Шпанија

Три црвени картони, промашен пенал и реми на Камп Ноу – Барселона е првиот финалист во купот на кралот (ВИДЕО)
0

Три црвени картони, промашен пенал и реми на Камп Ноу – Барселона е првиот финалист во купот на кралот (ВИДЕО)

February 7th, 2017 | by stefan
Share Барселона и Атлетико Мадрид ремизираа на Камп Ноу во натпревар од реваншот во 1/2 финалето во купот на кралот, 1:1. Голманот...
“Нема да биде лесно, Атлетико ќе проба да направи нешто ново“
0

“Нема да биде лесно, Атлетико ќе проба да направи нешто ново“

February 7th, 2017 | by pance
Share Тренерот на фудбалерите на Барселона Луис Енрике рече вчера дека оти се надева дека неговата екипа и после мечот во...
Тешки закани на Флорентино – Реал Мадрид нема да игра во Ла Лига?!
0

Тешки закани на Флорентино – Реал Мадрид нема да игра во Ла Лига?!

February 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино наводно е бесен на управата на Ла Лига поради одложување на натпреварот со...
Ѕвездата на Атлетико за малку ќе заспиеше на клупата
0

Ѕвездата на Атлетико за малку ќе заспиеше на клупата

February 6th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Атлетико го победија Леганес во сабота со 2:0 во 21-то коло во Ла Лига. Натпреварот го реши Торес со 2 голови, а...
Проблеми во Барселона – Тер Штеген му го скрши носот на Рафиња!
0

Проблеми во Барселона – Тер Штеген му го скрши носот на Рафиња!

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерот на Барселона, Рафиња заработи повреда на носот на натпреварот со Атлетико Билбао по судирот со својот голман...
„Нов договор за Торес? Само нека продолжи вака да игра“
0

„Нов договор за Торес? Само нека продолжи вака да игра“

February 5th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Диего Симеоне сеуште не знае каква е иднината на Торес во Атлетико, но се надева дека тој ќе продолжи со добрите игри до...
Насри трагичар – Севиља и Виљареал ги поделија бодовите во Рамон Санчез Пискуан (ВИДЕО)
0

Насри трагичар – Севиља и Виљареал ги поделија бодовите во Рамон Санчез Пискуан (ВИДЕО)

February 5th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља и Виљареал ремизираа на Рамон Санчез Пискуан во натпревар од 21-то коло во Ла Лига, 0:0. Јоветиќ на...
Официјално: Одложен дуелот Селта Виго – Реал Мадрид!
0

Официјално: Одложен дуелот Селта Виго – Реал Мадрид!

February 5th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Натпреварот Селта Виго  – Реал Мадрид и официјално е одложен како и што се претпоставуваше после првите информации од...
Време беше да победат – Фернандо Торес го среди Легањес на Калдерон (ВИДЕО)
0

Време беше да победат – Фернандо Торес го среди Легањес на Калдерон (ВИДЕО)

February 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид на Висенте Калдерон го победи Легањес со 2:0 во натпревар од 21-то коло во Ла Лига. Сиовас во...
Три парчиња на Камп Ноу за Билбао – Барселона се приближи на бод до кралскиот клуб (ВИДЕО)
0

Три парчиња на Камп Ноу за Билбао – Барселона се приближи на бод до кралскиот клуб (ВИДЕО)

February 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона на Камп Ноу го победија Атлетик Билбао со 3:0 во натпревар од 21-то коло во Ла Лига. На почетокот на...