Македонија

Ремизираше Академија Пандев, Новаци загуби од Тиквеш
0

Ремизираше Академија Пандев, Новаци загуби од Тиквеш

April 8th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 20-то коло во втората македонска фудбалска лига. Хоризонт Турново го победи...
Панчев: Прекрасно е да се биде повторно во Вардар
0

Панчев: Прекрасно е да се биде повторно во Вардар

April 7th, 2017 | by pance
Share Фудбалскиот клуб Вардар  да објави дека легендата на клубот Дарко Панчев, е промовиран за нов спортски директор на...
Блажевски донесе победа за Вардар, Трајчевски ја реши Шкендија, Силекс го оддалечи Пелистер од борбата за Европа
0

Блажевски донесе победа за Вардар, Трајчевски ја реши Шкендија, Силекс го оддалечи Пелистер од борбата за Европа

April 5th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 25-то коло во првата македонска фудбалска лига. Актуелниот шампион и лидер на...
Академија Пандев со покер погодоци за Металург
0

Академија Пандев со покер погодоци за Металург

April 2nd, 2017 | by stefan
Share Се одигра и последниот натпревар од 19-то коло во втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев убедливо го победи...
Вардар го доби дербито против Работнички, хет-трик на Меѓедовиќ и петарда за Македонија Ѓорче Петров, Пелистер загуби од Шкупи
0

Вардар го доби дербито против Работнички, хет-трик на Меѓедовиќ и петарда за Македонија Ѓорче Петров, Пелистер загуби од Шкупи

April 2nd, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 24-то коло во првата македонска фудбалска лига. Вечното дерби се играше на Телеком...
Вардар Неготино освои бод против Новаци, Скопје ремизираше против Велазерими, победа на Еуромилк
0

Вардар Неготино освои бод против Новаци, Скопје ремизираше против Велазерими, победа на Еуромилк

April 1st, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа четири натпревари од 19-то коло во втората македонска фудбалска лига. Скопје и Велазерими ремизираа, 1:1....
Втор пораз за Академија Пандев во низа, победа за Новаци
0

Втор пораз за Академија Пандев во низа, победа за Новаци

March 25th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 18-то коло во втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев загуби од...
Делегатот ќе одлучи дали Спировски ќе настапи, повикан Стјепановиќ
0

Делегатот ќе одлучи дали Спировски ќе настапи, повикан Стјепановиќ

March 21st, 2017 | by stefan
Share Делегатот на натпреварот Лихтенштајн – Македонија, квалификациски натпревар кој ќе се одигра во Вадуц на 24-ти март на...
ВМФЛ – Новаци минимално против Вардар Неготино, Еуромилк поразен од Велазерими
0

ВМФЛ – Новаци минимално против Вардар Неготино, Еуромилк поразен од Велазерими

March 19th, 2017 | by stefan
Share Од 17-то коло во втората македонска фудбалска лига се одиграа преостанатите четири натпревари. Новаци на домашен терен...
Изненадување во ВМФЛ – Скопје подобар од лидерот Академија Пандев
0

Изненадување во ВМФЛ – Скопје подобар од лидерот Академија Пандев

March 18th, 2017 | by stefan
Share Во единствениот натпревар кој се одигра денес од втората македонска фудбалска лига, Скопје на домашен терен ја победи...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди