Шпанија

Барселона или Реал Мадрид – На кој му е потежок патот до титулата?
0

Барселона или Реал Мадрид – На кој му е потежок патот до титулата?

April 23rd, 2017 | by stefan
Share Со победата на Барселона против Реал во Мадрид трката за титулата во Шпанија до крајот ќе биде интересна. Барселона...
Ова го чекаа – Лудница во соблекувалната на Барселона
0

Ова го чекаа – Лудница во соблекувалната на Барселона

April 23rd, 2017 | by stefan
Share Барселона на крилата на Лионел Меси победи на гости кај Реал Мадрид, 2:3. Каталонците во последните секунди од натпреварот...
Мадрид во солзи, Меси со прославата на 500-от погодок ги докрајчи мадридистите (ВИДЕО)
0

Мадрид во солзи, Меси со прославата на 500-от погодок ги докрајчи мадридистите (ВИДЕО)

April 23rd, 2017 | by stefan
Share Барселона на Сантијаго Бернабеу победи во Ел Класико против Реал Мадрид, 2:3. Пред крајот на натпреварот Меси постигна...
Титула? Па чекајте мадридисти, тука се прашува историскиот ЛИОНЕЛ МЕСИ
0

Титула? Па чекајте мадридисти, тука се прашува историскиот ЛИОНЕЛ МЕСИ

April 23rd, 2017 | by stefan
Share Барселона го победи Реал Мадрид на Сантијаго Бернабе со 2:3. Лионел Меси пред крајот на натпреварот му донесе победа на...
Лионел Меси во финишот го расплака Сантијаго Бернабе (ВИДЕО)
0

Лионел Меси во финишот го расплака Сантијаго Бернабе (ВИДЕО)

April 23rd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона го победија Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу во натпревар од 33-то коло во Ла Лига, 2:3. Реал...
Последниот волшебник во фудбалот, Роналдињо – јунак на приказните на многу генерации!
0

Последниот волшебник во фудбалот, Роналдињо – јунак на приказните на многу генерации!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Се ближи крајот на сезоната, натпреварувањето влегува во самиот финиш и како секоја година се повеќе се шпекулира кој е...
Ова би болело! Два играчи на Милан се селат во Јувентус?!
0

Ова би болело! Два играчи на Милан се селат во Јувентус?!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Шокантни информации за навивачите на Милан. За Де Шиљо се знае, тој сака да се пресели во Јувентус, постои понуда, а Алегри...
„Ако бидам избран за најдобра, ќе го повика Канте на говорницата!“
0

„Ако бидам избран за најдобра, ќе го повика Канте на говорницата!“

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Толку многу е важе Канте за играта на Челси. Челси оди кон титула во ПЛ, има 4 бодови повеќе од Тотенхем, а за таа ситуација е...
Реал Мадрид подготвува БОМБА, стигнува играчот кој ја сруши Барселона!
0

Реал Мадрид подготвува БОМБА, стигнува играчот кој ја сруши Барселона!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Пауло Дибала оваа сезона се разви во еден од најважните фудбалери на Јувентус. Дибала најверојатно е најзаслужен што Јуве...
Неверојатни информации – Гризман се сели во лутиот ривал?!
0

Неверојатни информации – Гризман се сели во лутиот ривал?!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Еден од најбараните фудбалери во летниот преоден рок ќе биде Гризман. За заминувањето од Атлетико веќе се зборува со...