Вести

Силва беше само загревање! Сити подготви 100 милиони евра за тандем!
0

Силва беше само загревање! Сити подготви 100 милиони евра за тандем!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Манчестер Сити вчера остана без 5 играчи кои останаа без договори. Клубот го напуштија Забалета, Кабаљеро, Клиши, Сања и...
Брума пред трансфер во Германија?
0

Брума пред трансфер во Германија?

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, Лајпциг би можел да го засили тимот ова лето. Тие се подготвуваат за учество во ЛШ наредната година, а...
Јунајтед убедливо најмногу троши на летниот пазар! Мурињо за засилувања подготви 250 милиони!
0

Јунајтед убедливо најмногу троши на летниот пазар! Мурињо за засилувања подготви 250 милиони!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По 2 трофеи и враќање во ЛШ на Јунајтед, тие ќе имаат голем буџет. Мурињо ќе мора да најде замена за Де Геа и дека размислува...
„Сакаме да имаме максимален број на бодови до крајот“
0

„Сакаме да имаме максимален број на бодови до крајот“

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Квалификации за СП влегува во завршна фаза, па треба да одиграат уште 4 натпревари. Велс игра против Србија, а нивниот...
Колку треба сојузот на Аргентина да плати за Сампаоли?!
0

Колку треба сојузот на Аргентина да плати за Сампаоли?!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Севиља соопшти дека Аргентина мора да плати 1.5 милиони евра за да го ангажира Сампаоли. Претседателот на Севиља, Пепе...
Кливленд и Голден Стејт испишаа нови страници на историјата!
0

Кливленд и Голден Стејт испишаа нови страници на историјата!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во големото финале на НБА лигата повторно ќе играат Голден Стејт и Кливленд, а тоа го очекуваа сите. Двата тимови и оваа...
Започнуваат преговорите – Абрахам доаѓа во ПЛ!
0

Започнуваат преговорите – Абрахам доаѓа во ПЛ!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Младиот напаѓач на Бристол Сити, Тами Абрахам би можел од наредната сезона да игра во ПЛ. Тој има договор со Челси, но...
Ливерпул донесува играч на Манчестер Сити!
0

Ливерпул донесува играч на Манчестер Сити!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Манчестер Сити се прости од 4 фудбалери на кои им завршија договорите. Тие четири фудбалери се Кабаљеро, Сања, Навас, и...
Ди Марија си најде нов клуб?
0

Ди Марија си најде нов клуб?

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ди Марија најверојатно ќе го напушти тимот, а негов нов тим би можел да биде Интер. Според медиумите, Интер се договорил со...
Вотфорд не го дава својот фудбалер за помалку од 35 милиони фунти!
0

Вотфорд не го дава својот фудбалер за помалку од 35 милиони фунти!

May 26th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Вотфорд, Трој Дини ова лето ќе биде најбаран фудбалер на пазарот. Дини во минатото добиваше понуди, но...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди