Лига на Шампиони

Манчестер Сити го потцени Монако
0

Манчестер Сити го потцени Монако

December 12th, 2016 | by Vlatko
Директорот на Манчестер Сити, Чики Бегиристан малку и ја потцени екипата на Монако. Граѓаните ќе се сретнат со споменатата...
ЛШ: Арсенал против Баерн, Барселона на ПСЖ!
0

ЛШ: Арсенал против Баерн, Барселона на ПСЖ!

December 12th, 2016 | by pance
Извлечени се паровите од осмина финалето на ЛШ, ќе гледаме големи дерби! ЛШ продолжува дури од 14 февруари, а денеска на...
УЕФА им суди на Динамо Киев и Бешикташ!
0

УЕФА им суди на Динамо Киев и Бешикташ!

December 8th, 2016 | by Dare Smilanov
Екипите на Динамо од Киев и Бешикташ ги очекуваат казни поради нередите во натпреварот од шестото коло кој се одигра во Киев...
Манџукиќ одби да разговара со хрватските новинари
0

Манџукиќ одби да разговара со хрватските новинари

December 8th, 2016 | by Dare Smilanov
По завршувањето на натпреварот, Марио Манџукиќ помина низ тунелот и не се заврте кога новинарите го именуваа неговото име....
Ова е тоа што му успеа на Динамо Загреб, а на никој во историјата во ЛШ
0

Ова е тоа што му успеа на Динамо Загреб, а на никој во историјата во ЛШ

December 7th, 2016 | by stefan
На натпреварот во Торино само го потврдија тоа. Иако подмладениот тим на Динамо не остави лош впечаток во Торино против...
Балкански менталитет – Хрватските хулигани направија хаос во Торино, полицијата мораше да интервенира со солзавец
0

Балкански менталитет – Хрватските хулигани направија хаос во Торино, полицијата мораше да интервенира со солзавец

December 7th, 2016 | by stefan
Полицијата во Торино денес мораше да интервенира за да ги смири хрватските хулигани кои допатуваа за натпреварот на Динамо...
Ова се составите на шеширите, кој ќе се моли до понеделник да избегне мини!
0

Ова се составите на шеширите, кој ќе се моли до понеделник да избегне мини!

December 7th, 2016 | by pance
Завршен е есенскиот дел по групите, познати се составите на шеширите, не е познато кој е посилен! Ова се можните ривали за...
Реал испушти 2:0 против Борусија Дортмунд, Јуве лесно го совлада Динамо, Лестер петардиран од Порто
0

Реал испушти 2:0 против Борусија Дортмунд, Јуве лесно го совлада Динамо, Лестер петардиран од Порто

December 7th, 2016 | by stefan
Денес се одиграа и последните осум натпревари од последното коло од групната фаза од ЛШ. Копеннхаген славеше против Клуб...
Против кој тим Анчелоти не сака да игра во осмина финалето?
0

Против кој тим Анчелоти не сака да игра во осмина финалето?

December 7th, 2016 | by pance
Тренерот на фудбалерите на Баерн од Минхен Карло Анчелоти рече дека не би сакал неговата екипа да игра против Реал Мадрид во...
Венгер: Сакам да се заблагодарам на Лудогорец
0

Венгер: Сакам да се заблагодарам на Лудогорец

December 7th, 2016 | by Vlatko
Арсен Венгер се заблагодари на бугарскиот Лудогорец по синоќешната победа над Базел. Лондонскиот клуб во Швајцарија славеше...