Македонија

Делегатот ќе одлучи дали Спировски ќе настапи, повикан Стјепановиќ
0

Делегатот ќе одлучи дали Спировски ќе настапи, повикан Стјепановиќ

March 21st, 2017 | by stefan
Share Делегатот на натпреварот Лихтенштајн – Македонија, квалификациски натпревар кој ќе се одигра во Вадуц на 24-ти март на...
ВМФЛ – Новаци минимално против Вардар Неготино, Еуромилк поразен од Велазерими
0

ВМФЛ – Новаци минимално против Вардар Неготино, Еуромилк поразен од Велазерими

March 19th, 2017 | by stefan
Share Од 17-то коло во втората македонска фудбалска лига се одиграа преостанатите четири натпревари. Новаци на домашен терен...
Изненадување во ВМФЛ – Скопје подобар од лидерот Академија Пандев
0

Изненадување во ВМФЛ – Скопје подобар од лидерот Академија Пандев

March 18th, 2017 | by stefan
Share Во единствениот натпревар кој се одигра денес од втората македонска фудбалска лига, Скопје на домашен терен ја победи...
Работнички подобар во дербито од Силекс, петарда за лавовите од Вардар, победа и за Шкендија, европскиот Пелистер падна во Тетово
0

Работнички подобар во дербито од Силекс, петарда за лавовите од Вардар, победа и за Шкендија, европскиот Пелистер падна во Тетово

March 18th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 23-то коло во првата македонска фудбалска лига. Шкендија ја победи на гости...
Соопштение од ФК Победа-пред првиот прволигашки натпревар во Прилеп
0

Соопштение од ФК Победа-пред првиот прволигашки натпревар во Прилеп

March 17th, 2017 | by pance
Share Почитувани љубители на фудбалот, Победа по долг период повторно ќе игра на „вистински“ домашен терен. Се надеваме дека...
Тиквеш реди победи, минимална победа на Еуромилк против Турново
0

Тиквеш реди победи, минимална победа на Еуромилк против Турново

March 12th, 2017 | by stefan
Share Двата преостанати натпревари се одиграа од 16-то коло од втората македонска фудбалска лига. Еуромилк на домашен терен...
Елмас со фантастичен погодок го сруши Пелистер, Вардар за две минути ја среди Брегалница, Шкендија убедлива против Победа
0

Елмас со фантастичен погодок го сруши Пелистер, Вардар за две минути ја среди Брегалница, Шкендија убедлива против Победа

March 12th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа сите пет натпревари од 22-ро коло во првата македонска фудбалска лига. Во дербито одиграно во Охрид, Работнички...
Академија Пандев лесно до победа против Металург, Скопје го победи Новаци, Вардар Неготино и Тетекс ремизираа
0

Академија Пандев лесно до победа против Металург, Скопје го победи Новаци, Вардар Неготино и Тетекс ремизираа

March 11th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа три натпревари од втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев го победи Металург со 2:0. После три...
Турново испушти водство, Тиквеш со пресврт стигна до победа!
0

Турново испушти водство, Тиквеш со пресврт стигна до победа!

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од ВМФЛ помеѓу Хоризонт Турново и Тиквеш. Натпреварот започна одлично за домаќините кои уште...
Силва повторно јунак на Пелистер, Победа направи изненадување против Вардар, Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите
0

Силва повторно јунак на Пелистер, Победа направи изненадување против Вардар, Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите

March 5th, 2017 | by stefan
Share Од 21-во коло во ПМФЛ се одиграа уште 4 натпревари. Брегалница и Силекс ремизираа, 3:3. Недељковиќ после дваесетина минути...