Македонија

ФК Шкендија: Имаше фашистичко навивање во дербито!
0

ФК Шкендија: Имаше фашистичко навивање во дербито!

August 15th, 2016 | by pance
Раководството на Шкендија преку соопштение до јавноста го осуди навивањето од трибините за време на големото дерби против...
Нова жртва на битолчани е Брегалница, дербито на колото припадна на Вардар
0

Нова жртва на битолчани е Брегалница, дербито на колото припадна на Вардар

August 14th, 2016 | by pance
Вардар славеше над Шкендија со убедливи 3:0, Пелистер истотака со 3:0 славеше над Брегалница, Силекс и го нанесе на прилепска...
Победа од Прилеп заедно со навивачите им помагаат на настраданите од поплавите
0

Победа од Прилеп заедно со навивачите им помагаат на настраданите од поплавите

August 10th, 2016 | by Dare Smilanov
Граѓаните повторно хумани, насекаде има штандови каде се даваат разни намирници и се помага на настраданите од поплавите кои...
Пелагониското дерби за Пелистер, Брегалница во финишот од мечот прокоцка победа
0

Пелагониското дерби за Пелистер, Брегалница во финишот од мечот прокоцка победа

August 7th, 2016 | by pance
Во Битола Победа беше домаќин на својот меч против Пелистер и битолчани славеа со 2:0. Стрелци на головите беа Лукас Кардосо во...
Дарко Крстевски: Во Битола не чека едно тешко гостување
0

Дарко Крстевски: Во Битола не чека едно тешко гостување

August 6th, 2016 | by Dare Smilanov
Во недела со почеток од 17:30 минути во Битола на „Тумбе Кафе“ ќе се одигра пелагониското дерби во рамките на првото коло на...
Кадриу и Јашар нови засилувања на Шкупи, на проба напаѓач од Гвинеја Бисау
0

Кадриу и Јашар нови засилувања на Шкупи, на проба напаѓач од Гвинеја Бисау

August 4th, 2016 | by stefan
Македонскиот прволигаш, Шкупи денес потпиша со две засилувања, голманот Амир Јашар и фудбалерот за врска, Флоријан Кадриу....
Македонски Куп – Вардар против Скендербеу, Шкендија гостува кај Горно Коњари, Палчиште против Работнички
0

Македонски Куп – Вардар против Скендербеу, Шкендија гостува кај Горно Коњари, Палчиште против Работнички

July 25th, 2016 | by stefan
Денес се одржа и ждребот за 1/16 финале во македонскиот куп. Ждребот одлучи актуелниот шампион Вардар да гостува кај...
Победа против Пелистер на стартот на новата сезона, шампионот стартува против Шкупи
0

Победа против Пелистер на стартот на новата сезона, шампионот стартува против Шкупи

July 25th, 2016 | by stefan
Денес се одржа ждребот за распоредот за новата сезона во првата македонска фудбалска лига. На стартот ќе гледаме еден многу...
Најтрофејниот фудбалски клуб од нашата земја денеска го слави својот 69-ти роденден
0

Најтрофејниот фудбалски клуб од нашата земја денеска го слави својот 69-ти роденден

July 22nd, 2016 | by pance
Денеска нашиот клуб Вардар го прославува 69. роденден. 69 години гордост на Скопје и на Македонија, низ настапите во поранешна...
Официјално започна реконструкцијата на стадионот во Прилеп
0

Официјално започна реконструкцијата на стадионот во Прилеп

July 21st, 2016 | by pance
Фудбалската федерација на Македонија со поддршка од Уефа и „Хет трик 4“ програмата за развој, денеска во општина Прилеп...