Македонија

Рутинирана победа на новиот шампион, грчевите борба меѓу Победа и Шкупи за опстанок
0

Рутинирана победа на новиот шампион, грчевите борба меѓу Победа и Шкупи за опстанок

May 21st, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Вардар славеа со 2:0 против Ренова во рамките на 34 коло од ПМФЛ. Вардар лесно славеше над Ренова со головите...
Академија Пандев со петарда за Новаци, Скопје лесно со Металург
0

Академија Пандев со петарда за Новаци, Скопје лесно со Металург

May 20th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграa сите пет натпревари од 26-то коло во втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев го победи Новаци...
Пелистер го освои купот –  Шкендија поразена после пенали
0

Пелистер го освои купот – Шкендија поразена после пенали

May 17th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Пелистер ја победи Шкендија после пенали во финалето во купот на Македонија стадионот Младост во...
Силјановски го спаси Работнички од пораз од Вардар, Победа ја победи Брегалница и направи чекор напред во борбата за опстанок
0

Силјановски го спаси Работнички од пораз од Вардар, Победа ја победи Брегалница и направи чекор напред во борбата за опстанок

May 14th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа и преостанатите четири натпревари од 33-то коло во првата македонска фудбалска лига. На Телеком Арена се играше...
Скопје е прволигаш – Ѓурчиновски донесе огромна победа против Новаци
0

Скопје е прволигаш – Ѓурчиновски донесе огромна победа против Новаци

May 13th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа четири натпревари од 25-то коло во втората македонска фудбалска лига. Најинтересен беше натпреварот на...
Фернандо Силва ги израдува битолчани – Пелистер го совлада Шкупи
0

Фернандо Силва ги израдува битолчани – Пелистер го совлада Шкупи

May 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Пелистер на стадионот под Тумбе Кафе во Битола го победија Шкупи во натпревар од 33-то коло во првата...
Македонија и по втор пат ја победи Бугарија
0

Македонија и по втор пат ја победи Бугарија

May 11th, 2017 | by stefan
Share Македонската репрезентација до 19 години ја победи Бугаријасо 3:2 во пријателски натпревар на тренинг центарот „Петар...
Новаци со покер погодоци за Еуромилк, Металург и Вардар Неготино ги поделија бодовите
0

Новаци со покер погодоци за Еуромилк, Металург и Вардар Неготино ги поделија бодовите

April 30th, 2017 | by stefan
Share Завршија два натпревари од 23-то коло во втората македонска фудбалска лига. Новаци во Кичево го декласира Еуромилк, 4:0....
Вардар лесно си поигра со Победа, Пелистер подобар од Ѓорче Петров, по бод за Работнички и Шкендија
0

Вардар лесно си поигра со Победа, Пелистер подобар од Ѓорче Петров, по бод за Работнички и Шкендија

April 30th, 2017 | by stefan
Share Завршија пет натпревари од 30-то коло во првата македонска фудбалска лига. Вардар на Телеком Арена лесно ја победи Победа,...
Академија Пандев го надигра Тетекс, нови победи за Велазерими и Скопје
0

Академија Пандев го надигра Тетекс, нови победи за Велазерими и Скопје

April 29th, 2017 | by stefan
Share Завршија три натпревари од 23-то коло во втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев на домашен терен го победи...