Англија

Мурињо потврди дека против Базел ќе има нов стоперски тандем
0

Мурињо потврди дека против Базел ќе има нов стоперски тандем

September 10th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Хозе Мурињо потврди дека Крис Смолинг и Виктор Линделоф ќе стартуваат на натпреварот што Манчестер Јунајтед ќе го одигра...
Челси не го вклучи Коста во составот за Лигата на Шампионите
0

Челси не го вклучи Коста во составот за Лигата на Шампионите

September 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Диего Коста не е вклучен во составот на Челси за групната фаза од Лигата на Шампионите. Играчот на Челси е во родниот...
Ристовски вклучен во составот на Спортинг за групната фаза од ЛШ
0

Ристовски вклучен во составот на Спортинг за групната фаза од ЛШ

September 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашиот репрезентативец и нов член на екипата на Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски е вклучен во составот на екипата од...
Фернандо Торес испрати порака до навивачите на Челзи пред дуелот во Лигата на Шампионите
0

Фернандо Торес испрати порака до навивачите на Челзи пред дуелот во Лигата на Шампионите

August 26th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Откако беа извлечени ждрепките во Лигата на Шампионите и Фернандо Торес дозна дека повторно ќе се врати на...
Кристијано Роналдо посочи шест играчи како негови можни наследници
0

Кристијано Роналдо посочи шест играчи како негови можни наследници

August 25th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Играчот на Реал Мадрид го препознаваме како еден од најдобрите играчи кои стапнале на фудбалските терени, но и тој...
Очекувано: Кристијано Роналдо најдобар играч во Европа за минатата сезона
0

Очекувано: Кристијано Роналдо најдобар играч во Европа за минатата сезона

August 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Сосема очекувано Кристијано Роналдо го доби признанието за најдобар фудбалер во Европа за минатата сезона....
Поделени индивидуалните признанија во ЛШ
0

Поделени индивидуалните признанија во ЛШ

August 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Покрај ждрепката, на манифестацијата во Монако беа доделени и индивидуалните признанија за минатата сезона. Во...
Ристовски ќе игра во ЛШ, Карабах приреди изненадување
0

Ристовски ќе игра во ЛШ, Карабах приреди изненадување

August 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на Спортинг Лисабон каде од ова лето нов член е и нашиот репрезентативец, Стефан Ристовски успеа да се пласира во...
Марио Балотели во сериозни проблеми: „Требаше да го извадам многу порано…“
0

Марио Балотели во сериозни проблеми: „Требаше да го извадам многу порано…“

August 23rd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Менаџерот на Ница, Лусиен Фавре го обвини Марио Балотели за синоќешниот пораз на Ница од Наполи, бидејќи не се...
Марибор повторно во Лигата на Шампионите, Наполи и по втор пат поуспешен од Ница
0

Марибор повторно во Лигата на Шампионите, Наполи и по втор пат поуспешен од Ница

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шампионот на Словенија направи одличен успех и се пласираше во групната фаза од Лигата на Шампионите. Покрај Словенците...