Англија

„Гвардиола е луд како и јас“
0

„Гвардиола е луд како и јас“

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Сити, Жесус признава дека дошол во Сити поради Гвардиола. Бразилскиот тинејџер во Сити стигна од Палмеирас, а...
„Сакавме да му помогнеме на Беговиќ, но не е до нас!“
0

„Сакавме да му помогнеме на Беговиќ, но не е до нас!“

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share И покрај тоа што сакаше да ја смени средината, Беговиќ на крајот на сезоната ќе замине од клубот. Управата на Челси во...
Дракслер побара од ПСЖ да донесат играч од Арсенал!
0

Дракслер побара од ПСЖ да донесат играч од Арсенал!

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дракслер сака во тимот да му се приклучи Месут Озил. Дракслер неодамна стигна од Волфсбург и веднаш покажа дека е...
„Тери е од голема важност за тимот!“
0

„Тери е од голема важност за тимот!“

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Дека дефанзивецот Тери го води главниот збор во соблекувалната на Челси потврди и Конте. Тери во последно време не е во...
„Бајката наречена Лестер е завршена!“
0

„Бајката наречена Лестер е завршена!“

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Клаудио Раниери се помири со фактот дека бајката на неговиот Лестер завршила. Со освојување на титулата Лестер минатата...
Манчестер Сити има нов херој – Габриел Жесус со два погодоци го среди Свонси (ВИДЕО)
0

Манчестер Сити има нов херој – Габриел Жесус со два погодоци го среди Свонси (ВИДЕО)

February 5th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Манчестер Сити го победија Свонси на Итихад во натпревар од 24-то коло во ПЛ, 2:1. Граѓаните после единаесет...
„Ибрахимовиќ за малку ќе го убиев, мислам дека ми се плаши!“
0

„Ибрахимовиќ за малку ќе го убиев, мислам дека ми се плаши!“

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ретко кој дефанзивец може да се пофали дека на крајот на натпреварот излегол на крај со Златан Ибрахимовиќ. Еден од нив е...
Хет-трик на Бајрами и победа на Шкупи против Крупа
0

Хет-трик на Бајрами и победа на Шкупи против Крупа

February 5th, 2017 | by stefan
Share Шкупи на подготовките во Охрид во пријателски натпревар денес ја победија Крупа од Босна и Херцеговина со 3:2. Муарем...
Муриел ја продолжи црната серија на росонерите – Сампдорија на Сан  Сиро го победи Милан (ВИДЕО)
0

Муриел ја продолжи црната серија на росонерите – Сампдорија на Сан Сиро го победи Милан (ВИДЕО)

February 5th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Сампдорија го победија Милан на Сан Сиро минимално во натпревар од 23-то коло во Серија А. Донарума во 26-та...
Насри трагичар – Севиља и Виљареал ги поделија бодовите во Рамон Санчез Пискуан (ВИДЕО)
0

Насри трагичар – Севиља и Виљареал ги поделија бодовите во Рамон Санчез Пискуан (ВИДЕО)

February 5th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља и Виљареал ремизираа на Рамон Санчез Пискуан во натпревар од 21-то коло во Ла Лига, 0:0. Јоветиќ на...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди