Македонија

Прес конференција на претседателот на ФК Победа д-р Гоце Ингилизов по завршување на есенската полусезона во ПМФЛ
0

Прес конференција на претседателот на ФК Победа д-р Гоце Ингилизов по завршување на есенската полусезона во ПМФЛ

December 22nd, 2016 | by pance
Share -На почетокот би сакал да искажам една огромна благодарност до спонзорите на ФК Победа:Локалната Самоуправа,...
Колумбиец од Вардар и фудбалер на Пелистер на чекор од Победа
0

Колумбиец од Вардар и фудбалер на Пелистер на чекор од Победа

December 22nd, 2016 | by stefan
Share Прволигашот Победа после тоа што им се заблагодари на неколку фудбалери, почна со доведување на засилувања. Прилепчани се...
Силекс пред комплетирање на трансферот на Тимов
0

Силекс пред комплетирање на трансферот на Тимов

December 22nd, 2016 | by stefan
Share Напаѓачот на Хоризонт Турново, Филип Тимов во јануарскиот преоден рок би можел да се пресели во Силекс. Според последните...
Пелистер доведе две засилувања – Дали следува напад на титулата?
0

Пелистер доведе две засилувања – Дали следува напад на титулата?

December 22nd, 2016 | by stefan
Share Фудбалскиот клуб Пелистер потпиша со две засилувања со кои ќе водат борба за Европа. Поранешниот напаѓач на Работнички,...
Крај на приказната во Вардар: Обрегон ќе си ја проба среќата во Победа?
0

Крај на приказната во Вардар: Обрегон ќе си ја проба среќата во Победа?

December 21st, 2016 | by Dejan Cvetkovski
Share Џон Обрегон, кој игра на напаѓачката позиција, не играше добро во дресот на Вардар, па сега тој би требало да замине од...
Николче Шаркоски најдобар играч на Победа во 2016 година
0

Николче Шаркоски најдобар играч на Победа во 2016 година

December 10th, 2016 | by pance
Share На денешниот последен собир на фудбалерите на Победа им беа поделени акетни ливчиња на кои тие сами гласаа за најдобар...
Куп на Македонија – Им се насмевна среќата на Пелистер, Брегалница следен противник, Вардар против Шкендија
0

Куп на Македонија – Им се насмевна среќата на Пелистер, Брегалница следен противник, Вардар против Шкендија

December 9th, 2016 | by stefan
Share Денес беа извлечени полуфиналните двојки во купот на Македонија. Лидерот на табелата и шампионот, Вардар за противник ќе...
Хет-трик на Ибраими, хет-трик на Боарето, Шкендија, Вардар, Брегалница и Пелистер во полуфинале
0

Хет-трик на Ибраими, хет-трик на Боарето, Шкендија, Вардар, Брегалница и Пелистер во полуфинале

December 7th, 2016 | by stefan
Share Денес се одиграа реванш натпреварите од 1/4 финалето од купот на Македонија. Брегалница ја совлада Победа со 3:0. Жежов во...
Еврогол на Фелипе, но бод за Вардар против Силекс, Шкендија минимално против Пелистер
0

Еврогол на Фелипе, но бод за Вардар против Силекс, Шкендија минимално против Пелистер

December 4th, 2016 | by stefan
Share Сите пет натпревари се одиграа од осумнаесетото коло од македонската прва лига. Вардар и Силекс на Телеком Арена ги...
Нашите јуниори подобри од Босанците!
0

Нашите јуниори подобри од Босанците!

September 15th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Денеска во Скопје Македонската јуниорска фудбалска репрезентација играше пријателски натпревар со играчите од Босна и...