Македонија

Панчев: Прекрасно е да се биде повторно во Вардар
0

Панчев: Прекрасно е да се биде повторно во Вардар

April 7th, 2017 | by pance
Share Фудбалскиот клуб Вардар  да објави дека легендата на клубот Дарко Панчев, е промовиран за нов спортски директор на...
Блажевски донесе победа за Вардар, Трајчевски ја реши Шкендија, Силекс го оддалечи Пелистер од борбата за Европа
0

Блажевски донесе победа за Вардар, Трајчевски ја реши Шкендија, Силекс го оддалечи Пелистер од борбата за Европа

April 5th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 25-то коло во првата македонска фудбалска лига. Актуелниот шампион и лидер на...
Академија Пандев со покер погодоци за Металург
0

Академија Пандев со покер погодоци за Металург

April 2nd, 2017 | by stefan
Share Се одигра и последниот натпревар од 19-то коло во втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев убедливо го победи...
Вардар го доби дербито против Работнички, хет-трик на Меѓедовиќ и петарда за Македонија Ѓорче Петров, Пелистер загуби од Шкупи
0

Вардар го доби дербито против Работнички, хет-трик на Меѓедовиќ и петарда за Македонија Ѓорче Петров, Пелистер загуби од Шкупи

April 2nd, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 24-то коло во првата македонска фудбалска лига. Вечното дерби се играше на Телеком...
Вардар Неготино освои бод против Новаци, Скопје ремизираше против Велазерими, победа на Еуромилк
0

Вардар Неготино освои бод против Новаци, Скопје ремизираше против Велазерими, победа на Еуромилк

April 1st, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа четири натпревари од 19-то коло во втората македонска фудбалска лига. Скопје и Велазерими ремизираа, 1:1....
Втор пораз за Академија Пандев во низа, победа за Новаци
0

Втор пораз за Академија Пандев во низа, победа за Новаци

March 25th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 18-то коло во втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев загуби од...
Делегатот ќе одлучи дали Спировски ќе настапи, повикан Стјепановиќ
0

Делегатот ќе одлучи дали Спировски ќе настапи, повикан Стјепановиќ

March 21st, 2017 | by stefan
Share Делегатот на натпреварот Лихтенштајн – Македонија, квалификациски натпревар кој ќе се одигра во Вадуц на 24-ти март на...
ВМФЛ – Новаци минимално против Вардар Неготино, Еуромилк поразен од Велазерими
0

ВМФЛ – Новаци минимално против Вардар Неготино, Еуромилк поразен од Велазерими

March 19th, 2017 | by stefan
Share Од 17-то коло во втората македонска фудбалска лига се одиграа преостанатите четири натпревари. Новаци на домашен терен...
Изненадување во ВМФЛ – Скопје подобар од лидерот Академија Пандев
0

Изненадување во ВМФЛ – Скопје подобар од лидерот Академија Пандев

March 18th, 2017 | by stefan
Share Во единствениот натпревар кој се одигра денес од втората македонска фудбалска лига, Скопје на домашен терен ја победи...
Работнички подобар во дербито од Силекс, петарда за лавовите од Вардар, победа и за Шкендија, европскиот Пелистер падна во Тетово
0

Работнички подобар во дербито од Силекс, петарда за лавовите од Вардар, победа и за Шкендија, европскиот Пелистер падна во Тетово

March 18th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа сите пет натпревари од 23-то коло во првата македонска фудбалска лига. Шкендија ја победи на гости...