Македонија

Секоја чест за Прилепчани – Победа плати некои од казните на „Мајмуни“
0

Секоја чест за Прилепчани – Победа плати некои од казните на „Мајмуни“

February 2nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Победа застана во одбрана на своите навивачи и таа финансиски им помогна да си ги платат казните кои ги добија за...
Победа доведе две засилувања
0

Победа доведе две засилувања

February 2nd, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Победа доведе две засилувања. Се работи за Звјездан Ѓорѓиловиќ и Бојан Георгиевски. Ѓорѓиловиќ е...
Јасир Асани потпиша за Шкупи
0

Јасир Асани потпиша за Шкупи

January 26th, 2017 | by stefan
Share Шкупи се засили со фудбалерот на Вардар, Јасир Асани кој стигна на 6-месечна позајмица од шампионот. Денес и официјално...
Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги дозна противниците за ЕП 2019
0

Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги дозна противниците за ЕП 2019

January 26th, 2017 | by stefan
Share Репрезентацијата на Македонија до 21 година е во групата 7 во квалификациите за Европското првенство 2019 селекциите на...
Шкупи ги претстави новите четири засилувања
0

Шкупи ги претстави новите четири засилувања

January 24th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Шкупи се засили со четворица фудбалери. За клубот од Чаир потпишаа Седат Бериша, Буњамин Шабани,...
Пристигна шестото засилување во Силекс
0

Пристигна шестото засилување во Силекс

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Силекс доведе ново засилување во зимскиот преоден рок. Шестото зимско засилување на Силекс е Тодор Николовски....
Брегалница се засили со искусен дефанзивец
0

Брегалница се засили со искусен дефанзивец

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Брегалница се засили со српскиот дефанзивец, Марко Ранѓеловиќ. Искусниот 32-годишен дефанзивец...
Осогово има пет нови засилувања!
0

Осогово има пет нови засилувања!

January 22nd, 2017 | by pance
Share Пет нови засилувања за Осогово на првата прозивка! Две од нив се мошне звучни, Никола Трипуновски (средина) и Владимир...
Претставено новото засилување на Шкендија
0

Претставено новото засилување на Шкендија

January 21st, 2017 | by stefan
Share Тетовска Шкендија го претстави новото засилување во зимскиот преоден рок. Се работи за хрватот Иван Челиковиќ кој...
Шкендија ги претстави новите две засилувања
0

Шкендија ги претстави новите две засилувања

January 20th, 2017 | by stefan
Share Тетовска Шкендија денес ги претстави новите две засилувања во зимскиот преоден рок. Дефанзивата на тетовскиот клуб е...