албанскиот Скендербег е исфрлен од квалификациите за ЛШ поради...
Грнчаров: Добивме тежок противник, но големи се шансите да одиме понатаму
0

Грнчаров: Добивме тежок противник, но големи се шансите да одиме понатаму

June 20th, 2016 | by pance
Откако за противник во второто квалификациско коло за пласман во ЛШ го добивме Динамо од Загреб, првата изјава доаѓа од...
Вардар доби тежок противник – Динамо Загреб
0

Вардар доби тежок противник – Динамо Загреб

June 20th, 2016 | by stefan
Денес со почетокот од 12:00 часот во Нион беа извлечени двојките за 2-то квалификациско коло во ЛШ. Можните противници на Вардар...