Лига на Шампиони

Во Севиља се загрижени пред реваншот со Лестер!
0

Во Севиља се загрижени пред реваншот со Лестер!

March 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Севиља во вторник гостува кај Лестер во рамките од 1/8 финалето во ЛШ. Севиља победи со 2:1 во првиот натпревар, но во овој...
Обвинение! Дали судијата од натпреварoт помеѓу Барселона и ПСЖ заслужи да не суди никогаш повеќе?
0

Обвинение! Дали судијата од натпреварoт помеѓу Барселона и ПСЖ заслужи да не суди никогаш повеќе?

March 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Навистина е страшно, ако ова е вистина. Денис Ајтекин ќе остане запаметен по грешките во дуелот на Барселона и ПСЖ, а...
Нови тешки обвиненија од ПСЖ на сметка на судијата!
0

Нови тешки обвиненија од ПСЖ на сметка на судијата!

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ПСЖ во средата доживеа шок откако беше поразен од Барселона со 6:1 и така играчите на тимот од Париз се простија од ЛШ. ПСЖ...
Нови снимки се појавија во јавност – Имало пенал над Суарез?
0

Нови снимки се појавија во јавност – Имало пенал над Суарез?

March 12th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Барселона го победија ПСЖ во драматичен натпревар со 6:1, откако по првиот натпревар во ЛШ имаа негатива од...
Се појави говорот на Емери пред поразот од Барселона!
0

Се појави говорот на Емери пред поразот од Барселона!

March 11th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на ПСЖ успеаа да изгубат предност од 4:0 од првиот натпревар против Барселона и тие го завршија својот настап...
УЕФА не простува – Започната е постапка против Барселона!
0

УЕФА не простува – Започната е постапка против Барселона!

March 10th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share УЕФА започна дисциплинска постапка против Барселона. Откако Барселона го елиминираше ПСЖ во 1/8-финалето на ЛШ, во УЕФА...
„Не е вистинско време да разговарам со играчите“
0

„Не е вистинско време да разговарам со играчите“

March 9th, 2017 | by pance
Share Насер Ал Келаифи, претседател на Пари Сен Жермен, изјави дека сеуште не разговарал со играчите. Парижаните во средата на...
Средниот прст на Матје за парижаните – Не сакав, но сите нас не провоцираа, дури и госпоѓа Маркињос
0

Средниот прст на Матје за парижаните – Не сакав, но сите нас не провоцираа, дури и госпоѓа Маркињос

March 9th, 2017 | by stefan
Share Потегот на дефанзивецот на Барселона после натпреварот подигна голема прашина во француските и шпанските медиуми....
Судијата на најлудиот меч од Лигата на шампионите ќе биде суспендиран?
0

Судијата на најлудиот меч од Лигата на шампионите ќе биде суспендиран?

March 9th, 2017 | by pance
Share Дениз Ајтекин е поддржан од страна на германскиот сојуз, но УЕФА добро ќе размисли. Главниот судија на мечот Барселона –...
Знаете кој меч предизвика најмногу коментари на Твитер?
0

Знаете кој меч предизвика најмногу коментари на Твитер?

March 9th, 2017 | by pance
Share Твитер е се популарен на друштвените медиуми за коментирање на фудбалските мечеви, а ова се мечевите за кои во оваа сезона...