Шпанија

Бејл се врати и погоди – Реал Мадрид го победи Еспањол (ВИДЕО)
0

Бејл се врати и погоди – Реал Мадрид го победи Еспањол (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид на Сантијаго Бернабе го победија Еспањол во натпревар од 23-то коло во Ла Лига. После половина...
Сити ќе игра уште еднаш против Хадерсфилд, Милвол сензационално со играч помалку го исфрли Лестер, Мидлзбро го победи Оксфорд за 1/4 финале
0

Сити ќе игра уште еднаш против Хадерсфилд, Милвол сензационално со играч помалку го исфрли Лестер, Мидлзбро го победи Оксфорд за 1/4 финале

February 18th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа четири натпревари од 1/8 финалето во ФА Купот. Хадерсфилд успеа да се избори за уште еден натпревар против...
„Лудиот“ Бартон повторно прави проблеми на теренот
0

„Лудиот“ Бартон повторно прави проблеми на теренот

February 18th, 2017 | by pance
Share Џои Мартон е познат како играч кој не се плаши да направи голем проблем во текот на натпреварот. Во кариерата овој...
Левандовски во 96-та го спаси Баерн од пораз од Херта, убедлива победа на Борусија Дортмунд против Волфсбург (ВИДЕО)
0

Левандовски во 96-та го спаси Баерн од пораз од Херта, убедлива победа на Борусија Дортмунд против Волфсбург (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Од 21-то коло во Бундеслигата се одиграа уште пет натпревари. Борусија Дортмунд на Сигнал Идуна Парк убедливо го победи...
„Ги знаеме слабостите на Рома“
0

„Ги знаеме слабостите на Рома“

February 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Рома е феноменална форма, во четвртокот беше декласиран Виљареал и тоа во Шпанија со 0:4, а ова коло во италијанската...
Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)
0

Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид го победија Спортинг Хихон на Ел Молинон во натпревар од 23-то коло во Ла Лига, 1:4. Во првото...
Дани Алвеш има порака до Барселона!
0

Дани Алвеш има порака до Барселона!

February 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дани Алвеш убеден е дека Барселона може да го надокнади заостатокот од четири голови против ПСЖ во 1/8 финалето од ЛШ, каде...
Се повреди Компани!
0

Се повреди Компани!

February 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Манчестер Сити игра против Хадерсфилд во 1/8 финалето од ФА купот а потоа ги очекува дуел со Монако во 1/8 финалето од ЛШ....
„Во преговори сме околу нови трансфери!“
0

„Во преговори сме околу нови трансфери!“

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јирген Клоп зборуваше за медиумите во Ливерпул за потенцијалните засилувања за наредната сезона. Екипата на Ливерпул се...
Сензационален трансфер во најава – Руни го напушта Јунајтед до крајот на февруари?!
0

Сензационален трансфер во најава – Руни го напушта Јунајтед до крајот на февруари?!

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Капитенот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни би можел да го напушти тимот овој месец. Руни има неколку понуди од Кина и би...