Италија

Официјално: Интер го потврди договорот на Жоао Кансело
0

Официјално: Интер го потврди договорот на Жоао Кансело

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Интер штотуку потврдија дека го договориле трансферот на Жоао Кансело од тимот на Валенсија. Десниот бек...
Видео: Еве што се случува кога Џек Вилшер ќе „полуди“ !
0

Видео: Еве што се случува кога Џек Вилшер ќе „полуди“ !

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Џек Вилшер се опоравува од повредата која ја заработи во Мај минатата година, па затоа Арсен Венгер го пушта да игра во...
Јувентус го моли Лиштајнер да остане уште една сезона
0

Јувентус го моли Лиштајнер да остане уште една сезона

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Квадво Асамоа е пред потпис со Галатасарај, па затоа од Јувентус го замолиле Стефан Лиштајнер да остане во клубот....
Пепе Реина го напушта Неапол ?
0

Пепе Реина го напушта Неапол ?

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Оваа година најверојатно ќе биде последна за Пепе Реина во Наполи, откако голманот и раководството не се...
Севиља: Никогаш не ги прекинавме преговорите со Интер, за Јоветиќ
0

Севиља: Никогаш не ги прекинавме преговорите со Интер, за Јоветиќ

August 22nd, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Претседателот на Севиља, Хозе Кастро потврди дека сеуште траат преговорите со Интер, за напаѓачот Стефан Јоветиќ....
Официјано: Никола Калиниќ конечно во Милан
0

Официјано: Никола Калиниќ конечно во Милан

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Хрватскиот репрезентативец, Никола Калиниќ конечно , по долги преговори потпиша договор со тимот на Милан. Калиниќ на...
Започна летниот фудбалски камп на школата за фудбал на ФК Барселона.
0

Започна летниот фудбалски камп на школата за фудбал на ФК Барселона.

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во една одлична фудбалска атмосфера, под раководство на врвните фудбалски тренери од школата на Барселона, позната како...
Здравко Мамиќ застрелан во Босна и Херцеговина
0

Здравко Мамиќ застрелан во Босна и Херцеговина

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најпознатите фудбалски работници на Балканот, Здравко Мамиќ денес е застрелан во Босна и Херцеговина. Инцидентот...
Рафа Бенитез: “Њукасл не е спремен за Премиер Лигата”
0

Рафа Бенитез: “Њукасл не е спремен за Премиер Лигата”

August 22nd, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Шпанскиот стратег на чело на Њукасл има сомнежи за подготвеноста на тимот за оваа сезона во Премиер Лигата, по...
Мбапе се сели во ПСЖ како позајмен фудбалер, Монако добива екстра играч
0

Мбапе се сели во ПСЖ како позајмен фудбалер, Монако добива екстра играч

August 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Како што пренесува Скај Спортс, ПСЖ најпрво ќе се обиде да го добие Килијан Мбапе на позајмица, а во договорот за...