Македонија

Станковски: Знаев дека Работнички може многу
0

Станковски: Знаев дека Работнички може многу

October 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тренерот на Работнички, Горан Станковски не штедеше пофални зборови за неговите фудбалери по двете победи против...
Кикс на водечките Шкендија и Вардар, Работнички врза две победи по ред
0

Кикс на водечките Шкендија и Вардар, Работнички врза две победи по ред

October 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Водечките тимови во нашето првенство Шкендија и Вардар денес забележаа порази од Академија Пандев односно Работнички....
Тодоров: Против Вардар да ја повториме играта од Пелистер
0

Тодоров: Против Вардар да ја повториме играта од Пелистер

October 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Работнички конечно по пауза од четири кола забележа победа против битолски Пелистер во минатото коло од Првата...
Николов:  Против Работнички не смееме да си дозволиме грешка
0

Николов: Против Работнички не смееме да си дозволиме грешка

October 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Изминатиот викенд Вардар претрпе шокантен пораз на гостувањето во Могила против екипата на Победа. „Црвено црните“ ...
Бубања: Во победата против Вардар пресуди карактерот на фудбалерите
0

Бубања: Во победата против Вардар пресуди карактерот на фудбалерите

October 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шефот на стручниот штаб на Победа, Славољуб Бубања ја честиташе победата на своите фудбалери над големиот фаворит Вардар....
Станковски: Со трпение и напорна работа ќе се вратиме на победничките патеки
0

Станковски: Со трпение и напорна работа ќе се вратиме на победничките патеки

October 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тренерот на Работнички, Горан Станковски беше презадоволен по првата победа на тимот откако тој е на клупата....
Шкендија по пенал рулетот го совлада работнички
0

Шкендија по пенал рулетот го совлада работнички

October 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес на програмата беа реванш мечевите од осминафиналето од Купот на Македонија. Најинтересен натпревар се одигра во...
Голем скок на македонската репрезентација ФИФА ранг листата
0

Голем скок на македонската репрезентација ФИФА ранг листата

October 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалската репрезентација на Македонија забележа скок од 18 позиции на најновото рангирање на ФИФА. Нашите...
Работнички продолжува да тоне, Академија Пандев со нова победа
0

Работнички продолжува да тоне, Академија Пандев со нова победа

October 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ренова ги продолжи маките на „Романтичарите“ откако денес успеа на домашен терен да слави убедлива победа од 3:1....
Фантастичен натпревар на „Филип Втори“
0

Фантастичен натпревар на „Филип Втори“

October 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Актуелниот шампион на Македонија, Вардар беше поуспешен во дерби пресметката против Шкендија со 4:2. Вардарци со оваа...