Лига на Шампиони

ПСЖ покажа дека е еден од главните претенденти за тронот во ЛШ
0

ПСЖ покажа дека е еден од главните претенденти за тронот во ЛШ

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во групата Б немаше изненадувања, Баерн Минхен и Пари Сен Жермен го однесоа цел плен од натпреварите со Андерлехт односно...
Лео Меси го прекина проклетството против Буфон, Ристовски дебитираше во ЛШ
0

Лео Меси го прекина проклетството против Буфон, Ристовски дебитираше во ЛШ

September 12th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Лионел Меси, го прекина проклетството против славнот италијански голман, Џиџи Буфон, тој вечерва постигна два...
Манчестер Јунајтед го доби натпреварот но го изгуби Погба
0

Манчестер Јунајтед го доби натпреварот но го изгуби Погба

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Манчестер Јунајтед со убедлива победа од 3:0 го стартуваше враќањето во најелитното европско натпреварување, Лигата на...
Мирољубиво реми на „Олимпико“, Челси го растури Карабах
0

Мирољубиво реми на „Олимпико“, Челси го растури Карабах

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипите на Рома и Атлетико Мадрид ги поделија бодовите во првото коло од Лигата на Шампионите. Гостинскиот тим од Шпанија...
Мајсторски гол на Педро, Челси уште на стартот со предност пред Карабах
0

Мајсторски гол на Педро, Челси уште на стартот со предност пред Карабах

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Челси не чекаше многу и веќе во 5. минута го отвори резултатот против претставникот од Азербејџан, Карабах....
Мбапе: „Јувентус може да ја освои Лигата на Шампионите“
0

Мбапе: „Јувентус може да ја освои Лигата на Шампионите“

September 12th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Напаѓачот на Париз Сент Жермен, Килијан Мбапе верува дека е чудно што Јувентус не е меѓу фаворитите за...
Тер Штеген:  „Буфон е мојот идол“
0

Тер Штеген: „Буфон е мојот идол“

September 11th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Голманот на Барселона, Марк Андре Тер Штеген, изјави дека Џанлуиџи Буфон е неговиот фудбалски идол. Каталонците ќе...
Погледнете го можниот состав на ПСЖ против Селтик, поради овој состав се фаворити во ЛШ!
0

Погледнете го можниот состав на ПСЖ против Селтик, поради овој состав се фаворити во ЛШ!

September 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share ПСЖ сезоната во ЛШ ја отвара против Селтик во вторник од 20:45, а Унаи Емери го вади на терен својот најдобар можен состав....
На ПСЖ и се заканува отфрлање од ЛШ!
0

На ПСЖ и се заканува отфрлање од ЛШ!

September 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Александер Чеферин, првиот човек на УЕФА нема ништо против тоа ПСЖ да се исфрли од европските натпреварувања доколку се...
Мурињо потврди дека против Базел ќе има нов стоперски тандем
0

Мурињо потврди дека против Базел ќе има нов стоперски тандем

September 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Хозе Мурињо потврди дека Крис Смолинг и Виктор Линделоф ќе стартуваат на натпреварот што Манчестер Јунајтед ќе го одигра...