Лига на Шампиони

Нападот во Дортмунд никој не остави мирен – Жестоки критики кон УЕФА!
0

Нападот во Дортмунд никој не остави мирен – Жестоки критики кон УЕФА!

April 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус ја критикуваше УЕФА. Откако се случи бомбашки напад на автобусот со...
Пред него е светла иднина – Мбапе е втор најмлад стрелец во ¼-финале на ЛШ!
0

Пред него е светла иднина – Мбапе е втор најмлад стрелец во ¼-финале на ЛШ!

April 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Монако го победи Дортмунд со 3:2 во првиот натпревар од ¼-финале во ЛШ. Уште еден одличен натпревар беше одигран од страна...
„Одигравме најдобро што можевме во овие околности!“
0

„Одигравме најдобро што можевме во овие околности!“

April 13th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Играчот за врска на Борусија Дортмунд, Вајгл по поразот од Монако, го потврди тоа што цел светот го знаеше дека зад...
„Да постигневме трет гол, ништо немаше да биде готово“
0

„Да постигневме трет гол, ништо немаше да биде готово“

April 12th, 2017 | by pance
Share „Нормално, дека ни беше полесно кога игравме 11 на 10, но погледнете и колку одбрани имаше Ноер. Не е лесно да играте овде“,...
„Како против Кристијано?“
0

„Како против Кристијано?“

April 12th, 2017 | by pance
Share Тренерот на Баерн смета дека израмнувачкиот гол на Реал целесно го промени текот на натпреварот. Ученикот го надмудри...
Хирургот се врати во својот Минхен!
0

Хирургот се врати во својот Минхен!

April 12th, 2017 | by stefan
Share Таков фудбалер вечерва им фалеше на баварците. Баерн вечерва изгуби на сите полиња. Да не беше Мануел Ноер, Баварците ќе...
Проверете по дома дали топката е кај вас – Артуро Видал го ископира Серхио Рамос (ВИДЕО)
0

Проверете по дома дали топката е кај вас – Артуро Видал го ископира Серхио Рамос (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Реал Мадрид на Алијанц Арена славеше против Баерн Минхен во четвртфиналниот натпревар во ЛШ, 1:2. Со двата погодоци на...
Тренерот на Борусија удри по УЕФА
0

Тренерот на Борусија удри по УЕФА

April 12th, 2017 | by pance
Share Борусија Дортмунд вечерва е поразена на домашен терен од Монако (3:2) во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на...
Мбапе не е новиот Анри? Погледнете ја оваа неверојатна статистика од денешниот натпревар
0

Мбапе не е новиот Анри? Погледнете ја оваа неверојатна статистика од денешниот натпревар

April 12th, 2017 | by stefan
Share Овој 18-годишен фудбалер е чудо од дете. Кога медиумите Килијан Мбапе го нарекуваат новиот Анри тоа звучи како претерување....
Може ли некој да објасни како ова не е погодок? Во главна улога Ел Нињо (ВИДЕО)
0

Може ли некој да објасни како ова не е погодок? Во главна улога Ел Нињо (ВИДЕО)

April 12th, 2017 | by stefan
Share Атлетико Мадрид на Висенте Калдерон во четвртфиналниот натпревар го победи минимално Лестер, 1:0. Антоан Гризман од пенал...