Македонија

Комити:  Господине Самсоненко имаме многу незавршени работи заедно, не може да заминете
0

Комити: Господине Самсоненко имаме многу незавршени работи заедно, не може да заминете

August 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По повод огласувањето на Сергеј Самсоненко дека планира да ја напушти Македонија и да престане да инвестира во...
Славчо Георгиевски во стручниот штаб на Работнички
0

Славчо Георгиевски во стручниот штаб на Работнички

August 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Поранешниот македонски репрезентативец Славчо Георгиевски е приклучен во стручниот штаб на тренерот на Работнички,...
„Шамар“ од Шкендија за Вардар: Симболични цени за дуелот со Милан
0

„Шамар“ од Шкендија за Вардар: Симболични цени за дуелот со Милан

August 10th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Тимот на Шкендија ги одреди цените за дуелот со Милан, кој нашиот прволигаш ќе го одигра во рамките од плеј-офот за...
Ерменецот Погосјан нов фудбалер на Работнички
0

Ерменецот Погосјан нов фудбалер на Работнички

August 5th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Работнички го потврди трансферот на ерменскиот повремен репрезентативец, Вардан Погосјан кој во редовите на...
Драгарски го менува Бојовиќ во Пелистер
0

Драгарски го менува Бојовиќ во Пелистер

July 29th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Христијан Драгарски го официјализираше договорот со  Пелистер и во следната една година ќе биде дел од битолскиот клуб....
Работнички го договори младиот Миовски
0

Работнички го договори младиот Миовски

July 28th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од таборот на Работнички објавија дека постигнале договор за трансфер на Бојан Миовски од редовите на Брегалница....
Победа потпиша и со српскиот бек Качар
0

Победа потпиша и со српскиот бек Качар

July 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Победа не престанува со засилувања пред почетокот на новата сезона во Првата Македонска фудбалска лига. Прилепчани денес...
Објавени условите за учество на Школата за фудбал на Барселона во Охрид
0

Објавени условите за учество на Школата за фудбал на Барселона во Охрид

July 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Oд 21 до 27 август на терените на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид ќе престојува кампот на Школата за фудбал на фудбалскиот...
Големо дерби уште во првото коло од ПМФЛ (ФОТО)
0

Големо дерби уште во првото коло од ПМФЛ (ФОТО)

July 25th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес во „Куќата на фудбалот“ беше извршена ждрепка по која беше познат распоредот за есенскиот дел од Првата...
Трансфер бомба во Прилеп: Јасир Асани нов играч на Победа
0

Трансфер бомба во Прилеп: Јасир Асани нов играч на Победа

July 24th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Изненадувачки трансфер реализираа од таборот на Победа откако попладнево го објавија доаѓањето на талентираниот Јасир...