Лига на Шампиони

ФОТО НА ДЕНОТ: Меси исчезна на Денот на вљубените
0

ФОТО НА ДЕНОТ: Меси исчезна на Денот на вљубените

February 14th, 2017 | by pance
Share Еден од најдобрите фудбалери во историјата на оваа игра се „изгуби“ во Париз, еве како еден од странските портали го...
Бускетс после дебаклот: ПСЖ беше подобар
0

Бускетс после дебаклот: ПСЖ беше подобар

February 14th, 2017 | by pance
Share Во првиот дуел од осмина финалето на Лигата на шампионите Пари Сен Жермен ја потопи Барселона на Паркот на Принцевите....
Обамејанг трагичар – Бенфика со минимална предност ќе патува во Германија (ВИДЕО)
0

Обамејанг трагичар – Бенфика со минимална предност ќе патува во Германија (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share Во вториот 1/8 финален натпревар кој се одигра денес во ЛШ, Бенфика на Луж минимално ја победи Борусија Дортмунд, 1:0....
Две ремек-дела на Ди Марија и Дракслер и Кавани стрелаа – ПСЖ ја понижи Барселона со покер на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)
0

Две ремек-дела на Ди Марија и Дракслер и Кавани стрелаа – ПСЖ ја понижи Барселона со покер на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на ПСЖ на Паркот на Принцовите ја победија убедливо Барселона во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. После...
Покер на Паркот на Принцовите – Кавани го натера по четврти пат Тер Штеген да ја вади топката од мрежата (ВИДЕО)
0

Покер на Паркот на Принцовите – Кавани го натера по четврти пат Тер Штеген да ја вади топката од мрежата (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share ПСЖ води со 4:0 против Барселона на Паркот на Принцовите во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. Ди Марија два пати и...
Ди Марија роденденски решети – Барселона пред голем дебакл на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)
0

Ди Марија роденденски решети – Барселона пред голем дебакл на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share ПСЖ на Паркот на Принцовите има водство од 3:0 против Барселона во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. Ди Марија од...
Барселона се загуби во Париз – Дракслер ја зголеми предноста на ПСЖ (ВИДЕО)
0

Барселона се загуби во Париз – Дракслер ја зголеми предноста на ПСЖ (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share ПСЖ на Паркот на Принцовите има водство од 2:0 после 40 минути игра против Барселона во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ....
Делириум во Париз – Ди Марија од слободен удар ја шокира Барселона (ВИДЕО)
0

Делириум во Париз – Ди Марија од слободен удар ја шокира Барселона (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share Во моментот се игра 1/8 финалниот натпревар во ЛШ на Паркот на Принцовите помеѓу ПСЖ и Барселона. Парижаните стигнаа до...
Венгер подготви мало изненадување за Баерн!
0

Венгер подготви мало изненадување за Баерн!

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Арсенал во среда навечер гостува во Минхен кај Баерн во рамките од 1/8 финалето од ЛШ. Додека сите очекуваат Венгер да го...
Бејл сепак не игра против Наполи!
0

Бејл сепак не игра против Наполи!

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Герет Бејл се опорави од повредата но ќе почека уште малку за да се врати на терените. Зидан денеска го соопшти списокот со...