Македонија

Соопштение од ФК Победа-пред првиот прволигашки натпревар во Прилеп
0

Соопштение од ФК Победа-пред првиот прволигашки натпревар во Прилеп

March 17th, 2017 | by pance
Share Почитувани љубители на фудбалот, Победа по долг период повторно ќе игра на „вистински“ домашен терен. Се надеваме дека...
Тиквеш реди победи, минимална победа на Еуромилк против Турново
0

Тиквеш реди победи, минимална победа на Еуромилк против Турново

March 12th, 2017 | by stefan
Share Двата преостанати натпревари се одиграа од 16-то коло од втората македонска фудбалска лига. Еуромилк на домашен терен...
Елмас со фантастичен погодок го сруши Пелистер, Вардар за две минути ја среди Брегалница, Шкендија убедлива против Победа
0

Елмас со фантастичен погодок го сруши Пелистер, Вардар за две минути ја среди Брегалница, Шкендија убедлива против Победа

March 12th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа сите пет натпревари од 22-ро коло во првата македонска фудбалска лига. Во дербито одиграно во Охрид, Работнички...
Академија Пандев лесно до победа против Металург, Скопје го победи Новаци, Вардар Неготино и Тетекс ремизираа
0

Академија Пандев лесно до победа против Металург, Скопје го победи Новаци, Вардар Неготино и Тетекс ремизираа

March 11th, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа три натпревари од втората македонска фудбалска лига. Академија Пандев го победи Металург со 2:0. После три...
Турново испушти водство, Тиквеш со пресврт стигна до победа!
0

Турново испушти водство, Тиквеш со пресврт стигна до победа!

March 8th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од ВМФЛ помеѓу Хоризонт Турново и Тиквеш. Натпреварот започна одлично за домаќините кои уште...
Силва повторно јунак на Пелистер, Победа направи изненадување против Вардар, Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите
0

Силва повторно јунак на Пелистер, Победа направи изненадување против Вардар, Шкендија и Шкупи ги поделија бодовите

March 5th, 2017 | by stefan
Share Од 21-во коло во ПМФЛ се одиграа уште 4 натпревари. Брегалница и Силекс ремизираа, 3:3. Недељковиќ после дваесетина минути...
Академија Пандев минимално против Новаци, Вардар Неготино подобар од Велазерими
0

Академија Пандев минимално против Новаци, Вардар Неготино подобар од Велазерими

March 4th, 2017 | by stefan
Share Од ВМФЛ се одиграа четири натпревари од 15-то коло. Академија Пандев на гости го победи минимално Новаци, 0:1. Стрелец на...
Работнички и Ренова ги поделија бодовите
0

Работнички и Ренова ги поделија бодовите

March 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Работнички ремизираа на Телеком Арена против Ренова во натпревар од 21-во коло во ПМФЛ, 0:0. Слабо издание на...
Вардар поразен во купот – Шкендија конечно победи против ривалот!
0

Вардар поразен во купот – Шкендија конечно победи против ривалот!

March 1st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра првиот натпревар во ½-финалето на купот од Македонија помеѓу Вардар и Шкендија, а гостите успеаа да...
Фелипе со ремек дело ја сруши Шкендија на Телеком Арена – Вардар зголеми на плус седум и се поблиску се до титулата
0

Фелипе со ремек дело ја сруши Шкендија на Телеком Арена – Вардар зголеми на плус седум и се поблиску се до титулата

February 26th, 2017 | by stefan
Share Од 20-то коло во првата македонска фудбалска лига се одиграа уште четири натпревари. Во дербито на колото, Вардар на...