Шпанија

Дали Меси правилно го изведе пеналот?
0

Дали Меси правилно го изведе пеналот?

February 19th, 2017 | by pance
Share Барселона вечерва потешко од очекувањата славеше против Леганес со 2:1, а голот на одлука е постигнат во 89 минута од пенал....
Барса со тешки маки славеше против Леганес со гол од пенал во 89 минута
0

Барса со тешки маки славеше против Леганес со гол од пенал во 89 минута

February 19th, 2017 | by pance
Share После дебаклот во дуелот со ПСЖ, Барселона вечерва со тешки маки дојде до победа над Леганес со резултат 2:1. Барса поведе...
Феноменален гол во втората шпанска лига! (Видео)
0

Феноменален гол во втората шпанска лига! (Видео)

February 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Напаѓачот на Мурсија, Хоне Мехија постигна феноменален погодок против Ваљалодид. Прием на гради, па „праќање по бурек„...
Најдобриот дриблинг на Роналдо оваа сезона! (Видео)
0

Најдобриот дриблинг на Роналдо оваа сезона! (Видео)

February 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Десниот бек на Еспањол, Давид Лопез вчера на Сантиаго Бернабеу си облече суќна. Погледнете во прилогот подоле како...
Гранада пишува историја на шпанскиот фудбал!
0

Гранада пишува историја на шпанскиот фудбал!

February 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Гранада влезе во историјата на шпанскиот фудбал. Овој тим на дуелот против Бетис славеше со 4:1, а се случи една многу...
Што ќе каже Роналдо? Зидан го стави Бејл пред сите!
0

Што ќе каже Роналдо? Зидан го стави Бејл пред сите!

February 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Герет Бејл на фатастичен начин се врати во тимот по повредата. Тој не играше фудбал 3 месеци, а вчера погоди за 2:0 против...
Заврши победничката серија на Еибар – Сарабија и Витоло му донесоа победа на Севиља (ВИДЕО)
0

Заврши победничката серија на Еибар – Сарабија и Витоло му донесоа победа на Севиља (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља на Рамон Санчез Пискуан го победија Еибар во натпревар од 23-то коло во Ла Лига, 2:0. После половина час...
Бејл се врати и погоди – Реал Мадрид го победи Еспањол (ВИДЕО)
0

Бејл се врати и погоди – Реал Мадрид го победи Еспањол (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид на Сантијаго Бернабе го победија Еспањол во натпревар од 23-то коло во Ла Лига. После половина...
Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)
0

Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид го победија Спортинг Хихон на Ел Молинон во натпревар од 23-то коло во Ла Лига, 1:4. Во првото...
Дани Алвеш има порака до Барселона!
0

Дани Алвеш има порака до Барселона!

February 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Дани Алвеш убеден е дека Барселона може да го надокнади заостатокот од четири голови против ПСЖ во 1/8 финалето од ЛШ, каде...