Лига на Шампиони

Шок за Монако пред Јувентус
0

Шок за Монако пред Јувентус

April 30th, 2017 | by stefan
Share Скапо платен викендот на Монако, оваа е најлошата вест која навивачите можеа да ја слушнат. Леонардо Жардим ќе има мака да...
Нов удар за Атлетико пред натпреварот против Реал Мадрид
0

Нов удар за Атлетико пред натпреварот против Реал Мадрид

April 30th, 2017 | by stefan
Share Диего Симеоне доби нова лоша вест. Дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Хозе Марија Хименез е под знак прашалник за...
Играчите на Баерн на мобилен ги покажуваат головите од офсајд
0

Играчите на Баерн на мобилен ги покажуваат головите од офсајд

April 21st, 2017 | by pance
Share Баерн Минхен со пораз од Реал Мадрид после продолженија (4:2) се прости од Лигата на шампионите за оваа сезона. Натпреварот...
Шпанските клубови направија недостижна низа во ЛШ
0

Шпанските клубови направија недостижна низа во ЛШ

April 21st, 2017 | by stefan
Share Дали некој ќе го направи тоа што му успеа на шпанските клубови? Оваа сезона во полуфиналето во ЛШ ќе ги гледаме Реал и...
Фудбалска лепотица против тактичка перфекција (ВИДЕО)
0

Фудбалска лепотица против тактичка перфекција (ВИДЕО)

April 21st, 2017 | by stefan
Share Монако и Јувентус стигнаа до полуфиналето, а начинот на кој беа елиминирани Борусија Дортмунд и Барселона беше нешто што...
Јорганџиите едвај ги чекаат новите натпревари против Реал
0

Јорганџиите едвај ги чекаат новите натпревари против Реал

April 21st, 2017 | by stefan
Share Директорот на Атлетико Мадрид, Клементе Валверде изјави денес дека во тој фудбалски клуб се возбудени поради натпреварот...
Фактор 1 – Серхио! Фактор 2 – Гризман! Фактор 3 – CR7! Фактор 4 – Зизу и Чоло!
0

Фактор 1 – Серхио! Фактор 2 – Гризман! Фактор 3 – CR7! Фактор 4 – Зизу и Чоло!

April 21st, 2017 | by stefan
Share Дербито кое во Мадрид никој не го сакаше. Барем не сега. Атлетико има лоши спомени на претходните три европски натпревари...
Зрел е за сениорите – Мајсторија на младиот фудбалер на Барселона (ВИДЕО)
0

Зрел е за сениорите – Мајсторија на младиот фудбалер на Барселона (ВИДЕО)

April 21st, 2017 | by stefan
Share Јуниорите на Барселона изненадувачки беа елиминирани од ЛШ каде во полуфиналето ги запре Салзбург. Барселона имаше...
Жешките топчиња актуелни? Дали Раш на чесен начин го извлече Атлетико за противник на Реал? (ВИДЕО)
0

Жешките топчиња актуелни? Дали Раш на чесен начин го извлече Атлетико за противник на Реал? (ВИДЕО)

April 21st, 2017 | by stefan
Share Мадридските медиуми се сомневаат – дали има нешто сомнително во ждребот? Мадридски АС објави видео од ждребот каде...
Супер ждреб според Такинарди, Недвед предупреди дека треба да се внимава
0

Супер ждреб според Такинарди, Недвед предупреди дека треба да се внимава

April 21st, 2017 | by stefan
Share Јувентус во полуфиналето во ЛШ ќе игра против Монако. Старата дама ја победи Барселона со вкупен резултат 3:0 во...
I Like SuperSport close[x]
Или почекајте 20 секунди