Македонија

Брегалница не издржа до крајот – Фернандо Силва му ја донесе првата победа на Пелистер во 2017-та година
0

Брегалница не издржа до крајот – Фернандо Силва му ја донесе првата победа на Пелистер во 2017-та година

February 25th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Пелистер ја победија Брегалница во Охрид во натпревар од 20-то коло во првата македонска фудбалска лига, 2:1....
Неданоски потпиша за Победа
0

Неданоски потпиша за Победа

February 23rd, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Победа го доведе Александар Неданоски како слободен фудбалер. 20-годишниот напаѓач играше во...
Наскоро започнува реконструкцијата на градскиот стадион во Прилеп
0

Наскоро започнува реконструкцијата на градскиот стадион во Прилеп

February 22nd, 2017 | by pance
Share Во тек е тендерската постапка за „Реконструкција со доградба на градскиот стадион Гоце Делчев“ во Прилеп. За оваа намена...
ПМФЛ: Вардар убедлив, Победа и Пелистер ремизираа!
0

ПМФЛ: Вардар убедлив, Победа и Пелистер ремизираа!

February 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Денеска на програмата беше 19тото коло од Првата Македонска фудбалска лига и на програмата како и секогаш имаше пет...
Ѓорѓиоски: ФФМ им пружа рака за соработка на сите кои посакуваат развој на нашиот фудбал
0

Ѓорѓиоски: ФФМ им пружа рака за соработка на сите кои посакуваат развој на нашиот фудбал

February 19th, 2017 | by pance
Share Во изминатиот период како никогаш во историјата на македонскиот фудбал вложувавме и труд и финансии во изградба на...
Илчо Ѓорѓиоски доби доверба за претседател на Собранието на ФФМ
0

Илчо Ѓорѓиоски доби доверба за претседател на Собранието на ФФМ

February 19th, 2017 | by pance
Share Илчо Ѓорѓиоски едногласно е реизбран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија со четиригодишен мандат до...
Супер куп 2017 – Големи подготовки за спортскиот настан!
0

Супер куп 2017 – Големи подготовки за спортскиот настан!

February 14th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share ФФМ работи на подготовките за УЕФА Суперкупот кој ќе се организира на стадионот во Скопје. Се работи на реконструкција на...
Абдурахими е новото големото засилување на Шкендија
0

Абдурахими е новото големото засилување на Шкендија

February 12th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Шкендија денес потпиша со Бесарт Абдурахими. Во Тетово, Абдуархими стигна како слободен фудбалер...
Вуко Каров – Победа го наполни Тиквеш со шест погодоци во финалето
0

Вуко Каров – Победа го наполни Тиквеш со шест погодоци во финалето

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Победа во финалето на турнирот Вуко Каров кој што се одржува во Кавадарци го победи Тиквеш убедливо со 0:6....
Вуковиќ е новото засилување на Работнички
0

Вуковиќ е новото засилување на Работнички

February 11th, 2017 | by stefan
Share Црногорскиот интернационалец Иван Вуковиќ е најново засилување за Работнички. По ангажманот на македонскиот...