Македонија

Пелистер доведе ново засилување – Бразилски напаѓач
0

Пелистер доведе ново засилување – Бразилски напаѓач

January 10th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Пелистер се засили со бразилскиот фудбалер, Фернандо Силва Дос Сантос. Фернандо игра на...
Работнички денес во соблекувална, од утре почнуваат со тренинзи
0

Работнички денес во соблекувална, од утре почнуваат со тренинзи

January 10th, 2017 | by stefan
Share Работнички денеска ги стартуваше зимските подготовки, откако шефот на стручниот штаб Виктор Треневски ја изврши првата...
Мојсов е новото засилување на Пелистер
0

Мојсов е новото засилување на Пелистер

January 9th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот фудбалер, Ѓорѓи Мојсов го засили прволигашот Пелистер. На овој начин Мојсов се врати во Македонија по...
Апел за помош: Го бодреше Вардар, сега него му треба поддршка. Да помогнеме!
0

Апел за помош: Го бодреше Вардар, сега него му треба поддршка. Да помогнеме!

January 9th, 2017 | by pance
Share Ги повикуваме сите хумани граѓани кои сакаат и можат да да помогнат на семејството Колевски кои својот дом речиси целосно...
Пелистер доведе Бразилец, а тој одма се “соочува со проблеми“
0

Пелистер доведе Бразилец, а тој одма се “соочува со проблеми“

January 7th, 2017 | by stefan
Share Бразилскиот фудбалер Фернандо се соочува со „сериозни проблеми“. Македонски Пелистер ги доведе Фернандо и Лукас, двајца...
Томас Брдариќ нов тренер на Шкендија
0

Томас Брдариќ нов тренер на Шкендија

January 7th, 2017 | by stefan
Share Томас Брдариќ е нов тренер на македонскиот прволигаш од Тетово, Шкендија. Поранешниот германски фудбалер потпиша...
„ Планот е со моите голови да и помогнам на екипата во потцртаната цел“
0

„ Планот е со моите голови да и помогнам на екипата во потцртаната цел“

January 4th, 2017 | by pance
Share Еден од четворицата нови во екипата на Победа е Србинот Милан Војводиќ, 23-годишен офанзивен играч за врска. Роден е во...
Прилеп докажа дека е фудбалски град: Заврши турнирот во мал фудбал „Свети Никола 2016“
0

Прилеп докажа дека е фудбалски град: Заврши турнирот во мал фудбал „Свети Никола 2016“

December 29th, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share „Заврши седмиот Светиниколски турнир во мал фудбал. Публиката уживаше во квалитетниот фудбал. Во изминативе денови...
Спас за велешани – Моќен бизнисмен го презеде ФК Борец
0

Спас за велешани – Моќен бизнисмен го презеде ФК Борец

December 27th, 2016 | by stefan
Share Кочо Анѓушев го презеде фудбалскиот клуб од Велес, ФК Борец. Ова е спас за фудбалот во Велес, спас за ФК Борец, еден од...
Вардар доби засилување – Пристигна од најлутиот ривал
0

Вардар доби засилување – Пристигна од најлутиот ривал

December 24th, 2016 | by stefan
Share Младинскиот репрезентативец на Македонија, Бесир Демири е нов фудбалер на Вардар. Демири играше за Шкендија, а во...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди