Македонија

Силва повторно јунак на Пелистер, Победа направи изненадување против Вардар, Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите
0

Силва повторно јунак на Пелистер, Победа направи изненадување против Вардар, Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите

March 5th, 2017 | by stefan
Share Од 21-во коло во ПМФЛ се одиграа уште 4 натпревари. Брегалница и Силекс ремизираа, 3:3. Недељковиќ после дваесетина минути...
Академија Пандев минимално против Новаци, Вардар Неготино подобар од Велазерими
0

Академија Пандев минимално против Новаци, Вардар Неготино подобар од Велазерими

March 4th, 2017 | by stefan
Share Од ВМФЛ се одиграа четири натпревари од 15-то коло. Академија Пандев на гости го победи минимално Новаци, 0:1. Стрелец на...
Работнички и Ренова ги поделија бодовите
0

Работнички и Ренова ги поделија бодовите

March 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Работнички ремизираа на Телеком Арена против Ренова во натпревар од 21-во коло во ПМФЛ, 0:0. Слабо издание на...
Вардар поразен во купот – Шкендија конечно победи против ривалот!
0

Вардар поразен во купот – Шкендија конечно победи против ривалот!

March 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра првиот натпревар во ½-финалето на купот од Македонија помеѓу Вардар и Шкендија, а гостите успеаа да...
Фелипе со ремек дело ја сруши Шкендија на Телеком Арена – Вардар зголеми на плус седум и се поблиску се до титулата
0

Фелипе со ремек дело ја сруши Шкендија на Телеком Арена – Вардар зголеми на плус седум и се поблиску се до титулата

February 26th, 2017 | by stefan
Share Од 20-то коло во првата македонска фудбалска лига се одиграа уште четири натпревари. Во дербито на колото, Вардар на...
Брегалница не издржа до крајот – Фернандо Силва му ја донесе првата победа на Пелистер во 2017-та година
0

Брегалница не издржа до крајот – Фернандо Силва му ја донесе првата победа на Пелистер во 2017-та година

February 25th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Пелистер ја победија Брегалница во Охрид во натпревар од 20-то коло во првата македонска фудбалска лига, 2:1....
Неданоски потпиша за Победа
0

Неданоски потпиша за Победа

February 23rd, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Победа го доведе Александар Неданоски како слободен фудбалер. 20-годишниот напаѓач играше во...
Наскоро започнува реконструкцијата на градскиот стадион во Прилеп
0

Наскоро започнува реконструкцијата на градскиот стадион во Прилеп

February 22nd, 2017 | by pance
Share Во тек е тендерската постапка за „Реконструкција со доградба на градскиот стадион Гоце Делчев“ во Прилеп. За оваа намена...
ПМФЛ: Вардар убедлив, Победа и Пелистер ремизираа!
0

ПМФЛ: Вардар убедлив, Победа и Пелистер ремизираа!

February 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Денеска на програмата беше 19тото коло од Првата Македонска фудбалска лига и на програмата како и секогаш имаше пет...
Ѓорѓиоски: ФФМ им пружа рака за соработка на сите кои посакуваат развој на нашиот фудбал
0

Ѓорѓиоски: ФФМ им пружа рака за соработка на сите кои посакуваат развој на нашиот фудбал

February 19th, 2017 | by pance
Share Во изминатиот период како никогаш во историјата на македонскиот фудбал вложувавме и труд и финансии во изградба на...