Македонија

Зендели одбрани пенал за победа на Шкупи против Работнички
0

Зендели одбрани пенал за победа на Шкупи против Работнички

April 27th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Шкупи на стадионот во Ѓорче Петров го победија Работнички минимално во натпревар од 29-то коло во првата...
„Чкембари“ и „Мајмуни„ за прв пат во историјата на иста трибина! (Видео)
0

„Чкембари“ и „Мајмуни„ за прв пат во историјата на иста трибина! (Видео)

April 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Ова се случува прв пат во историјата на дербито на Пелагонија. Навивачите на Победа и Пелистер на иста трибина....
Академија Пандев е нов прволигаш, Новаци ремизираше против Турново, победа на Скопје
0

Академија Пандев е нов прволигаш, Новаци ремизираше против Турново, победа на Скопје

April 22nd, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 22-ро коло во втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев на гости го...
Работнички и Македонија Ѓорче Петров ги поделија бодовите
0

Работнички и Македонија Ѓорче Петров ги поделија бодовите

April 22nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Работнички и Македонија Ѓорче Петров ремизираа во натпревар од 28-мо коло во првата македонска фудбалска...
Вардар победи во Тетово, но Шкендија ќе игра во финалето против Пелистер
0

Вардар победи во Тетово, но Шкендија ќе игра во финалето против Пелистер

April 19th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Вардар во Тетово ја победија Шкендија во реванш натпреварот од полуфиналето во купот на Македонија, 0:1....
Пелистер се врати во Битола и ја победи Брегалница – Лукас донесе финале за зелено-белите
0

Пелистер се врати во Битола и ја победи Брегалница – Лукас донесе финале за зелено-белите

April 19th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Пелистер во Битола на стадионот под Тумбе Кафе ја победија Брегалница во реванш натпреварот од...
Марковски ја прекина лошата серија на Новаци, Крстовски донесе победа за Турново
0

Марковски ја прекина лошата серија на Новаци, Крстовски донесе победа за Турново

April 15th, 2017 | by stefan
Share Од втората македонска фудбалска лига се одиграа три натпревари. Новаци минимално го совлада Тетекс, 1:0. Победничкиот...
Блажевски го среди Силекс во Кратово, Работнички лесно против Брегалница, Радески го падна на колена Пелистер
0

Блажевски го среди Силекс во Кратово, Работнички лесно против Брегалница, Радески го падна на колена Пелистер

April 15th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од првата македонска фудбалска лига. Вардар минимално славеше во Кратово против...
Вардар во вечното дерби лесно го победи Пелистер, Шкендија и Работнички освоија по бод
0

Вардар во вечното дерби лесно го победи Пелистер, Шкендија и Работнички освоија по бод

April 9th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа пет натпревари од 26-то коло во првата македонска фудбалска лига. Вардар на Телеком Арена го победи...
Ремизираше Академија Пандев, Новаци загуби од Тиквеш
0

Ремизираше Академија Пандев, Новаци загуби од Тиквеш

April 8th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 20-то коло во втората македонска фудбалска лига. Хоризонт Турново го победи...