Лига Европа

ВИДЕО: Голема победа за Вардар против Фенербахче
0

ВИДЕО: Голема победа за Вардар против Фенербахче

August 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на Вардар вечерва во Скопје забележа голема, злато вредна победа над турскиот гигант Фенербахче. Избраниците на...
Видео: Барсегјан ја запали „Телеком Арена“, Вардар води против Фенер
0

Видео: Барсегјан ја запали „Телеком Арена“, Вардар води против Фенер

August 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на Вардар води против фаворизираниот Фенербахче во првиот натпревар од плеј-оф  натпреварот во рамките од Лигата...
Милан се збогува со М’баје Нианг
0

Милан се збогува со М’баје Нианг

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Претставници на Спартак Москва денеска објавија дека постигнале договор со Милан за купување на францускиот напаѓач...
Од лошо, полошо за Барселона: Еден месец пауза за Луис Суарез
0

Од лошо, полошо за Барселона: Еден месец пауза за Луис Суарез

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Како поразот од 5-1  во Шпанскиот Супер Куп да не беше доволно лош за тимот на Барселона, па згора на тоа се...
Легендарниот напаѓач им посакува се најдобро, но мисли дека Милан „хаотично“ пазаруваше
0

Легендарниот напаѓач им посакува се најдобро, но мисли дека Милан „хаотично“ пазаруваше

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Андри Шевчченко, легендарниот Украинец и некогаш најдобрата 9-ка на Милан, вели дека Миланезите „хаотично“...
ОФИЦИЈАЛНО: Раул Бобадиља се врати во Менхенгладбах
0

ОФИЦИЈАЛНО: Раул Бобадиља се врати во Менхенгладбах

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Борусија Менхенгладбах доведе во своите редови нова напаѓачка закана, и притоа стар познаник на тимот од...
Објавена листата на тренери кои ќе се борат за наградата “ФИФА тренер на годината”
0

Објавена листата на тренери кои ќе се борат за наградата “ФИФА тренер на годината”

August 17th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Панел составен од легенди на светскиот фудбал ја изгласа листата од 12 тренери кои ќе се борат за наградата...
Стадионот е речиси распродаден: „Комитите“ се спремни за пеколна атмосфера вечерва на „Филип Втори“
0

Стадионот е речиси распродаден: „Комитите“ се спремни за пеколна атмосфера вечерва на „Филип Втори“

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     После многуте проблеми кои се појавија во Вардаровото семејство, шпекулациите дека Самсоненко ќе си замине на...
Манчестер Јунајтед го очекува да се врати, тој се опоравува на Сен Тропе
0

Манчестер Јунајтед го очекува да се врати, тој се опоравува на Сен Тропе

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Златан Ибрахимовиќ, моментално ужива во летото и во плажите на Сен Тропе. Напаѓачот, кој сеуште се опоравува од...
Паулињо претставен во Барселона
0

Паулињо претставен во Барселона

August 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од Барселона пред неколку дена објавија дека е постигнат договор со Гвангжу за транфер на Паулињо вреден 40 милиони евра....