Лига на Шампиони

„Тренеру извади ме од игра, неможам да ги слушам повеќе“
0

„Тренеру извади ме од игра, неможам да ги слушам повеќе“

September 27th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тимо Вернер, фудбалерот на Лајпциг синоќа во дуелот против Бешикташ после само 32 минути игра побара измена. Тој во текот...
„Брутален“ пречек на играчите на Барселона во Лисабон!
0

„Брутален“ пречек на играчите на Барселона во Лисабон!

September 27th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Барселона вечерва гостува кај Спортинг Лисабон од второто коло во ЛШ. Каталонците се фаворити во овој дуел, но од Спортинг...
Хендерсон разочаран: Можевме лесно да победиме!
0

Хендерсон разочаран: Можевме лесно да победиме!

September 27th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Ливерпул во второто коло од ЛШ одигра нерешено со Спартак Москва. Ливерпул беше подобар противник со дури 13 удари на голот...
Робен: Парите не постигнуваат голови!
0

Робен: Парите не постигнуваат голови!

September 27th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дербито на второто коло од ЛШ се игра помеѓу ПСЖ и Баерн Минхен. Вечерва ќе се одлучи кој е поголем тим, а Робен со една...
Реал со победа се враќа од Дортмунд, Ливерпул повторно се „лизна“
0

Реал со победа се враќа од Дортмунд, Ливерпул повторно се „лизна“

September 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Дербито на вечерта кое се одигра во Дортмунд му припадна на екипата на Реал Мадрид која со 3:1 славеше на „Сигнал Идуна...
Верати: ПСЖ може да ја освои Лигата на Шампионите
0

Верати: ПСЖ може да ја освои Лигата на Шампионите

September 14th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Марко Верати верува дека тимот на ПСЖ, има се што му е потребно за да ја освои Лигата на Шампионите оваа сезона....
Реал Мадрид славеше над Апоел, Тотенхем го доби дербито на вечерта!
0

Реал Мадрид славеше над Апоел, Тотенхем го доби дербито на вечерта!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Реал Мадрид очекувано лесно славеше против Апоел Никозија со 3:0. Кристијано Роналдо уште во 12тата минута погоди по...
Бешикташ убедлив во Португалија, реми во Лајпциг!
0

Бешикташ убедлив во Португалија, реми во Лајпциг!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Бешикташ убедливо со 3:1 славеше против Порто на Драгао. Уште во 13тата минута Талиска го доведе турскиот тим во водство, а...
Сити славеше убедливо, Шахтар изненади против Наполи!
0

Сити славеше убедливо, Шахтар изненади против Наполи!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Манчестер Сити беше убедлив денеска против Фејнорд, победата ја осигурија уште во првите 25 минути. 2 минути му беа...
Ливерпул со промашен пенал ремизираше против Севиља, нерешено и во Словенија!
0

Ливерпул со промашен пенал ремизираше против Севиља, нерешено и во Словенија!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Лошо почнаа, се поправија, отидоа со водство на пауза и промашен пенал и на крајот завршуваат со само еден бод на табелата,...