Лига на Шампиони

Ова е вистинско чудо на Барселона – Успеаа да го насмеат и господниот досаден (ВИДЕО)
0

Ова е вистинско чудо на Барселона – Успеаа да го насмеат и господниот досаден (ВИДЕО)

March 9th, 2017 | by stefan
Share Тренерот на Борусија го краси тоа што многу ретко се смее. Драмата која синоќа се случи на Камп Ноу моќно делуваше на овој...
Легендарниот судија Чезари – Школски примери за пеналите за Барселона
0

Легендарниот судија Чезари – Школски примери за пеналите за Барселона

March 9th, 2017 | by stefan
Share „Првиот пенал е школски пример за пенал, а вториот дури и повеќе“, изјави Чезари. Барселона го демолира ПСЖ, а со...
Шокантно! Маскерано призна дека го фаулираше Ди Марија!
0

Шокантно! Маскерано призна дека го фаулираше Ди Марија!

March 9th, 2017 | by pance
Share Барселона направи историски подвик, но кога и фудбалер на Блауграната призна дека судијата згреши, некои работи...
Погледнете ги реакциите на медиумите за натпреварот помеѓу Барселона и ПСЖ!
0

Погледнете ги реакциите на медиумите за натпреварот помеѓу Барселона и ПСЖ!

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По спектакуларниот натпревар во Барселона, шпанските и француските медиуми целосно очекувано направија поинакви...
Статистиката ги шокираше сите – Еве зошто ПСЖ се распадна!
0

Статистиката ги шокираше сите – Еве зошто ПСЖ се распадна!

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ова е навистина неверојатен податок. За победата на Барселона против ПСЖ во реваншот на 1/8-финалето со 6:1 ќе се зборува...
„Дури и играчите на Барселона ни кажаа дека сме поминале…“
0

„Дури и играчите на Барселона ни кажаа дека сме поминале…“

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ништо не одеше во прилог на ПСЖ против Барселона. Имаа се. Имаа предност од 4 голови од првиот натпревар, гол во гости, но се...
„Сите сме нервозни. Сеуште немам разговарано со играчите!“
0

„Сите сме нервозни. Сеуште немам разговарано со играчите!“

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи вели дека сите во клубот тешко ја прифаќаат елиминацијата од Барселона во...
„Ваквиот пораз мора да боли!“
0

„Ваквиот пораз мора да боли!“

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Капитенот на ПСЖ, Тиаго Силва по дебаклот од Барселона во кој неговата екипа изгуби со 1:6 кажа дека таквиот пораз мора да...
Марка – Не требаше да има пенали за Барселона!
0

Марка – Не требаше да има пенали за Барселона!

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share До неверојатна победа проитив ПСЖ успеа Барселона да стигне во продолжението и така да направи голем пресврт по поразот...
Дали видовте како Енрике го доживеа пресвртот?(ВИДЕО)
0

Дали видовте како Енрике го доживеа пресвртот?(ВИДЕО)

March 9th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најголемиот фудбалски пресврт го запечати Роберто во 95-та минута. Во драматичен натпревар Барселона успеа да ја...