Македонија

Шкупи ги претстави новите четири засилувања
0

Шкупи ги претстави новите четири засилувања

January 24th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Шкупи се засили со четворица фудбалери. За клубот од Чаир потпишаа Седат Бериша, Буњамин Шабани,...
Пристигна шестото засилување во Силекс
0

Пристигна шестото засилување во Силекс

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Силекс доведе ново засилување во зимскиот преоден рок. Шестото зимско засилување на Силекс е Тодор Николовски....
Брегалница се засили со искусен дефанзивец
0

Брегалница се засили со искусен дефанзивец

January 23rd, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Брегалница се засили со српскиот дефанзивец, Марко Ранѓеловиќ. Искусниот 32-годишен дефанзивец...
Осогово има пет нови засилувања!
0

Осогово има пет нови засилувања!

January 22nd, 2017 | by pance
Share Пет нови засилувања за Осогово на првата прозивка! Две од нив се мошне звучни, Никола Трипуновски (средина) и Владимир...
Претставено новото засилување на Шкендија
0

Претставено новото засилување на Шкендија

January 21st, 2017 | by stefan
Share Тетовска Шкендија го претстави новото засилување во зимскиот преоден рок. Се работи за хрватот Иван Челиковиќ кој...
Шкендија ги претстави новите две засилувања
0

Шкендија ги претстави новите две засилувања

January 20th, 2017 | by stefan
Share Тетовска Шкендија денес ги претстави новите две засилувања во зимскиот преоден рок. Дефанзивата на тетовскиот клуб е...
Пелистер ја победи Шкендија, дебитантски погодок за Илијоски
0

Пелистер ја победи Шкендија, дебитантски погодок за Илијоски

January 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Пелистер во пријателски натпревар во Охрид ја совладаа Шкендија со 2:0. Новиот тренер на тетовскиот клуб,...
Хрватски фудбалер на чекор од потпис за Шкендија
0

Хрватски фудбалер на чекор од потпис за Шкендија

January 18th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Шкендија најверојатно во зимскиот преоден рок ќе го доведе Иван Челиковиќ од Интер Запрешиќ. Се...
Силекс на подготовки во Анталија – Закажани и противниците
0

Силекс на подготовки во Анталија – Закажани и противниците

January 17th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш Силекс се одлучи да оди на подготовки во Анталија. Кратовци таму ќе бидат од 27-ми јануари до 9-ти...
Днипро, Терек Грозни, МТК и Олимпик Доњецк се противниците на Работнички во Анталија
0

Днипро, Терек Грозни, МТК и Олимпик Доњецк се противниците на Работнички во Анталија

January 17th, 2017 | by stefan
Share Втората фаза од зимските подготовки Работнички ќе ја реализира во турската база Анталија, каде веќе традиционално...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди