Вести

Жешко лето – Дали Флорентино Перез уште еднаш ќе ги помести границите на фудбалот?
0

Жешко лето – Дали Флорентино Перез уште еднаш ќе ги помести границите на фудбалот?

March 26th, 2017 | by stefan
Share Реал беше тивок неколку преодни рока, сега се спремаат се да надополнат. Имаа и огромна сума на пари, но и фантастична роба...
Бен Арфа не може да молчи за ситуацијата во ПСЖ!
0

Бен Арфа не може да молчи за ситуацијата во ПСЖ!

March 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Францускиот фудбалер Бен Арфа минатата сезона беше мета на голем број тимови по одличната сезона во Ница. На крајот тој...
Барселона во шок, 12-от фудбалер на Реал го суди Ел Класико
0

Барселона во шок, 12-от фудбалер на Реал го суди Ел Класико

March 26th, 2017 | by stefan
Share Одлуката предизвика многу бура. Манзано го суди Ел Класико. Тоа предизвика шок во Шпанија после се што се случуваше на...
„Би сакал да отидам во Америка“
0

„Би сакал да отидам во Америка“

March 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Германскиот играч, Тони Крос и ова лето сигурно ќе биде мета на многу европски гиганти. Сепак, скоро сигурно е дека...
Легендарниот Икер Касиљас пред спектакуларен трансфер
0

Легендарниот Икер Касиљас пред спектакуларен трансфер

March 26th, 2017 | by stefan
Share Шпанецот ќе го напушти Порто, а ќе брани на најголемата сцена. Како што стојат работите, после Реал и Порто голманската...
Цените ќе отидат до небо, ПСЖ и Пеп сакаат исти фудбалери
0

Цените ќе отидат до небо, ПСЖ и Пеп сакаат исти фудбалери

March 26th, 2017 | by stefan
Share Двајцата дефанзивци ќе бидат на слатки маки бидејќи за нив се борат најбогатиот француски клуб и еден од најбогатите...
Наскоро почнуваат преговорите – Кутињо никогаш не бил поблиску до Барселона!
0

Наскоро почнуваат преговорите – Кутињо никогаш не бил поблиску до Барселона!

March 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Филипе Курињо на крајот на оваа сезона би можел да го напушти Ливерпул. Тој на почетокот на оваа година го продолжи својот...
„Бев глупав да одговарам на дофрлувањата“
0

„Бев глупав да одговарам на дофрлувањата“

March 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Големо внимание во италијанската јавност на крајот на 2016-та предизвика караницата помеѓу Рудигер и Лулиќ. По дерби...
Бензема го посоветува чудото од Монако
0

Бензема го посоветува чудото од Монако

March 25th, 2017 | by stefan
Share Напаѓачот на Реал Мадрид има добар совет за еден од најталентираните фудбалери во светот во овој момент. Килијан Мбапе ја...
Кој ќе биде најбрзиот кој ќе стигне до фудбалерот за врска?
0

Кој ќе биде најбрзиот кој ќе стигне до фудбалерот за врска?

March 25th, 2017 | by stefan
Share Голем интерес за фудбалерот од средниот ред, пред се од ПЛ. Германскиот фудбалер кој има само 22 години, Леон Горецка е на...